TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

👌КАуркаТА👌 @kaurkata903
#reach: 85941   ( 86th )
#followers: 3712   ( 1001st )
Ова се поштенски марки издадени во САД во 1928 со ликови на македонски револуционери и карта на обединета Македонија. https://t.co/r0Le1OnAxY
60ReTweets242Favorites·Details
Само Македонија!!! https://t.co/HaFAtrvN21
48ReTweets300Favorites·Details
На денешен ден 1987 година 🔴⚫Вардар🔴⚫ стана шампион на Југославија. https://t.co/ker2UhJhx6
32ReTweets236Favorites·Details
Загрозени видови во Македонија:
-Рис
-Белоглав Орел
-Македонец.
30ReTweets248Favorites·Details
Заев до Макрон: Ќерката ја ветив на Ципрас, ама за тебе имам една баба😂😂🤩
28ReTweets208Favorites·Details
21,7% ВМРО-ДПМНЕ;
14,9% СДСМ;
8,6% Левица;
8,2% ДУИ;
5,6% ААА.

*Жива е Македонија
25ReTweets150Favorites·Details
„Еден човек што не си ја сака татковината, не може да биде чесен човек!“

- Григор Прличев
22ReTweets155Favorites·Details
Да го направиме популарен https://t.co/bumNoewWCQ
30ReTweets70Favorites·Details
Можат да ти сменат име и осиромашат,
но не можат убавината твоја да ја уништат! https://t.co/pL7GtaZC46
17ReTweets182Favorites·Details
„Северна“ ќе остане само трибината на градски изградена во време на режимот.

Толку!!!
20ReTweets135Favorites·Details
Македонецот!!! https://t.co/cFpVVRm4YP
16ReTweets175Favorites·Details
Ја ќутам, ти ќутиш, они ќутат, ние ќутиме, вие ќутите, тие КРАДАТ!
17ReTweets148Favorites·Details
Ви текнува на времето кога не лажеа дека ради името не сме у ЕУ?
16ReTweets150Favorites·Details
Знаеш дека нешто не е во ред со државата, кога човек оди во затвор за палење свеќа, а криминалец, снимен како бара мито, станува премиер.
20ReTweets94Favorites·Details
Ѕид на плачот у Скопје... https://t.co/jG839fnxuH
15ReTweets150Favorites·Details
Само Чак Норис и Зоран Заев два пати имале прва девојка
18ReTweets155Favorites·Details
Зоќи решава крстозбор... https://t.co/wjCgnkLI1q
15ReTweets120Favorites·Details
Meнаџерот на Витаминка со плата од 105 000 евра.
Шивачките со плата од 200 евра.
Значи просечна плата е 52.600 евра...
Швицарска може вода да ни носи!
13ReTweets136Favorites·Details
На нас, кои ќе го преживееме есдеез, ќе треба да ни дадат боречка пензија
14ReTweets118Favorites·Details
Непокор, пркос, завет... Македонштилук!!! https://t.co/WizhY8HBza
13ReTweets118Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии