TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kire Janeski @kire1967
#reach: 56   ( 2944th )
#followers: 56   ( 31318th )
Јас заминав во Канада пред 10 години оти кај нас во Бончејца ко че заврнеше силен дожд и реката че се кренеше и че вратеше канализацијата и јас то неможев да го решам и то и заминав
5ReTweets24Favorites·Details
@bralaMomaKapini Почина доктор Чепреганов, штета, беше врвен специјалист
0ReTweets6Favorites·Details
@Viktor_Stevich @atortevski @taskovskig @AntovSr @JasminaCv @Ratkapnata Јас редовно играм за инкам без работа https://t.co/rNoLCUgGeZ
0ReTweets3Favorites·Details
@Viktor_Stevich @taskovskig Нема нето плата во Америка и Канада, се шо гледате, дали е годишна, месечна или сатница е бруто, од тој износ просек 30% оди за даноци, пензиско…
0ReTweets2Favorites·Details
@ChakNaOriz @DarkOnchevski Кај Чокре беше поступи по нареџењу, немаше трт мрт
0ReTweets1Favorites·Details
@CheYordan Танки шприцери
0ReTweets1Favorites·Details
@DameChkatroski Сандокан, да не се пресели во Дубаи?
0ReTweets1Favorites·Details
@Viktor_Stevich @taskovskig Со тој износ да речеме 100000 долари, банката одобрува кредит за куќа, стан од 500000.- долари а за останато, возила … нема муабет
0ReTweets1Favorites·Details
@DarkOnchevski Немој цифра да исфрлам, одма те победувам. Градска 15 литри бензин, отворено 10
0ReTweets1Favorites·Details
@DarkOnchevski hemi 5.7 v8
0ReTweets1Favorites·Details
@3AMOP4E две кафина 10 евра, шо да биди, во Охрид да не е поевтино
0ReTweets1Favorites·Details
100 денари кило кромидов, овие не почитува одлука на влада https://t.co/qZXtvQFiX4
0ReTweets1Favorites·Details
@kezhmanprvi Прво е тоа што треба да се направи за парламентот да добие реална слика
0ReTweets0Favorites·Details
@somnitelen69 Ако ЕУ и УСА престанат да произведуваат во овие земји и увезуваат од овие земји, тогаш незнам дали ќе имаат 24 трилиони гдп
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Uzurpatorot 🏁darkonchevski3
2Нашиøт Човек Флинтtaskovskig3
3Чак на Оризchaknaoriz1
4Ферхунде 🇸🇴bralamomakapini1
5Darko Kezhmankezhmanprvi1
6YORDAN CHE ,(perfect gentleman)cheyordan1
7Сандокан де Мартиниqdamechkatroski1
8Сомнителен 🇲🇰🇪🇺⚡️🇺🇦 🇺🇸somnitelen691
9Тарас Буљба3amop4e1
10Aleksandar Tortevskiatortevski1