TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

БИЧЧ ПЛИЗЗЗ @kirilmkd
#reach: 36693   ( 834th )
#followers: 5616   ( 521st )
По детскиве клиники сите доктори кажуваат како врие од бебиња со корона ... нели ви иде да си ја чукнете главата и барем нив да ги заштитите со тоа што ќе бидете вакцинирани и претпазливи, да не речем недај боже одговорни особи?
15ReTweets61Favorites·Details
Саат време седиме во новиов "елитен" мексикански ресторант Буенос Диаз. Прв келнер ни пристапи по 20мин, храната(мезе) што ја порачавме не е стигната сеуште.(45+ мин)
Донесоа две пијачки и ја заборавија водата.
Оценка 0/5
10ReTweets69Favorites·Details
Енергијата шо ја трошеше сдсм на имплементирање на Преспанскиот и умилкување на бугарите, да ја пренасочеа на реформи во правда и администрација, ќе беа победници утрово. Овака имаат два гласа, еден од Ципрас, еден од Бојко ама малку се ;)
7ReTweets23Favorites·Details
@VorrennN @zorbital Хехе ... Ние на Барса навивачите си немаме мака ;) https://t.co/8LkJUGUb1j
1ReTweets3Favorites·Details
@ArslaJeMeniBog Скратено е видеото, овие со багерот прават контра протест и газат низ луѓево што протестираат а копилето шо јаде ќотек е од на Вучич говната пуштени да тепаат со палки.
0ReTweets11Favorites·Details
Колку и да го критикувавме Шилегов(со право), шеталиште кеј кај гтц е феноменално направен и за разлика од претходно ептен ме бендисува.
0ReTweets10Favorites·Details
Учителкава во градинката во еден момент прашува кој ја знае песната и скоро сите деца креваат раце ... така да родители полека малце со занесувањето ебате тоа шабаните ебате.
1ReTweets7Favorites·Details
Имате налетано викендов на добар попуст на наочари за сонце ?
1ReTweets2Favorites·Details
Затоа ја секогаш возам 20-30 над дозволеното за да не се срамам вака ако ме казнат https://t.co/NXgRC8Bwqp
0ReTweets3Favorites·Details
@komunitarist @goranman2 Ја родители не би пуштил ни на 100 метра од градинка, а не па камери, они се special kind of bullshit problem по градинките и школите.
... Оваа негувателка е резултат на општеството, не сум изненаден.
0ReTweets2Favorites·Details
@Dr_Koljo ја би ја женел ... еве и жена ми не се буни :D
0ReTweets2Favorites·Details
Можда и не е многу 2500 евра годишно за градинка ко ќе размислам вака ...
0ReTweets2Favorites·Details
@BazeLazevski @Schiffer_PG14 На вие ако им стврдне тоа силиконот ко коцки мраз ќе им бидат :( https://t.co/oRFg6AW7aj
0ReTweets2Favorites·Details
Службениот на @Crue2la ... и после не ми работи воа дојди види што е :( https://t.co/MXNPyDcLEP
0ReTweets3Favorites·Details
@RistovskiV @meznaesbe Демек омикрон ...
0ReTweets1Favorites·Details
@ChakNaOriz Братов му направи factory reset со леванката :)
0ReTweets1Favorites·Details
@donotcallmsugaR Ова кабливе ако не ги средиш ќе ти дојдам со полиција!!!
0ReTweets1Favorites·Details
@The_BB_ @Shod_ae оти после година и пол излеговме со жена ми сами на ручек и нејќевме да бараме друго место а ограничени сме со време :S
0ReTweets1Favorites·Details
@penggemaar @astrogrev Оверкил ..
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Dimitar P.dmee822
2Ristovski Vlatkoristovskiv1
3Kichezmeznaesbe1
4Чак на Оризchaknaoriz1
5𝓼𝔀𝓮𝓮𝓽 𝚋𝚞𝚝 𝚂𝙰𝙻𝚃𝚈🧂donotcallmsugar1
6Бибиthe_bb_1
7Шод_ае пелцован зрачи 5G 🏳️‍🌈shod_ae1
8ДиДиvorrennn1
9Зоран волокиНzorbital1
10Др Арсланагићarslajemenibog1