TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

kvakvatop @kvakvatop
#reach: 9095   ( 1598th )
#followers: 609   ( 7207th )
Грците една, Србите две држави, Албанците тежнеат кон три, Бугарите кон втората, Македонците нема да имаме ниту една!?
10ReTweets61Favorites·Details
Добро утро Македонијо!
Епа дечки, припазете со коментарите. Имало некое здружение пари од народ(кој), седат и буљат по социјалниве и медиумите и “ловат“ тн текстови со говор на омраза или национална НЕтрпеливост.
На здравје со непрокопсана Влада.
Со сила ме тераат да ги сакам😡🖕
10ReTweets37Favorites·Details
Она говедоно Јовановиќ вели дека ПРА дедо бил АСЛИ бугар, дедо бил бугар, тате се родил бугар па се повампири во Македонец, а јас немам појма што сум.
Пичкали ви матер е говор на омраза или изливи на чувства?
6ReTweets23Favorites·Details
Овие ДОМА имаат раскарана нација, не сакаат едни со други да се видат, скоро и да нема мешани бракови, на нивните замислени територијални граници немаат појма што се случува кај “комшиите“, важно Брисел од петни жили ќе не оправи нас, Македонците👏👏🖕

https://t.co/5hs31OR3HX
5ReTweets18Favorites·Details
Добро утро Македонијо!
Мојата разочараност морам да ја споделам со Вас, велат олеснува на душата
Да си современик на изроди и предавници, кои сакаат прадедо, дедо, тате, мене и моето поколение да ги побугарчат, да дишам и чекорам со такви, се срамам од себе и од нив.
НО НЕ Е КРАЈ
5ReTweets17Favorites·Details
Добро утро МАКЕДОНИЈО!
Во секој камен од рушевините испишана е историја.
Јас уживам, Вие арни сте ми?
🌤️🍮🇲🇰❤️❤️🇲🇰 https://t.co/VKmhwEXoIZ
2ReTweets13Favorites·Details
Пророштвото на Баба Ванѓа по се изгледа ќе се обвистини.
Јадранот ќе се обои... https://t.co/ngsza2hNYl
2ReTweets2Favorites·Details
@BoKan1429 Ги прашуваат кој колку заработува и троши
Германец: 3000 заработка 2500 арч
Италијан: 2200 заработка 1950 арч
Македонец: 300 заработка 2000 арч
Одкаде?
Појма немам😱
Кога сме кај горивото огин, кола паркирана нема😜
1ReTweets3Favorites·Details
@realTotoMK Е не ќе се замара со нас, блоцк и терај понатаму. Не размислува дека секој блок носи -5 гласа.
0ReTweets4Favorites·Details
Добро утро Македонијо!
До кога ќе читаме за афери над афери, за криминал поголем од претходниот, за злоупотреба на службена должност и овластувања како и кршење на закони и Устав од претходниот ден и се си поминува како на корзото пред Кенан?
И Господ не напушти, 🌧️🇲🇰 Август!?
1ReTweets1Favorites·Details
Патот солиден.
Куќата стои на место, не разурната.
Оџакот почна да чади.
Сварени макарони со домашно МАКЕДОНСКО сирење.
Попатно собрани капинки, мњамммм!
Пиво во фриз, има и винце, к.вода, сок...мезалаци...
Трчајте вие по вода, ПЛАНИНА 😍
За утре здравје Господ ќе му ја мислиме.
0ReTweets3Favorites·Details
Е од вакви гниди кои се на список илјадници нема да мрднеме од под дното.
Некој ќе гори на сонце, на 5ти кат, ќе шалува, ѕида... друг ќе вози на 40+ и да не набројувам и ќе земаат САМО 18-20к од кои за вода, доручок и превоз одат 1/4 мин...
За какви вредност говориме ние? https://t.co/2byuc6FbPC
0ReTweets3Favorites·Details
Тури и пепел на влада, политичари и држава што Светоста на државата, УСТАВОТ го направија како WC хартија и кој што сака прави со него.
ЕУ вредности или желботека да не снема? https://t.co/KB5mI4haWm
0ReTweets2Favorites·Details
@realTotoMK Соломонско решение за мир во куќа.
Прераспределба на друго место, сигурно попрофитабилно или по избор. Плата дома а одење на работа еднаш во две години.
0ReTweets2Favorites·Details
@Zivavoda1 @realTotoMK Епа сега ќе се жалат кај Калето и останати Амбасади како во Македонија име етничка нерамноправност нетрпеливост, одмаздољубие и слични гомнарии. Ова преоѓа во циркусијада од држава. Срамота е да се нарече држава нешто во кое за некого важат а за некој не законите.
Мир во?
0ReTweets2Favorites·Details
Каде се парите таму е 3/4 естарда, многу јаки патриоти. https://t.co/q6SxRIPO86
0ReTweets2Favorites·Details
@_ferchina_ Оваа будалаштина ти е за до испровоцираш досада или навистина си тенекија?
0ReTweets2Favorites·Details
Добро утро Македонијо!
Исшарано небо, малку сонце и дел од еликсирот на природата. Кафе на чардак, ја слушам тишината и по некоја прица, бумбар... УБАВИНА.
Не сум во тек, нешто ЈАМБ во најава?
🍮🌞❤️🇲🇰 https://t.co/ZqbPUtDOCw
0ReTweets2Favorites·Details
Нешто од претходната ноќ
Дружба со штурци, комарци, бубачки, пеперутки, глувци, по некој чуден животински крик и сето тоа се слуша во мртвилото на тишината. Имало куртул од дневнополитички точења на омраза и нервози.
Посакувам секој од вас мили мои да го испразните негативното... https://t.co/l5MlXbl50p
0ReTweets2Favorites·Details
Комбиниран доручек, селско домашно со малку “нови“ додатоци.
Некаде гледате прибор за јадење?
Задолжително користење на РАЦЕ, нека велат сме пизмеле многу https://t.co/rTizaOocEw
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ЛИЛЕ НЕРВОЗНАТАbiktop165
2Пази ЛЕЏА #ДвижењеБојкотирамloshgze3
3Onocentauronagerot2
4Ферчина_ferchina_2
5MacOS Ubuntumacosubuntu2
6Рејмонд Редингтонredington_m52
7Martinmoondowner1
8Бокан☆bokan14291
9Јордан Пиперкатаkozica_cer1
10Жива Водаzivavoda11