TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

₭ⱤɆ₳₮łV₦łØ₮ @kreativniot
#reach: 84037   ( 166th )
#followers: 1549   ( 2477th )
#1
Цртаме со ќерка ми...ама јас се надминав себе си 🤣🥳🎉 https://t.co/BGhUaP6lvI
20ReTweets253Favorites·Details
#2
80 години има и се уште ми го прави омиленото и ме "тинтри".
Баба ❤ https://t.co/E3SXVaLXF3
12ReTweets176Favorites·Details
#3
Се уште потценувате работни места, кој што работи, за колку работи, дали е градежен работник, чистачка, келнер, таксист?
И шо ако сте успеале у животот (ако сте успеале?) кога размислувате со памет на врапче!🙄
30ReTweets106Favorites·Details
#4
Ако маж ти заработува 2-3 плати, тоа не значи дека ти треба дома да дремеш невработена со години и да изиграваш "домаќинка".
18ReTweets139Favorites·Details
#5
Ќе ги персираш, толерираш, културно ќе им се обраќаш, со почит...на крај ќе ти се испонашаат ко да си најголемо ѓубре на планетата.
Кај ви отиде бе тоа бон-тон понашањето, тој осет, таа култура?
Џабе е, не вреди да бидеш добар со повеќето!
31ReTweets91Favorites·Details
#6
Ја прашувам ќерка ми :
- Абе кој има најубав татко?
Она :
- Па ги немам видено сите татковци на светот.
Јас :
- АЈ ВИДИ МЕ УШТЕ ЕДНАШ!
🙄
16ReTweets135Favorites·Details
#7
ДЕБЕЛА ЛИ СУМ?
🐷 🐷 🐷🐷🐷🐷
🐷 🐷 🐷
🐷 🐷 🐷
🐷🐷🐷🐷 🐷🐷🐷🐷
🐷 🐷 🐷
🐷 🐷 🐷
🐷 🐷 🐷🐷🐷🐷 БЕ ШО ТИ Е?
26ReTweets95Favorites·Details
#8
Твитер не е за селфи 😎 https://t.co/DlZPOXdHSP
11ReTweets131Favorites·Details
#9
Се замолуваат сите шо готват дома, капутите и јакните да не ги држат во близина на кујната, "корнат" на запршки, манџи и остали јадења, фала многу, пријатно!
20ReTweets94Favorites·Details
#10
Ај нека ме фрли некој овде... https://t.co/e7B33gojNQ
19ReTweets82Favorites·Details
#11
Не бе не ми е досадно на работа!!🙄 https://t.co/L3AqX3uG0G
16ReTweets87Favorites·Details
#12
Кога бев дете со нетрпение ги чекав божиќните празници, таа новогодишна еуфорија што не дозволуваше да остане незабележана и пријатно навлегуваше во домот на секое семејство.
Што се случи?
Што умре во секој човек?
Се што гледам е злоба, бес, тага, монотонија, депресија...
16ReTweets81Favorites·Details
#13
И јас сакам 300 следачи преку ноќ, неам цицки, неам гз, не сум убав, чаре??
13ReTweets86Favorites·Details
#14
Цртаме на тема есен ❤ https://t.co/R1dQnT6Wcy
13ReTweets81Favorites·Details
#15
Годините се само бројка...ми се јаде киндер јајце.
17ReTweets65Favorites·Details
#16
Она е инфлуенсерка...
Она се бута по грмушки за профи слика 🙄 https://t.co/tepAZEPWYg
11ReTweets81Favorites·Details
#17
Ја потроши цела плата?
Зошто?
- ОД БЕС!

*жени во пмс
12ReTweets77Favorites·Details
#18
Ќе чувам куче...
🇬🇧 Супер, мило ми е.
🇱🇷 Браво.
🇳🇴 Одлична идеја.
🇩🇪 Колку убаво од твоја страна.
🇲🇰 ШО ЌЕ ЧУВАШ КУЧЕ, УШТЕ ЕДНО ДЕТЕ ЌЕ СИ ИСЧУВАШ!!
🙄
14ReTweets68Favorites·Details
#19
Толку млади, а толку несредени, без стил, без грам осет за естетика.
Жално.
11ReTweets75Favorites·Details
#20
Од кур на кур,
од еден на друг,
од кеш на картица,
од мотел во хотел.

Од Париз до Барса,
од југо до BMW,
се што сакам ќе имам,
само позната да бидам.
14ReTweets62Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Спејсspejs_fraerot172
2BubbleGumkazi_ultimatum142
3КАШЛИЦАkashlicaa141
4The Vincigrdo_pajce131
5ПожарникаротСемfraersomashna98
6Redfingerprint8397
7Јоргосwinsterler86
8Аладинnemitekvit_user80
9Ким Јонг-унkim_jong_glaven76
10Redhead Cleopatraredcleopatra16