TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Konzulka @konzulka
#reach: 57017   ( 429th )
#followers: 3691   ( 998th )
Боли колку е вистинито 😔 https://t.co/HOWfw22uZU
33ReTweets150Favorites·Details
Не се нашла слика од ќерка на некој од ДУИ во Јавна соба иначе сите 6000 и кусур членови ќе беа досега најдени и срелани на плоштад.
23ReTweets185Favorites·Details
Ова кружното е мазник, другото правоаголното е зелник. Дали сега ви е јасно? 😃 https://t.co/iBoO9nKlLx
19ReTweets205Favorites·Details
Kn 95 се сведени на 25 ден парче. За 100 ден сцел месец сте покриени со квалитетна маска. Во летото по 280ден беше парче. Срамота е со пелени да се шетате и да се чудите како сте се заразиле.
22ReTweets98Favorites·Details
Да беа албанци децата шо ги масакрираа кај Смилковското езеро, досега албанците етничко чистење ќе ни направеа нам македонците. Не дека сега не се на готовс сите со пушките на ТикТок. Ама тоа е друга тема.
19ReTweets97Favorites·Details
Мајка ми го побарала татко ми за сопруг, мајка му на дечко ми го побарала татко му за сопруг исто така. Нашите мајки биле поголеми феминистки од нас 😃 Добро не ги побарале со прстен. Муабето бил ќе се венчаме, шо планираш? Да си барам друг ако не па... 2-3 години биле во врска😅
8ReTweets77Favorites·Details
Талентираните деца се подеднакво запоставени во државава како и децата со посебни потреби, ако не и повеќе.😐
5ReTweets65Favorites·Details
Типот се разбира од силување и шета на слобода. https://t.co/3GRSbkL0pa
13ReTweets31Favorites·Details
Не сакам никого да навредам ама срамота е да не знаете кој е Балашевиќ.
6ReTweets43Favorites·Details
Дечко ми шо е најголем интроверт на светот шо го знам, денес ми рече дека му фали одење в кафана со другари. А никој не му брани да оди и сите се прележани другарите и тој. Ама ете совесни дечки.
2ReTweets47Favorites·Details
Чекајте малку деугари дали добро разбрав. ВМРО сметаат дека не е безбедно да има попис, а е безбедно да има предвремени избори или јанглаш сум?🤔
5ReTweets32Favorites·Details
Како очекувате некој шо цел живот била со Добар успех на училиште да се клања на таленрирано дете математичарче? 🙄
7ReTweets24Favorites·Details
Вистина е! Не се сите мажи исти! Има мажи кои ги почитуваат жените, ја сакаат нивната посебност која секоја една ја има, и ги поддржуваат во сите нивни улоги како морално така и физички.Без разлика дали тие жени ги познаваат или не. Не се лицемерни и не се супериорни, еднакви се!
7ReTweets22Favorites·Details
Да ти ебам Грујо, не е секој селанин за в град бе чоек. Мамето и го еба на Битола од ко ги донесе сите бричковци в град со еден куп пари од субвенции. https://t.co/CqWvNDVktv
3ReTweets19Favorites·Details
Со ваков раст на новозаболени треба да има карантин. Ама карантин да не работи ништо освен аптеки, маркети, расторани за достава, кафе за носење, се што е неопходно да работи. Кој можи да работи од дома супер, кој не принуден одмор. Пазарџиите,такси можат исто достава да работат.
3ReTweets17Favorites·Details
Се знаат мерките за заштита, се знаат симптомите на вирусот. Тоа е! Барем ете Битола е лесно за 1000 ден во Плодност ако се тестираш пред 13ч во 13:01 ќе го имаш резултатот, ако ти е итно за 30 мин ќе ти го кажат резултатот. Срамота е да сте неодговорни се ви е даено и кажано.
2ReTweets3Favorites·Details
Ни фалат инфлуенсерки и блогерки за книги. Овие другиве само за алишта зборати продават, евентуално накит и шминки.
2ReTweets11Favorites·Details
@Majevtika Маќесиодамијас
1ReTweets13Favorites·Details
@SolarNik Дупимандало
0ReTweets15Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1мариовецmariovec15
2Feverdeadwronger4
3Капетански Дневник☠blacktaurus74
4Христијан Мицкоскиmickoskihm4
5Bil Gejcbillgejc4
6ЗокиОдПлавитеzokiodplavite4
7Achilles Of Myrmidonpsyhoticgrunger4
8Крушевчанкатаkrushevchanka4
9T h e M o d e lthe_model_4
10ᴍᴀᴠᴇʀɪᴄᴋ ®aviatorinsane3