TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 56520   ( 60rd )
#followers: 1376   ( 3357th )
Дополни за да биде точно (учебник по македонски јазик за I одделение) https://t.co/BsArY8ZZju
59ReTweets263Favorites·Details
22ReTweets140Favorites·Details
Што зрачиш то привлачиш https://t.co/lzxVQ9PiBs
27ReTweets92Favorites·Details
Во Скопје, во кафана, те прашува келнерот 'сакаш фискална или 10%попуст?', па ако не сакаш фискална пивото ти е 120-10%=108ден. Го делите ДДВ-то по пола. Вчера да умрев ова немаше да го знам!
16ReTweets97Favorites·Details
Ни брак спасува врска, ни дете спасува брак. Да не се лажеме.
13ReTweets71Favorites·Details
Видов, не видов, ја запалив фурната https://t.co/9QNA0xUVD6
8ReTweets63Favorites·Details
Ретка убавина за ранобудниците https://t.co/FenJdrYGgj
6ReTweets58Favorites·Details
Добро е да се знае https://t.co/hXURlpunjM
8ReTweets50Favorites·Details
Кога срцето се распрснува на илјада парчиња, колоризирано. https://t.co/nNYhDlJfhG
6ReTweets40Favorites·Details
За љбителите со префинет вкус. Сликовито објаснето. https://t.co/gqfGoN6b83
6ReTweets35Favorites·Details
Obrazovni program https://t.co/521Yjf5lFY
7ReTweets30Favorites·Details
Зрзензки манастир. Најверојатно изграден некаде во XIV век од монахот Герман. Манастирската целина ги вклучува црквите „Св. Преображение“ и „Св. Петар и Павле“.
Идилична слика за душевен мир. https://t.co/r9qYaMD14G
5ReTweets36Favorites·Details
7ReTweets24Favorites·Details
Со една надеж
За трошка љубов
За малку среќа
Живееме...
4ReTweets29Favorites·Details
Дали е инвалидитет ако ти фали човек?
5ReTweets24Favorites·Details
Како се вика кога нешто многу сакаш, знаеш дека е неостварливо, а желбата не те напушта?
5ReTweets17Favorites·Details
Малите гестови на внимание кои прават големо задоволство на душата❤️
2ReTweets28Favorites·Details
Без што не излегувате од дома? Јас без подочници.
6ReTweets8Favorites·Details
И ми радници у суботу имамо душу https://t.co/eQDPQCZjvw
1ReTweets25Favorites·Details
Националниот парк Пелистер ги обнови сите 2 (со букви: два) знаци низ Баба планина
Националниот парк Пелистер ги обнови знаците на неколку локации низ Баба планина | Бабам Битола https://t.co/rQKPnPmCJ7
2ReTweets18Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1🖤Lonely🖤l_traveler__13
2Николаegeec_4510
3Наташа oд III3liquidmercury695
4Frozenbojan_denkovski4
5BBbeelyana4
6😶se_e_dno4
7ТУТУНОБЕРАЧИТЕ 2.0bitechminus4
8tribananachokoleshnik3
9Εφτελιαeftelijanamajka3
10Бокиbokialterego2