TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кашлиц 😷💉🧻🏳️‍🌈🇺🇸🇪🇺🇺🇦🇧🇬🇬🇷🇦🇱 @kashlicofficial
#reach: 51664   ( 380rd )
#followers: 363   ( 10951st )
Бугарија е европска и демократска држава.

Бугарија: https://t.co/DdmEm9YckJ
62ReTweets220Favorites·Details
Ако албанците толку ги поштуваат бугарите и се за францускиот предлог еве можеме и ние како Бугарија да бидеме европска и демократска држава и да ги тргнеме малцинствата од устав и сите да сме македонци.
44ReTweets174Favorites·Details
Работете на себе. Учете. Истражувајте. Шетајте. Спортувајте. Гејмајте. Слушајте музика. Гледајте филмови, серии и документарци. Читајте книги. Разговарајте со блиските. Хранете се здраво колку можете.
Правете што ве исполнува.
Баталете политика - ќе ве уништи.
13ReTweets68Favorites·Details
Избричете мишки за во сабота на протест да не ви вадат муабети небањати
9ReTweets55Favorites·Details
Името, јазикот, идентитетот, знамето и историјата ли ќе ви ги ранат децата? 🤡
10ReTweets51Favorites·Details
Не оставија без здравствени услуги и леб.
Сметките за струја, парно и храната ги направија луксуз.
Од секоја страна го цицаат народот.
Името го сменија.
Сега сакаат да ги дадат историјата и јазикот.
Не може да велиш владата е за народот кога бевме 3ти во свет по смртност.
14ReTweets42Favorites·Details
Ете, Грујо бил крив за што не викаат северномакедонци и за францускиот предлог 🤡
Класика комуњарката, бегање од одговорност и префрлање вина.
Ако не е Грујо крив, Апасиев ќе е.
Ако не е Апасиев, може да е Тито Петковски или Скуби Ду.
7ReTweets24Favorites·Details
Заев: Ние не сме северномакедонци, ние сме Македонци и имаме македонски јазик.

Како деновиве сите не викаат северномакедонци???
Значи не лажеше сопствената влада?
6ReTweets21Favorites·Details
И Арбер Адеми нема да биде казнет, се е под контрола?
5ReTweets16Favorites·Details
Падна!!!!!
-Ветото?
Не бе, таванот.
5ReTweets12Favorites·Details
Откако судиите ќе отидат во пензија може довербата да се искачи на 10%.
5ReTweets12Favorites·Details
Се што сме учеле за храброста и добрината на ликови од историјата, за кои сме читале книги и сме слушале и пееле песни.
Се тоа што го знаеме и во кое веруваме, сите тие песни кои ни ја исполнуваат душата со радост и тага на едно минато време и се што имаме поминато ќе се брише.
4ReTweets7Favorites·Details
Работнички права немаме, функционално здравство, судство и институции немаме, природни ресурси немаме, независно вработување немаме, плати за егзистенција немаме и многу други работи немаме и покрај тоа немање сакаат и јазик и историја да немаме. Нема што немаме.
2ReTweets1Favorites·Details
Историјата, јазикот и идентитетот ли ќе ви ги рани децата?
2ReTweets1Favorites·Details
Ќе се обединат ли навивачките групи за Македонија или нема тука навивачки групи без политичка потпора и контрола?
1ReTweets4Favorites·Details
@RedDevil_xoxo Животот во Македонија повеќе и побрзо ти развива шизофренија него било која дрога.
1ReTweets4Favorites·Details
Може СДСМ не донесоа живот како што ветуваа и го уништија веќе постоечкиот ама барем создадоа национално единствно со нивните антинародни и антимакедонски постапки.
1ReTweets3Favorites·Details
После толку лаги и манипулации не знам кој се уште им верува на политичарите.
1ReTweets3Favorites·Details
Во колку часот свеченото објавување на францускиот предлог и почетокот на крајот на Македонија?
1ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Дизајнеркаpercalus6
2✨Ерос✨kreativenum5
3100Lebaljumbaljum2
4p|ps 👌m0rban2
5Мојсоска 🇸🇾mojsoskata1
6епсилонneskafena1
7Безценнаdeboraskunk1
8Skinny💉cutebutpsych0o1
9🍥 Мила На Мајка 🍥_shieldmaiden891
10⚜️ЦрвенокосаТа¹⚜️reddevil_xoxo1