TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кашлица @kashlicataa
#reach: 9333   ( 783rd )
#followers: 448   ( 9580rd )
Зошто сега нема протести против загадувањето кога загадено е премногу?
23ReTweets119Favorites·Details
Официјални лица на Бугарија се мешаат во внатрешна политика на друга држава, шират пропаганда, омраза, навредуваат, имаат територијални амбиции и пробуваат да ја променат историјата во која страдале милиони луѓе, а Европска Унија молчи и како да и одговара ова што се случува.
23ReTweets92Favorites·Details
Поважно им е да спонзорираат војна во Украина него ли да набават лекови за пациентите со цистична фиброза.
20ReTweets85Favorites·Details
Вие што имате Нетфликс не смеете да серете дека се глупи оние што платиле 9.000 денари за концерт на Аца Лукас.
8ReTweets91Favorites·Details
Значи македонец со бугарски пасош му рекол "Што се правиш бугар" на македонец без бугарски пасош и го истепал и овој истепаниот без бугарски пасош е однесен на лечење во Бугарија и бугарите се закануваат со декларација и вето?
Симулација на СДСМ-ДУИ 🤡
11ReTweets66Favorites·Details
Албанци, срби, бугари и грци, јавно шират омраза и пропаганда против нас меѓу кои има и јавни личности како политичари, актери, артисти и слично, но нашата влада е нестабилна и наместо да не заштити таа станува извршител на пропагандата и го казнува сопствениот народ.
13ReTweets57Favorites·Details
Треба веднаш да се забрани двојно државјанство.
8ReTweets67Favorites·Details
Језиви видеата од Украина каде масовно по улици, локали, трговски центри и населби, насилно се регрутираат млади лица способни за борба, а и ако е вистина дека Украина побарала сите европски држави да екстрадираат украинци на возраст за војување, уште појезиво.
6ReTweets75Favorites·Details
Сега македонците се виновни што се против бугарски клубови со имиња на фашисти и затоа што се против бугарската пропаганда која има навредливи содржини и територијални амбиции како и целата антимакедонска пропаганда која ја шират во Македонија.
Друга држава не би дозволила.
10ReTweets50Favorites·Details
Жолтите елеци најавуваат протести во Франција поради растот на цените, а македонците немаат ни за елек, но ќе седат дома и ќе го цуцаат по штабови.
8ReTweets56Favorites·Details
"Човек избодел човек со нож"
-Убица!!! Треба да лежи затвор!!! Будали шетаат меѓу нас!!

"Кучиња изгризале човек"
-Душиња се кучињата. Треба со добро со нив. Сигурно осетиле негативна енергија кај човекот.
7ReTweets58Favorites·Details
Не се плаши, не гриза, сака да се игра. https://t.co/DzGghAe9mL
6ReTweets60Favorites·Details
Трите партии СДСМ, ДПМНЕ и ДУИ вработуваат партиски членови и по фамилијарно стебло, а се напаѓаат меѓу себе и бараат оставка од истите тие партиски членови и роднини на политичари 🤡🤡
12ReTweets35Favorites·Details
Наравучение:
Не тепајте дилери, педофили, рекетари, наркомани и предатори кои поседуваат бугарски пасоши затоа што се заштитени од владата и ЕУ🤡
14ReTweets27Favorites·Details
Пријавен на пола работно време, а работи повеќе од 40 часа неделно, враќа к15, работи викенди и празници, работи како за тројца во никакви услови, но ќе протестира за правата на кучињата 🤡
7ReTweets52Favorites·Details
"Македонија е независна и самостојна држава"

*други држави и договараат уставни промени
6ReTweets45Favorites·Details
Колку бодови добила активистката за заштита на правата на кучињата искасана од кучиња?
5ReTweets49Favorites·Details
Тие на Илинден што носеа маички и капи со Северна Македонија на 4ти февруари ќе доаѓаат со бугарите?
6ReTweets42Favorites·Details
10ReTweets24Favorites·Details
Се здружија ДПМНЕ и СДСМ, како во бугарската пропаганда така и во нападите кон Левица.
Да не биде за избори коалиција да прават 🤔🙄
8ReTweets30Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1TheAristoCat 🇲🇰🇳🇱🇬🇧🇲🇹aristocat22111
2✨Капетанката Марвел✨🫡cappymarvel9
3Crna Vegjacrnavegja8
4🔪ЛИЛЕ СТЕЧАЈКА🦴lilestechajka5
5Kristinakristinna_vel4
6Bobstar 🐵🙈🙉🙊🐒bobstar_m4
7Премиум ѕвездена прашина 👐🕊️kanunis_14
8Mirjanaibogovitelicno4
9Scarlett O'Harascarlett_o_52
10Патлак илити пиштолposlediknapik2