TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lena Petroff @l_petroff
#reach: 62511   ( 508th )
#followers: 8127   ( 250rd )
#1
Али, ФР - петелот што оди наназад. :-)))) https://t.co/qiGQiQaZS7
29ReTweets136Favorites·Details
#2
Мрш пичка ти матер, говедо мафијашко и лоповско! Чибу! https://t.co/rYjgPwb1pz
11ReTweets68Favorites·Details
#3
Денес е првиот ден кога Коронава почна да ме плаши.
3ReTweets50Favorites·Details
#4
Ништо не е извесно освен дожд за 2. мај
4ReTweets37Favorites·Details
#5
Ликов да ти бил член на Комунистичка партија и ученик на комунистичко школо во Кумровец. А сега е опортунист и другар на Грујо и плука по своето минато. Велам бљак! https://t.co/TQ8o3BBZ0Z
3ReTweets27Favorites·Details
#6
Семејството Диневи гледа утеха во донирањето: „Се тешиме дека срцето на Емилија се уште чука“ (видео од тазе гроб и гробишта и гробари како го затрпуваат)
Дали, о дали ТВ Вис имаат уредник, култура, етика, што било?!?
1ReTweets28Favorites·Details
#7
#ТикТак Му се гледа крајот! https://t.co/pRqawSEDNp
4ReTweets12Favorites·Details
#8
Исто и првиот ден кога сфатив дека системот капитулира и дека од ова парче земја не бива држава.
1ReTweets21Favorites·Details
#9
Крошната на дрвото за џабе страдаше.
(ВИДЕО) Пожар во „Мавровка“, пожарникарите гаснеа пламени до доцна во ноќта https://t.co/aQgFwfW8HT
2ReTweets16Favorites·Details
#10
Од земјоделска аптека па на Марс.
Другиот пар во Глумово по јагоди. https://t.co/eXA2ezBrdf
1ReTweets17Favorites·Details
#11
Коронава легнува супер за вљубени тинејџерки. Па тоа пати за дејт, родителите ја одвратуваат, таа се крши за да не ги зарази баба и дедо, па тоа драми, солзи, дави другарки, гушка перници... а он бубуљичав
0ReTweets17Favorites·Details
#12
@atortevski Буч ми е едно од поголемите зла во Мк. Толкаво дно што нема проблем да одработува и да сервира вакви балони.
А сдсм се толку очајни што му го простија ножот во грб и што го оставија Грујо да општи со нас уште 5-6 години.
Значи чисто зло!
1ReTweets13Favorites·Details
#13
@RagingDemon1 Подобро литро виски отколку мало пиво. Здравствен работник
3ReTweets6Favorites·Details
#14
@DumViktor @Bosonogata @inyourmindonly Мда, еве ја казнета. Освен што лаеме тука, караванот со врви
0ReTweets14Favorites·Details
#15
@ArslaJeMeniBog Па така испаѓа у последно време. https://t.co/GB5aVJuans
2ReTweets7Favorites·Details
#16
@MaximOvertroll Напротив - препорака за општината Старо Нагоричане беше да се намалат бројот на туристи, да не се јачаат туристички капацитети особено кога локалитетот не е соодветно заштитен и многу подложен на руинирање
2ReTweets7Favorites·Details
#17
@kefremovski @AntidoteThought Аха, еве Наќе да заврши со вечерата и тргнува уште веднаш. Ако не е веќе и излезен.
0ReTweets12Favorites·Details
#18
@jp_wanderer @box_kiki А "Советот составен од 4 вработени во Пошта, 2 историчари од национални установи и 1 уметник од ФЛУ и Биро за филателија одговорно да собира и стручно обработува податоци; предлага мотиви и подготвува графички и ликовни решенија на поштенските марки, ги подготвува за печатење"?
2ReTweets5Favorites·Details
#19
@I_TheThing @Giotto_mkd Сериозно? Али сериозно? Разбирам пред години години кога голотија била табу, кога невиност била битна ствар. Али сега, сега голо тело е уау?
Не сте ми јасни, вистина.
2ReTweets5Favorites·Details
#20
@MilaShila9 Да не отварам муабетот за здравствените пакети повторно. Скокнаа пеперутките. Кога ќе изедашиш колку скапо ќе те фати лекувањето со маска ќе си легнуваш во својот кревет.
2ReTweets5Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Duchess🏴‍arthurgordonpy326
2Shoku Boroborokitanoski26
3FilipHerin 🇲🇰🔱🇪🇺herrpipo23
4CovIdiotcov_idiot22
5Aleksandar Tortevskiatortevski20
6Jovan Pjp_wanderer19
7Marijamarija20632318
8Zivoten Sovetniksvadba1117
9Јордан Пиперкатаkozica_cer15
10Др Арсланагићarslajemenibog15