TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шинџи @kobayashee
#reach: 23282   ( 1323rd )
#followers: 620   ( 6300rd )
#1
Ајвар НЕ, Бурек ДА!

Графит од 90’те!
7ReTweets56Favorites·Details
#2
За да не остане непрочитано. Да се потсетиме што и како правеше режимот : https://t.co/Dt7KQ4crTy
8ReTweets11Favorites·Details
#3
Го гледам Бранимир Јовановиќ на Телма. Голема глупост беше неговото отстранување и тргањето на страна на Тевдо за да се удоволи на крупниот бизнис!
6ReTweets34Favorites·Details
#4
105 причини заради кои ДУИ ќе оди во опозиција? via @https://twitter.com/CivilMacedonia https://t.co/OHWAk1vcZI
7ReTweets28Favorites·Details
#5
@BBozh Имаше една добра карикатура на твитер пред неколку години. Отприлика,чекаат стотици луѓе ред за влез во ЕУ и скроз празен шалтер пред влез во Русија. И имаше коментар од редицата луѓе кои чекаат влез во ЕУ “ Путин е Цар”. Одлично доловен момент и мајндсет на дел од емиграција ;)
1ReTweets4Favorites·Details
#6
Arcade Fire - Everything Now (Official Video) https://t.co/ORJUeA6bpK via @YouTube
1ReTweets3Favorites·Details
#7
Lou Reed - Perfect Day https://t.co/wdK1ysgQTt via @YouTube
2ReTweets5Favorites·Details
#8
@jp_wanderer Голем дел од НВО-ата и вработените таму не ги интересираат : чиста и здрава околина, подобар живот, права на дискриминирани заедници и поединци....
Единствено нешто што ги интересира се парите!
1ReTweets2Favorites·Details
#9
@marsedonec Не знам детали баш ама фирмата пред 10на години имаше некој раст, доста маркети имаа отворено . Видливо беше дека работат. Како и зашто рикнаа , не ми е јасно
0ReTweets4Favorites·Details
#10
@jp_wanderer @alexaaatray @VFilipche @ZdravstvoMK Ова е ненормално . Школиве ќе станат резервоар за корона .
1ReTweets1Favorites·Details
#11
@dzimi_d Ова не е до сиромаштија, ова е едноставно состојба на умот :(
0ReTweets4Favorites·Details
#12
@arthurgordonpy3 @AntovSr @marsedonec Банда , извинете на израз... Пичка им матер!
0ReTweets4Favorites·Details
#13
@arthurgordonpy3 @HerrPIPO И Сале. После во Зелена Тиква тоа подрумот , па Ручки енд Тупани во Тафталиџе :)
0ReTweets4Favorites·Details
#14
@SendvicSoVegeta Купи ли машина за сушење или пак штипки ќе спомнуваш :)
0ReTweets3Favorites·Details
#16
Орцо за премиер!
0ReTweets3Favorites·Details
#17
@arthurgordonpy3 Баш би сакал Мила да биде премиер
0ReTweets3Favorites·Details
#18
@AntovSr @marsedonec Каква маркица ќе никне кај Буњаковец , па па па братче...
0ReTweets5Favorites·Details
#19
@TheRealRubinBt @juvesnake Ги забранија од пред 10на години. Поголема опасност се од ќар што има
0ReTweets2Favorites·Details
#20
@Dremka @zoranveli Џимрија го користеше баба ми и никој друг не сум слушнал дека користи . Ти галиба од Гостивар влечеш корени..???
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Грегорич Пекmarsedonec9
2Jovan Petrovjp_wanderer6
3Duchess🏴‍arthurgordonpy35
4Rubin Exotictherealrubinbt3
5Дремкаdremka3
6⚡zoranveli⚡🤘zoranveli3
7Кур Ткобејнredradish53
8Ivo Antovantovsr3
9Бобитокkesilezite2
10Бактеријаescherihiacoli2