TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Stojche Lazovski🇲🇰 @lazovski11
#reach: 0   ( 42979th )
#followers: 113   ( 21736th )
800 гола е се само не заЕбаннција!!!
За мене е најдобриот фудбалер на планетава и сум среќен дека бев и уште сум дел од неговата ера од самиот почеток.

Честитки Мајсторе!!! ❤❤❤ https://t.co/KIZpzEzgiW
1ReTweets2Favorites·Details
Нема потреба од коментар. 😂 https://t.co/sbDDD8sDxB
1ReTweets5Favorites·Details
@_shieldmaiden89 Океј 😊
0ReTweets1Favorites·Details
И во минатиот век постоел ентузијазам.
Да нема застој во работата! 😊 https://t.co/eoOhmneI2d
0ReTweets1Favorites·Details
@NikSimonovski Точно! Симболички! 😊
0ReTweets1Favorites·Details
Толку ли боли? 🤔🙈 https://t.co/AN6i3myy88
0ReTweets1Favorites·Details
@Track_Woman Паметно! 😊
0ReTweets1Favorites·Details
@BokiAlterEgo Исто ко триумфалната капија.
Кичерај си е кичерај! 🙂
0ReTweets1Favorites·Details
Мојс, коишто за @BazeLazevski е "тренериште", дома и во полн состав, има само 30% посед на топка против Брајтон. 🙈🙈🙈

Факти.ком.сл 😂😂😂 https://t.co/AJWcmfMoo5
0ReTweets1Favorites·Details
@EricTheKingdom7 Делумно се согласувам.
Факт е дека порано можеше да добие златна топка и еден Мајкл Овен, после тоа Недвед, Шева, дури и Канаваро. Лиглето Кака исто така можеше да добие, но во последните десетина години, апсолутно никој не можеше да се доближи до неа. Модрич зеде заради Перез.
0ReTweets1Favorites·Details
@EricTheKingdom7 Роналдо да не заминеше во 2018, ќе ја земеше шестата златна топка на место Модрич. Дури Перез му ја извади и таа аферата од Лас Вегас со една ку.ва, од одмаздувачки причини. После тоа се смирија, ама факт е дека во 2018 ја заслужи од било кога, ама не ја доби. 🙂
0ReTweets1Favorites·Details
@BazeLazevski Како не значи? Астон Вила загуби а Вест Хем дома не победи!
Како може дома на тим од рангот на Брајтон да имаш 30% посед, а да си еден од најдобрите тренери?
По која теорија е тоа така? 🤔
0ReTweets1Favorites·Details
@EricTheKingdom7 Крепи ќотек! 🙂
0ReTweets1Favorites·Details
@Vesna221091663 Сиромаштија од пред 30 години и сегашна сиромаштија, не се исто. 🙂
0ReTweets1Favorites·Details
@Shisharka_ Чим се чувствуваш должна, значи си чувствителна. Купи парфем, да не ти тежи товарот. 😊
0ReTweets1Favorites·Details
@firerot_ Девојчето ја изеде чужд срам!
Гледа некаде во празно..
Ама ова е таа држава во која не се почитува законот, така да не ги обвинувам луѓето јас. 🙂
0ReTweets1Favorites·Details
Натпреварите со Арсенал од секогаш ми биле омилени, заради фактот што кога се вљубив во Јунајтед пред 20 години,најголем ривал ми беше Арсенал.
Секако уживав во доминацијата, нарочно после 2005 година,кога буквално ги газевме кај ќе стигнеме.
Нека така продолжи и вечерва
GGMU ❤
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Baze Lazevskibazelazevski15
2Шишаркаshisharka_4
3Barbara Baroness 🦹‍♀️track_woman3
4☄️O'Si's Quarlani ☄️_shieldmaiden892
5Elearthling_el2
6Nikola Simonovski 🔰🇲🇰niksimonovski1
7Продуктивенbokialterego1
8една _ Македонка ☀️vesna2210916631
9Филозофот 2.1firerot_1
10ДиДиvorrennn1