TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Darko Kezhman @kezhmanprvi
#reach: 91154   ( 262nd )
#followers: 4661   ( 665th )
#1
и ние може да и помогнеме на Унгарија и да се одолжиме за нивната помиш ...
да го донираме целото раководство на вмро на Орбан со се медицинскиот тим од умс ..
24ReTweets94Favorites·Details
#2
го гледав интервјуто на жмицко на МТВ 1 и заклучив дека човекот е психопат , полош е 100 пати од грујо ...
што он збореше луѓе тоа е за неверување ... мислам дека е ментално ретардиран ...
патем мислам дека јанушев нема имунитет и затоа треба за лагите кривично да одговара
16ReTweets87Favorites·Details
#3
на времето дедо му на Трајче место да помага на партизаните крадел теписи ... го фатиле и го опнале 10 год. на Голи оток ..
ама внук му Перо вика дедо му бил комита и комуњарите го опнале на Голи оток бидејки бил за самостојна Македонија ..
така е и денес со небањативе патриоти
14ReTweets76Favorites·Details
#4
г[email protected]_Zaev во " Само вистина " на Канал 5 одговара како нобеловец за економија ...
жмицко уште 100 години да живее нема да знае за економија ни 30 % колку што знае г[email protected]_Zaev ...
14ReTweets68Favorites·Details
#5
Шилегов под рефлектори го урива студентскиот дом Медицинар за да направи нова улица за Инфективна клиника ...
до сабајле улицата ќе биде готова ...
знаат кинезите ама знае и Петре Шилегов ...
10ReTweets71Favorites·Details
#6
" Телеком " и " А1" во овој момент треба да се општествено одговорни и да им пуштат бесплатен интернет на сите свои корисници ...
така ќе покажат дека и они се вклучиле во борбата со корона вирусот ...
во спротивно ќе бидат најобични профитери ..
12ReTweets60Favorites·Details
#7
АКТИВИСТИ НА ВМРО ДПМНЕ – МАКЕДОНСКИ БИВИС И БАТХЕД: ПРИВЕДЕНИ ДВАЈЦАТА НАСИЛНИЦИ ОД ШТИП КОИ КРВНИЧКИ ТЕПАА ДЕВОЈЧЕ ПА ДУРИ СЕ ПОФАЛИЛЕ СО ВИДЕОТО НА ФЕЈСБУК! https://t.co/PdQzOzl54V via @Народен Глас
16ReTweets46Favorites·Details
#8
после напуштање на интервјуто со Горазд Чомовски , жмицко ги послушал неговите од ПР тимот кои патем му се налутиле и го замолил Чомовски да го продолжат интервјуто и да го монтира така да не се примети тоа ...
каква епска будала е човекот ...
11ReTweets59Favorites·Details
#9
министерот @VenkoFilipce со секојдневните настапи на прес конференции , со сигурност тврдам дека веќе 70 % им ја обезбеди победата на СДСМ ...
9ReTweets63Favorites·Details
#10
да беше грујо и бате Сашо на власт , бизнисмените ќе се испотепаа кој поголема донација да даде ...
ама тој беше бате Саше , не се лигавеше и не се заебаваше со секакви дркаџии ...
доста беше само да ги погледне ..
5ReTweets68Favorites·Details
#11
Владе Милчин во сред криза си отишол дури во Перу ... и сега пола влада се ангажирала да го врати ...
абе остајте го таков забеган пензионер што кур трошите средства за него ...
7ReTweets61Favorites·Details
#12
не би да ве плашам , ама ви препорачувам да не земате никаков пропаганден материјал како што се пенкала , упаљачи , флаери у други работи од активистите на вмро ...
за ваше добро ...
10ReTweets49Favorites·Details
#13
министерот @VenkoFilipce пред време им ја донесе победата на СДСМ ...
вмро ќе го снема од политичка сцена како што ќе го снема корона вирусот кога ќе се качат температурите над 27 степени ...
6ReTweets53Favorites·Details
#14
ех , Ви издејствував по 10 GB бесплатен интернет од @TelekomMK и освен чесни исклучоци , никој не ми рече ни фала ну бутур 😫😟
4ReTweets59Favorites·Details
#15
владата му се заканила на ацо од инфомакс дека кривично ќе одговара ?
скршија кур , му се заканиле ...
абре @o_spasovski биди малку како @VenkoFilipce , биди порешителен ..
под итно викни го начќе чулев , нека му прати полиција и одма лисици на раце и во Шутка .. ова не е играчка
8ReTweets44Favorites·Details
#16
да не слушнавте нешто Хари Костов и " Комерцијална банка " да вложат некој денар во јавното здравство, да донираа маски , ракавици , да смалат камати , да репрограмираат долгови ..
или ништо ...!??
7ReTweets45Favorites·Details
#17
поради таа докторката психопат од Кожна клиника моментално во изолација биле 500 луѓе ...
не можам да опишам колкх сум и љут и што би и направил да имам власт ...
4ReTweets50Favorites·Details
#18
бишевац на девето место а јохан ма 12 место ...
ало ова ли е вмро ...
7ReTweets40Favorites·Details
#19
не ми е јасно другари зашто мене ме нема на https://t.co/VY3I9myuXK
каде грешам , до сега само неколку пати ме имаше и за 2- 3 дена место да се качам погоре мене ме снемуваше ...
сега па воопшто ме нема , мора нешто да грешам ?
8ReTweets36Favorites·Details
#20
бидејки г. @VenkoFilipce скоро сам го растури вмро како" беба звечка " , единствена цел на небањатите им е сега да го оцрнат и затоа измислуваат глупости како оној дебилон од ин фомакс ...
доцна е за тоа , сите видовме кој се бори за народот а кој опструира ...
8ReTweets34Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Сплинтерsinisa_goliotok67
2mindрluмbеr 🇲🇰🇺🇸🇪🇺mindplumber65
3Duchess🏴‍arthurgordonpy354
4Dimkoddimkooooo48
5Baze Lazevskibazelazevski46
6Venko Filipcevenkofilipce41
7Професор Цветковиќtome_corner37
8GoceOdPrilepgoceodprilep33
9Виктор Стевичviktorstevich32
10Зоран Заевzoran_zaev28