TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Maksimilijan Kazakov @kazakov_mk
#reach: 17681   ( 529th )
#followers: 1103   ( 4264th )
Доколку не следува кривична пријава од #ОЈО за #Ева која шири говор на омраза и атакува цела една верска заедница,мислам дека имаме обврска како народ да ги посетиме просториите на Хелсиншки и да се објасниме малку.
Него Огнен,Пиранија,Павле,Ирена и остали што сте вака тивки ? https://t.co/YqdVMaR67M
19ReTweets84Favorites·Details
Само ако си од ДУИ и ако си албанец можеш и со средно семкарско да бидеш директо на МЖ.
Има ли некој да го сопре лудилото? Кај влгоа фунционерите од ДУИ таа фирма пепел стана.
До кога ќе се молчи во интерес на некој фиктивен соживот кој ниту бил ниту некогаш ќе биде. https://t.co/Xg1JA7jjZ8
15ReTweets68Favorites·Details
Како смее твитер заедницаата да реагира на натписот на Ева Бендевска.
Твитер смее да реагира само на интервјуто на Латас и Лазаров.
Тие се едно 70 луѓе кои земаат грантови и во очи ја праат будала цела македонска јавност. https://t.co/ohJXi5VDcq
14ReTweets39Favorites·Details
Македонија - дивиот запад на балканите.
И сеуште министер е @o_spasovski
Што треба да се случи за неспособниот да си замине? https://t.co/1x3tlVeKYN
7ReTweets21Favorites·Details
Се моли #Огнен душебрижникот да се јави на главна каса има нејасна смрт на девојче во болница од Битола.
Во колку часот се протестите ?
За другарка ми #Пиранија од хелсиншки прашувам сака да дојде. https://t.co/f6f6PvcljN
6ReTweets24Favorites·Details
Му го гледав интервјуто за словенечката ТВ на нашиот ни премиер.
Боже ме сачувај каква тенеќија е човеков.
Не разбирам како вакви простаци успеваат да стигнат до толку високи позиции.
Сите до еден коа ќе ве срушиме од власт треба да одговарате за велепредаство на јавно судење! https://t.co/nxWvg0y9VW
1ReTweets1Favorites·Details
@Tutunarot1 @Jovanowsky Македонија за кратко ќе остане без народ
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Oliver Spasovskio_spasovski1
2Курвин Водењакjovanowsky1