TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

🇪🇺🇺🇸 Sweet but Albanian 🇺🇸🇪🇺 @lazrimm
#reach: - -
#followers: - -
#1
Да се присетимо на браќата @El_Megunogovic & @TigarTigrovic пред 10 години кога не беја твитерџии. https://t.co/zHOpoQ9up3
26ReTweets78Favorites·Details
#2
Дечки иако сум албанец, јас ја сакам Републиката(Нашата Земја)🇲🇰.
12ReTweets71Favorites·Details
#3
Why?! Only because I'm albanian? https://t.co/MFm7k8e141
13ReTweets50Favorites·Details
#4
Дечки ова со ОХИС не е добро. Комшии мој се евакуираат бидејќи не знаат што стварно се случува во ОХИС. Сеуште никој официјално нема соопштено што се случуло. Искрено се прашувам дали е нешто многу поголемо, штом луѓево се растревожени. https://t.co/3Pnbr31Fjz
14ReTweets44Favorites·Details
#5
ДЕНЕС НАЈСРЕЌЕН ...😍😍😍СИН МИ СЕ РОДИ ТАТКО СЕ СТОРИВ Добро дојде 💙ЕГЗОН💙
5ReTweets67Favorites·Details
#6
Site sme tuka da ne ve tagnuvam ok? https://t.co/mhhNbQGv9R
11ReTweets44Favorites·Details
#7
Во категоријата
Најдобар Албанец Твитерџија
се номинирани:
@El_Megunogovic

@TigarTigrovic

@Ardi

@zemerak_minion

@zbesnatiot

@atenttion_whore

Можете да гласате на следниот линк:
https://t.co/qN5P6uouap
до 30.11.2019!
15ReTweets26Favorites·Details
#8
@sweety_eyes_ Da dojdeşe da ja zavrşimo celata rabota? https://t.co/adoQl106Kt
12ReTweets20Favorites·Details
#9
Смее албанци да се сликаат за Твитер Календар?
7ReTweets26Favorites·Details
#10
Këng per Adem Jasharin!
Meriton të bëhen shumë Shprendajre!
Në lumin Matka sot, më @TigarTigrovic & @El_Megunogovic.

#третасмена https://t.co/q8jZfHJPfe
7ReTweets26Favorites·Details
#12
Во категоријата Најпосветен Муслимански Твитерџија е номиниран
@El_Megunogovic

со следниот твит, а вие можете да гласате на следниот линк:
https://t.co/qN5P6uouap
до 30.11.2019!
https://t.co/xYCpX6Ju73
8ReTweets17Favorites·Details
#13
Во категоријата Најголем Коцкар е номиниран
@Vlatko_Werder

а вие можете да гласате на следниот линк:
https://t.co/qN5P6uouap
до 30.11.2019!
8ReTweets15Favorites·Details
#14
Long live rock n roll,
свирачите:
@El_Megunogovic, @TigarTigrovic, @atenttion_whore & @Barracuda____(со грб свртен и бела коса).
позади на комљутер:
@Vajldy & @zbesnatiot(наведнат).

Бени не сакаше да се слика, чорба јадеше... https://t.co/A1hPrQFWMg
7ReTweets16Favorites·Details
#15
Дали некој од стариве 60,70+ твитерџии ќе скинат конци и нема да дочекаат #ТвитерНагради ?
5ReTweets18Favorites·Details
#16
Во категоријата Најпосветен Муслимански Твитерџија е номиниран
@TigarTigrovic

со следниот твит, а вие можете да гласате на следниот линк:
https://t.co/qN5P6uouap
до 30.11.2019!
https://t.co/2l2iUcz34d
6ReTweets14Favorites·Details
#17
Goodnight to all the muslims around the world especially the ones from Ballistet Tetove Ultras ❤️🖤
6ReTweets13Favorites·Details
#19
#20
Зборев сеа со една твитерџика (внука на еден угледен новинар) нема да ја откривам која е, разговаравме за ситуацијава со ЕУ, вика дека Макрон кажал дека знамето и химната го кочеле датумот. За вакви ситници ли ќе ја изгубиме оваа историска шанса?
4ReTweets14Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1🏴‍☠️TigarTigroviçtigartigrovic82
2🍁🎻Штеваљ 🎻🍁el_megunogovic49
3🤜 Ремет Клан 🤛™atenttion_whore40
4Гаџаardigaxa21
5🇲🇪🇲🇪 12 Zelenas 44🇲🇪🇲🇪zelenasc21
6Леголасvajldy19
7The $HZA🍄shtajno14
8Zemërak Minion™ 🇽🇰zemerak_minion13
9Bald Mambabarracuda____13
10Гуру де Коркаш™bejbiboy11