TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каршијак @karsijak
#reach: 100663   ( 74th )
#followers: 4906   ( 629th )
#1
Точак се купува на зима. Скии се купуваат на лето. Алкохол се купува пред полициски час...
32ReTweets192Favorites·Details
#2
75% од граѓаните во Грција заработуваат над 1500€ месечно. 76% од граѓаните во Македонија заработуваат под 320€ месечно. Затоа кафето во Охрид не може да биде 6€. https://t.co/CNwlJXN1An
28ReTweets155Favorites·Details
#3
Типов е голем! https://t.co/Hu2nbqYIic
19ReTweets112Favorites·Details
#4
Јее гостите веќе не мора да преспиваат!!! https://t.co/hG8vOfAMmq
11ReTweets127Favorites·Details
#5
На другар ми денес му е роденден. Жена му секоја година на овој ден му дава по еднаш во дворот. Зборете ми за љубов!
7ReTweets102Favorites·Details
#6
Кога ќе порасне син ми ќе го зезам дека нема прво одделение завршено!
8ReTweets99Favorites·Details
#7
Конечно некој да препознае и примени мерки согласно карактерот на народот! https://t.co/hrNECXid9z
9ReTweets94Favorites·Details
#8
Знам дека ми фали даска. Голема даска. Похована со мешани сирења и бокалче ракија...
8ReTweets87Favorites·Details
#9
Облачиња и пауза. https://t.co/J3aq3gNvLT
8ReTweets87Favorites·Details
#10
Позитивната работа од носење маски е зголемената потрошувачка на лук. #Лукизлав #КаршијакГотви https://t.co/ubYZmOv9bS
7ReTweets74Favorites·Details
#12
Бот е компјутерски направен програм за твитање. Ботче е програмски направен човек за твитање.
8ReTweets54Favorites·Details
#13
Дај бе некој нека ми објасни како се победува вирусов? Си оди? Стекнуваме имунитет? Умира?
9ReTweets49Favorites·Details
#14
Полициски после Рамазан! Што е следно? Ќе забранат бурек да се продава после 12:00??
6ReTweets56Favorites·Details
#15
Ми причинува задоволство да причинувам задоволство. #КаршијакГотви https://t.co/83ar7oQXGL
1ReTweets69Favorites·Details
#16
Макало, рибја чорба и лепчињава во Дукат. Не е толку твитот... https://t.co/IVprI8mPup
4ReTweets59Favorites·Details
#17
Ми се јави адвокатот на ѓаволот да сум сменел профилна... #NewProfilePic https://t.co/w42Ch0MAl6
0ReTweets70Favorites·Details
#18
Доручекот е најважен оброк во процесот на карантинското товење. #Еднаемајка https://t.co/2T7QOdWVFj
5ReTweets48Favorites·Details
#19
Не си ти крив за твоите недостатоци. Крив си ако не се потрудиш да ги надополниш.
9ReTweets35Favorites·Details
#20
Да се разбереме. Не е карантин. Полициски час е. Има ефект да ве заштити од изложување на вирусот кое ќе го надокнадите пред и после полицискиот час.
5ReTweets47Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Патлак илити пиштолposlediknapik150
2Оксидативен стресbiochemist80103
3V!DanaDsgnvidanadesign75
4KatttP.katttp73
5🚥катаринастопареска🚥katanatase46
6вина невинаnalutilus45
7Aleksandar Bajkov 🔱abajkov39
8mindрluмbеr 🇲🇰🖖mindplumber36
9Marijamarija20632336
10Ариелproblembyme29