TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

KatttP. @katttp
#reach: 105342   ( 47th )
#followers: 4418   ( 706th )
#1
Еве што прават љубов и нега. https://t.co/clzEh7nImW
106ReTweets525Favorites·Details
#2
Пивски народи 😍. https://t.co/px9Vtq3gzO
44ReTweets145Favorites·Details
#3
To all the parents out there.. https://t.co/AxGHsNwTo7
32ReTweets92Favorites·Details
#4
Браво IRL MK!
Тајниот план на Груевски за македонски офшор се правел со лондонска фирма која перела пари за Иран https://t.co/1TtoFv6qwj
23ReTweets50Favorites·Details
#5
Да си наставник, сам треба да го пријавиш ова. Тежок срам е ова, луѓе мои. Ова деца го учат. https://t.co/N3GQd6GS6f
16ReTweets65Favorites·Details
#6
Жмицко што е идиот е идиот, и е веројатно најнехаризматичниот лидер на партија евер кај нас, него вие што сте уфилмани дека Бојко е некаков пријател на Македонија, Заев и СДСМ, па вие сте дечки потажни и од Жмицко и компанија кои седеа ко посрани гулаби покрај барабана.
12ReTweets75Favorites·Details
#7
Среќен 29 Ноември, на оние од југословенска вероисповест!
9ReTweets75Favorites·Details
#8
Кога гледам какви коли се возат во сообраќајот, стално се прашувам, што работат луѓево, за да може да си ги приуштат.
6ReTweets72Favorites·Details
#9
Да, театарот е од СК2014, да, секој има право да одржува настани во него, ама не, не смее да ви е ок да се дивее во него само затоа што бил од СК 2014 и да сте глуви на националистичките пораки кои ги испраќаат, само затоа што тоа ви е коалициониот партнер. 1/2
8ReTweets66Favorites·Details
#10
Да, отследувам луѓе кога ќе видам како лајкате исмејување на трет неприсутен во тредот, и после некој саат со исмејуваниот си правите муабет, ко ништо да не било. А богами ве има фина бројка овде, и среќна сум што не ве знам во живо.
5ReTweets56Favorites·Details
#11
Па колку е ова убаво и моќно, и денов може да почне 😍. https://t.co/vhFOB5YXNo
10ReTweets41Favorites·Details
#12
И си го убија Коста Крпач, и уште абер нема, никаква информација за јавноста, кој стои зад тоа убиство во сред бел ден, скоро па во Центарот на Скопје.
8ReTweets43Favorites·Details
#13
Еве ги домаќинствата што загадувале...
Во 2018-та Дрисла горела медицински отпад по 14 часа на ден, 365 дена во годината https://t.co/4Hxe4E7CYM
12ReTweets28Favorites·Details
#14
Добар филм е буквално секој филм кој дури го гледаш нема еднаш да ти текне на телефонот.
7ReTweets41Favorites·Details
#15
Коњов шетајќи од Маџир маало преку Рекорд стигнал до Воденица. Знаел кај да дојде. Од таму го однеле во коњички клуб. Никогаш не знаеш кај ти е среќата, посебно кога си вака убав. https://t.co/ttmZQC0OKk
5ReTweets43Favorites·Details
#16
Само еден ден дивеење на националистите, видете ја атмосферата во државава. Мора се‘ што е во наша моќ да направиме на следните избори да изгубат ДУИ, и никогаш да не се вратат повеќе.
7ReTweets36Favorites·Details
#17
Многу сакам кога од надвор ќе дојдат и ќе ги исшамараат овие "од домаќинствата е загадувањето".
Индустријата е најголемиот загадувач во Македонија, констатираа европските ревизори https://t.co/elMNAhjBDb via @Фокус
8ReTweets31Favorites·Details
#18
Ко дете се чудев што е тоа банана држава кога знаеја моите во муабет да спомнат некоја латино, сад-сателит држава, и дури, дете ко дете, си мислев дека е стварно поврзана на некој забавен начин со банани. Денес живеам во таква држава, и посакувам никогаш да не се прашував..
6ReTweets37Favorites·Details
#19
7ReTweets33Favorites·Details
#20
Ни ја зема мафијата државата, и овојпат тешко враќање. А имавме шанса...
3ReTweets44Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Евианdotblackend35
2Zarko Ristovskidecimalfawn421033
3Macedonian Lawyers for Human Rightslawyershuman28
4Бактеријаesherihiacoli27
5Poison Ivyhedera_genus26
6Зеленокосатаbanankata22
7LeaveCerseiAlone 🏳️‍🌈justpurpling21
8greatgreatmyo20
9МилаШилаmilashila920
10Игор Перковскиigorperkovski17