TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 49331   ( 934th )
#followers: 370   ( 9405th )
#1
Пак ќе прашам, ...колкави ли се зајците??? https://t.co/xfYzWpO0VW
6ReTweets48Favorites·Details
#2
Какви ликови :) https://t.co/OOGi4Ynpce
9ReTweets26Favorites·Details
#3
МАНУ со сфоја анализа за актуелнава состојба.

Ја глеате оваа Гаусова крива?

Е, ...апсолутно ништо не кажуе, онака е крива, од шо и се може. https://t.co/zxlEndTfjM
6ReTweets19Favorites·Details
#4
Запознај ја Утеха. https://t.co/C1ndSDBoml
6ReTweets18Favorites·Details
#5
4ReTweets13Favorites·Details
#6
Пак да прашам, ...разбра ли некој како заврши "Lost"?
1ReTweets21Favorites·Details
#7
Кроце со носталгиите, ...тек ден фтори полициски. https://t.co/HN17pLPY0w
2ReTweets14Favorites·Details
#8
1ReTweets17Favorites·Details
#9
Претседателот Стево Пендаровски донесе одлука за ангажирање на Армијата на Република Северна Македонија за поддршка на локалната самоуправа во Дебар и Центар Жупа и поддршка на полициските сили на МВР...
https://t.co/7AWV7NqRp0
5ReTweets3Favorites·Details
#10
Ме врти коленото и малку ми зуе во уши. https://t.co/bMDPV6BKXE
2ReTweets11Favorites·Details
#11
Човек иде човек не е, месо носи месо не е.
Што е?
Николовски со риба у раце.
3ReTweets7Favorites·Details
#12
Излагаш од кола, со нога затварш врата, се дрпаш за јајца, потпљуцнуеш на страна, со кључот брцаш у уво да се почешаш, ...на кратко подзастануеш, следува панорамски поглед, испушташ јајцата од рука, тит-тит, закључуеш кола и продужаваш у непознат правец.
Бар еднуш морам да пробам
2ReTweets9Favorites·Details
#13
Споделуем на барање 6/8
#немиедосадно https://t.co/ptLwyMqWCU
3ReTweets6Favorites·Details
#14
Епа многу изнасмеаф! :))) https://t.co/sTfoBjmMVi
2ReTweets9Favorites·Details
#15
Единствен голман со постигнати 44 нокаути у кариера. https://t.co/jOLkaH0U1S
2ReTweets9Favorites·Details
#16
Џои советуе :)
Advice 1/n https://t.co/pnIpEatI1F
2ReTweets8Favorites·Details
#17
За кого светат рекламите.
Хемингвеј, ...2020 rewrite. https://t.co/AFivBQST70
1ReTweets10Favorites·Details
#18
Паметните лево, убавите десно!

Ете ја жабата: А шо, ...ја да се рашчепам?

*од сите вицови шо си ги кажаф денес, на овој навеќе се смееф.
2ReTweets6Favorites·Details
#19
Џои советуе :)
Advice 2/n https://t.co/jgy7GlzX9c
2ReTweets6Favorites·Details
#20
Пендаровски го матираше Боби у една реченица, "Нема да ти дозволам да стфараш впечаток дека си повеќе информиран од мене".
*парафразирано
2ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Дремкаdremka79
2Даре Џамбазастиddarxide66
3mindрluмbеr 🇲🇰🇺🇸🇪🇺mindplumber56
4Mrs. Joneszanalevska47
5Duchess🏴‍arthurgordonpy338
6Baze Lazevskibazelazevski26
7Професор Цветковиќtome_corner25
8МилаШилаmilashila925
9Бебешка Седи Домаlecaffeine20
10Скрачиskraci17