TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Darko Kezhman @kezhmanprvi
#reach: 13658   ( 602nd )
#followers: 6118   ( 483rd )
абе небањати каде ви беше паметот кога направивте споменик на тодор александров во Скопје , кога ставивте споменик на ванчо михајлов во музеј во Скопје и кога крстивте катна гаража тодор александров во Скопје па сега сте како нешто зачудени од бугариве ??
9ReTweets33Favorites·Details
во 2017 г. минимална плата беше 14.000 ден
денес е 22.000 ден
просечна плата беше 23.000 ден денес е 30.000 ден
замислете овие резултати да ги имаше вмро што ќе беше , жмицко немаше од кур да ни се симне ..
СДСМ само работи и молчи ,ЗАШТО ? мутави ли се , фали ПР , што ?
6ReTweets33Favorites·Details
вмро паразит :
- ане лашкоска , вмро Прилеп , наплатила 130.000 евра патни трошоци
- брат и дејан лашкоски советник на директорот на ЈП Водовод плата 45.000 ден ..
земал отпремнина од Тутунски комбинат 1.000.000 ден
- мајката виолета лашкоска директор на школо
- снаата ..
7ReTweets26Favorites·Details
се плашам дека доаѓањето на гробот на Гоце Делчев во црквата Свети Спас во Скопје е договорено меѓу вмро бнд и вмро дпмне ...
нашиве од вмро се спремни на се , па дури и да се маскираат како бугари за да прават инциденти да јадат ќутек и Бугарија да има зашто да не блокира ..
6ReTweets20Favorites·Details
БРАВО за господинот @o_spasovski и цела влада за професионалниот однос за време на чествувањето за Гоце Делчев и големо УА за новинарите од скоро сите телевизии кои се тркаа кој да каже нешто во негативен контекст .. посебно на Телма ..
4ReTweets29Favorites·Details
не им успеа планот на небањатите да предизвикаат инцидент и да бараат предвремеми избори ..
останаа со прстот во уста ..
3ReTweets28Favorites·Details
750 евра за шанкер во МКЦ ??
250 луѓе од вмро без потреба биле вдомени во МКЦ ..
е за тоа се бунеле овие од Програмскиот совет и другите заведени ..
Данела им ја плесна вистината во очи ...
каде сте сега дебилни вмровци ??
5ReTweets19Favorites·Details
каде се ноќните стражи на пандов 😁😁?
од секогаш вмро биле преваранти и лажговци , ни стражи има ни луѓе има ..
1ReTweets21Favorites·Details
овие па ЗНМ толку влегоа у филм дека се некој фактор па постојано критикуваат ..
те службеничката била дрска те им барале акредитации , те не ги пуштале во црквата Св.Спас ..
многу де осилија а за кур не ги бива да известуваат како прави новинари , они се ловци на сензации ..
2ReTweets5Favorites·Details
освен " ТвТелма "никој друг не објави обраќање на небањатите крмов и максим димитриевски ..
тоа е новата Телма , како латас да е уредник ..
ова откако им го земаа монополот на " Макпетрол " за гас ...
0ReTweets11Favorites·Details
овие што сакаа да чуваат " ноќна стража " ?? на гробот на Гоце Делчев имаа намера да постават шатори во паркот карши црквата ама не им се погоди времето ..
инаку ќе беше калабалок во шаторите 😁😁
1ReTweets6Favorites·Details
50 - 100 луѓе избркани од дома се собраа пред црквата Св.Спас ...
до лани немаа појма кога бил роден и кога умрел ама сега чивтиња удираат овие г'нидиве небањати од дома истерани ...
1ReTweets4Favorites·Details
@tome_corner @Andon_USA @posleDIKnaPIK @KRodzers @ChakNaOriz @IvanLazarevski @lesenpeperut @kalinbabusku ова ми личи како педер бал на Суец ...
мала шала 😁😁 , да сте живи и здрави сите , точно е , без вас твитерот би бил празен ...
0ReTweets5Favorites·Details
дали го уапсија гадот што го тепа кучето со гумено црево ?
1ReTweets1Favorites·Details
@bejbiboy2 @J_i_m_m_yBE ти велешанец си ?
1ReTweets1Favorites·Details
@pakoishere @Infiltratorka веме е најпосле да се превземат мерки против психопатов неделко ..
него жена му му му побегна со двете деца во Америка и затоа тој е огорчен на сите во СДСМ бидејки жена му била активист на СДСМ ..
како и да е институциите треба да поведат сметка за навредите што ни ги упатува
1ReTweets1Favorites·Details
@DecimalFawn4210 фала ти што потврди 😁
1ReTweets1Favorites·Details
браво за цела полиција Вие сте нашите херои ...
0ReTweets5Favorites·Details
@MilaShila9 😁😁 царица Милица ...
1ReTweets1Favorites·Details
јас гадов што ги тепа кучињата со гумено црево во Радовиш не би го тужел туку директно со сачмарка би му пресудил
0ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Чак на Оризchaknaoriz6
2Методија Белевскиmetodija696
3АлишаАлмаз 💎ednazelba6
4Наташа oд III3liquidmercury695
5Oliver Spasovskio_spasovski4
6The Templarandon_usa3
7Професор Цветковиќtome_corner2
8🌻Тетин Phalluslesenpeperut2
9SuicideMessiahsuisajdmesija2
10‏אֱלִישֶׁבַעdrndrnjarinja_2