TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Карпа @karpa_1904
#reach: 48316   ( 98th )
#followers: 6169   ( 482nd )
Млада, здрава, права, кров над глава, зела се распекмезила вени ќе сече за маж.
Оди мори таму опрај се. Има луѓе со вистински проблеми па не кукаат, се борат.
Затоа не сакам плачипички.
10ReTweets171Favorites·Details
И дошле болки, викнала такси, отишла се породила, па се јавила. Инаку прво дете и е. Без плех музика, извољевања и драми.
6ReTweets178Favorites·Details
Џабе постиш со пореметени и лоши мисли во главата. Не е до јадењето, до состојбата на умот е. До менталното здравје.
Ќе изедеш - ќе посереш.
Ќе кажеш - ни света вода не те мие.
22ReTweets113Favorites·Details
Да знае дедо ми дека здрав доручек е храна за кокошки, ко би ни ја вржал една 😂😂
Живееше 90 години со здрав доручек од јајца, домашно млеко, сирење, сланина и сл.
7ReTweets153Favorites·Details
На жениве им порачувам да не се претвораат во пластични кукли разголени за внимание на мажите. Ако нема жената почит спрема себе и нејзините квалитети, ако нема самодоверба, претворајќи се во пластична кукла нема да ја добие. Почитувајте се и прифатете се онакви какви што сте.
14ReTweets113Favorites·Details
Ќе и текне, ќе стане да напрае - жена 😌 https://t.co/mAtDKCVv7U
5ReTweets128Favorites·Details
Луѓе имаат вистински проблеми за кои не кажуваат, се борат самите со нив. Замислете да го читаат твитеров со какви не глупости се занимаваме овде.
9ReTweets104Favorites·Details
Шта реќи, а не заплакати... https://t.co/BqB3RKujCs
12ReTweets84Favorites·Details
Кој ја гледал Bridgerton na Netflix?
Ова е смешно и јадно. Кралицава на Англија црна.
Војводата од Хејстингс црнец. До душа убав, ама нереално. Ако праеш серија што се дешава у 19 век, не можеш црнци у Англија да ставаш на позиција кралица и војвода 🤦
6ReTweets93Favorites·Details
Не е твитер извод од матична книга на родени. Твитер е извод од матична книга на побудалени.
Не ги мешајте.
10ReTweets77Favorites·Details
Успешна жена е жена задоволна од себе.
Ете и тоа ви го решив.
7ReTweets81Favorites·Details
Не се прифатил себе, сакаш тебе да те прифати.
8ReTweets66Favorites·Details
Ноќта го носи товарот од минатото, сегашноста и иднината.
Мечти, желби остварени и неостварени.
Тешка е.
9ReTweets61Favorites·Details
Ќе дојде време ќе сфатиш на колку тестови си паднал во животот.
9ReTweets46Favorites·Details
Од бакнежи, оној со вкус на кафе. Добро утрооооо☕
8ReTweets50Favorites·Details
Твитер не е убав ако:
@paparov не пинга #правиленритам
@tome_corner не постави прашање некое у глуво доба
@Andon_USA ако не напише тред со 12657 збора
@Scarlett_O_5 ,не посака добро утро со слика и кафе
@jessicajones_24 не те закачи со гиф и риплеј на место
@TheRedHair4 освежи
9ReTweets46Favorites·Details
Позитива на денот. После бумери не чинеле ... https://t.co/7N5GFjXazu
5ReTweets62Favorites·Details
Се додека не станете инспирација некој да напише книга со над 1000 страници, не ми се филмајте за важност и убавина ☕
6ReTweets55Favorites·Details
Има уште некој што не сликал прилив на трансакциска?
3ReTweets64Favorites·Details
Со сила ни љубов ни омраза може да има.
7ReTweets47Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ЅВЕЗДА💫theredhair425
2Scarlett O'Harascarlett_o_524
3The Templarandon_usa17
4Џиги-Миги ᛞᚨᚾᛁᛖᛚdzigi_migi10
5Зелената Бареткаpaparov7
6Edmond Dantesedmondd717801217
7Гилмор од Мкflojdovacha7
8Amygdalaamitevski837
9Професор Цветковиќtome_corner6
10💉crvenokosata 💉2eyeshadow6