TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клеменц- домаќинката на Кочо @klementinaspas2
#reach: 21839   ( 385th )
#followers: 905   ( 5084th )
Не е ДОБАР ТАТКО ако се грижи за своите деца исто како и партнерката. Само е татко. Не ги хвалоспевјате за нешто што треба да е базична норма. Минимумот. Не идете по мајкиве и ракоплескате шо го храни, облекуе,шета, едуцира брише гз праќа у школо итн. Е па исто и за татковците
23ReTweets153Favorites·Details
Да ни беше ок државниот систем и фамилијарните конструкции немаше да иаме прецвикани преморени и здробени родители. Родителството само по себе е тешка долготрајна задача, и takes a village to raise a child. Не се јадете меѓу себе..
6ReTweets72Favorites·Details
Тетка Мишел го плесна https://t.co/nf0mhTGCxD
6ReTweets35Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии