TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

КолеОвојДоле @koleovojdole
#reach: 30727   ( 787th )
#followers: 889   ( 5060rd )
Фрливме 200.000 евра за Евровизија? А за да пратиме доктори на специјализација нема пари.
61ReTweets280Favorites·Details
Кај си вака бе брат @DKovachevski со аплаузи на Скопје 2014та. https://t.co/NDqyFa2G0F
7ReTweets29Favorites·Details
Го пренесе ова некој медиум? https://t.co/L9qQrMORtB
3ReTweets8Favorites·Details
Наместо со тие пари да се лечат дечињата кои собираат донации. https://t.co/NeVMf49zxt
0ReTweets4Favorites·Details
@Cyanide30349997 Не отвори, туку тато заев парите од народот му ги даде 11 милиони !!!
0ReTweets4Favorites·Details
@insider_corner @MickoskiHM За продажба на државата фала? Копилиња комуњарски, крајот ви се гледа!
0ReTweets4Favorites·Details
@IamAliceMadness Ох ве боли тоа што ве утепа глупа комуњаро
0ReTweets2Favorites·Details
@IwasStrange_ Скопје 2014та кошта колку една кафана на Шилегов. Наместо 11 милиони евра владата да дадеше на неполнолетното копиле на Зоран Заев, колку деца ќе се спасеа?
0ReTweets1Favorites·Details
@IwasStrange_ Плачете ко пички. Нема правда има кур од влада!
0ReTweets1Favorites·Details
@IwasStrange_ Влада на северни копилиња https://t.co/470WsfaQat
0ReTweets1Favorites·Details
@IwasStrange_ Не е исто. Со парите скопје се направи, а со парите на копилено што се напраи, пичката на ева заева или на александра?
0ReTweets0Favorites·Details
@IwasStrange_ 90.000 евра за принтери на шилеџе. Пушете курои северџани, си сркате гомна
0ReTweets0Favorites·Details
@IwasStrange_ Таа порта е гордост на секој победник во спорт. Вие можете само со миљоните за лубриканти да се пофатиле. Да не ве боли газот кога ви го става кој стигне
0ReTweets0Favorites·Details
@IwasStrange_ Абе пази да не фатиш од новите болести, педери напаѓале. Доброто кај вас е што не можете да се размножувате.
0ReTweets0Favorites·Details
@IwasStrange_ На кур ве ставија сите комуњари. Сигурно сте плачете ко пички дома.
0ReTweets0Favorites·Details
@IwasStrange_ Северна кај мајка ти у пичка. Ни тоа не ви р легално донесено. Те поздравија ново вработени 32.000 административци со изјавата на заев "ќе ја намалиме администрацијата"

Те поздрави и Катица од СЈО. Маичките како? Уште си ги носите?
0ReTweets0Favorites·Details
@IwasStrange_ https://t.co/ywDZ1jUTEW данок едно за вицето едно за заев?
0ReTweets0Favorites·Details
@IwasStrange_ *Ги трошат на споменици од УЧК. https://t.co/4IdFQpQKZu
0ReTweets0Favorites·Details
1/1 @ZelenskyyUa's parents live in Israel, in a villa of 950 m2, people take care of them for 12,000 per month! The villa costs 8m $, there is a swimming pool with nine tons of sea water! Zelenski's father and mother also have two armored Lexus LX at their disposal! https://t.co/DHCoXEfest
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1𝗠𝗬𝗖𝗥🚫𝗙𝗧iwasstrange_11
2Dimitar Kovachevskidkovachevski1
3Посольство России МКrussian_emb_mkd1
4aлисa у вондeрлeндiamalicemadness1
5H. K. Mitev 🔚cyanide303499971
6Технократinsider_corner1
7Христијан Мицкоскиmickoskihm1