TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

R.T.L. K a s l e r 05 @kasler05
#reach: 118576   ( 51st )
#followers: 3840   ( 834th )
#1
Сродна душа не се бара, исто како и среќа,
Ако ти е судено,
тие едноставно ке те пресретнат.
76ReTweets170Favorites·Details
#2
Ке те оговараат позади грб,
попат ке те навредат,
и на крај очекуваат,
онака насмеани како ништо да не се случило,
почит од тебе!
Понекогаш и глупоста на луѓето нема крај.
77ReTweets139Favorites·Details
#3
Не барајте да биде идеална.
Барајте да биде верна на идеалите,
само таква ке ви биде поткрепа низ животот.
69ReTweets136Favorites·Details
#4
Едни те сакаат,
други те посакуваат.
Има разлика,,нели..!
65ReTweets143Favorites·Details
#5
Подалеку од “пријатели“ кои ви ја црпат позитивната енергија,
не дозволувајки ви, да ја искажете својата креативност.
65ReTweets132Favorites·Details
#6
Подари му денес насмевка на светов,
разубави им го денот на оние помалку среќните.
62ReTweets126Favorites·Details
#7
Само тие што носат убавина во себе,
само тие можат да ја осетат убавината на животот.
61ReTweets124Favorites·Details
#8
Никогаш не му ја одземајте надежта на човекот,
можеби само уште таа му останала..!
63ReTweets111Favorites·Details
#9
Живејте го животот,
и ако тој не ни е врзан со панделка,
сепак ни е дар од бога.
60ReTweets116Favorites·Details
#10
Лесно му е на срцето да донесе одлука,
кога разумот ке си ја заврши својата работа.
60ReTweets113Favorites·Details
#11
Не ја барај убавината, таа нема лице.
Убавината е секаде околу нас,
само треба да ја распознаеме.
62ReTweets100Favorites·Details
#12
Чувајте ги спомените,
тие не се менуваат,
тие остануваат,
дури и кога луѓето се менуваат.
59ReTweets105Favorites·Details
#13
Доаѓаат моменти кога ке ја отвориш душата пред непознати,
па некако ке ти олесни,
знаејки дека тоа никогаш нема да го направиш пред “пријатели“
54ReTweets118Favorites·Details
#14
Некои луѓе ке ве идеализираат,
други тестираат,
трети ке ве сакаат.
Сепак најважно од се е,
да ги препознаете правите,
да не живеете во заблуда.
57ReTweets109Favorites·Details
#15
Некого делат само километри,
други ги делат погрешно искажани зборови.
57ReTweets108Favorites·Details
#16
Така е со правилата.
некогаш ке ги одредиш сам,
некогаш ке ти ги наметнат други,
а некогаш и животот знае да ти ги испише.
58ReTweets104Favorites·Details
#17
Тој зборува, ти слушаш,
тој се смее, ти возвраќаш,
тој те лаже, ти знаеш,
тој веке озбилен, ти се смееш,
сега веке цинично.
56ReTweets107Favorites·Details
#18
Е ова е веке компромис. Прво Св. Трифун за загревање, потоа Св. Валентајн за догревање❤️ https://t.co/roLTas1PRG
53ReTweets116Favorites·Details
#19
Пред да почнеш со делење совети, застани и размисли,
можеби тебе ти е многу по потребен совет од другите.
57ReTweets103Favorites·Details
#20
Само чест, почитување, чесност и добрите луѓе,
никогаш не излегуваат од мода.
55ReTweets107Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Алергичен на Сотирspejs_fraerot55
2Портокаловаportokalovaa35
3EmptyPersonadarkhour_seeker23
4Sabrinanajumnatajas23
5Бабушкаlazarevska3920
6🌕🐺theyoungblood1619
7Плавоокаsweety_eyes_17
8devojcetosokucinjatahejter_venus17
9Димоски Филипdimoz617
10Ацо Саатчијата 🕰acosaatcijata17