TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Флафи @karfiolka
#reach: 60113   ( 351st )
#followers: 8134   ( 269th )
вчера свадба, денеска веридба https://t.co/q1XIV5Vz38
20ReTweets901Favorites·Details
ne mozam sega imam za svadbareenje https://t.co/ehE1bnAPtn
15ReTweets438Favorites·Details
Па има ли попотресно нешто да не можеш да избегаш од судбината?
Познаник, излечен од корона, во добра состојба, го оставиле уште еден ден као за сигурност... И место денес да излезе, да си се врати кај дечињата... се разделија засекогаш 💔🖤
21ReTweets258Favorites·Details
Ах мое Тетово, ко проколнато да си цел живот.
Те војна, те последици, те најголема смртност од ковид, за ова денес да те докрајчи.
13ReTweets154Favorites·Details
Дајте некој богаташ од странство да ме мужи, не ми се работи веќе.
8ReTweets83Favorites·Details
Немам против да ислушам туѓи проблеми, имам против тоа да ја увек слушам, а мене никој да не сака да ме чуе.
9ReTweets73Favorites·Details
Најјезиви и најтажни се криците од луѓе што живи горат. Свесен си што те чека, а немаш никаква шанса да го промениш тоа 💔
7ReTweets74Favorites·Details
И? Шо ако дошол државниот врв? Се брцнал у гз, се испраеле демек "еве и ја дојдов"?
ај бе кршите глава, бем ви тоа партиете посрани! https://t.co/sbjzEJ48LM
8ReTweets63Favorites·Details
Свите реагирате како тоа семејството си седи у болница со нивни заболен, само у Тетово може да се деси тоа, а уствари тоа излезе најкорисно нешто у оваја ситуација и се спасија доста људи, меѓу кои и другар од детството на татко ми.
9ReTweets37Favorites·Details
Една на 40г се разведуе, отишла у странство, си нашла помлад дечко и после 3 месеци типов ја запросуе, а ја уште овде учим како да се понашам на прв дејт. Дал се лапало, не се лапало, се ебело, не се ебело. Аман!
0ReTweets64Favorites·Details
Честито официјално пуштање на климата да грее!
0ReTweets41Favorites·Details
Наводно над 20 жртви во пожарот во модуларната во Тетово.
6ReTweets10Favorites·Details
Толку ми е убав новиов дуксер, шо буквално сегде би го носела.
1ReTweets27Favorites·Details
2ReTweets21Favorites·Details
Денес заштедив 300 денари. Уште 5700 и чизмичките 😍
0ReTweets25Favorites·Details
Не ми е бш мала платата, ама 6к за мартинки некако... 🥺
0ReTweets22Favorites·Details
Аууу спиење од пред 21ч сношти... наспана, ама може уште да си спијам бе!
0ReTweets21Favorites·Details
Здраво дечки, не сум нова тука, грда сум од под гради надолу, ама сепак заследете ме ♥️
1ReTweets20Favorites·Details
Дојде зима, а никој не јави да каже.
3ReTweets11Favorites·Details
Реков ќе го носим татко ми за роденден у Будимпешта и нема веќе летови од Визз 🤡 🤡 🤡
0ReTweets19Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Бојанhasawatermark10
2M-A-Cmarjanmitrovsk38
3Zoran Makedonskizmakedonski7
4🎰👊Докторот👊🎰atenttion_whore6
5Нешоnesho_s6
6Среќнаvamutamuonamu5
7Caledonia1red2yellow3blu4
8Punchable Пичлеме and 24 otherspenggemaar4
9Benny Lavaandov_s4
10Вампоvampotheone3