TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бебешка @lecaffeine
#reach: 72711   ( 273rd )
#followers: 7112   ( 327th )
#1
А неќни во пекара во #Охрид продавачката се мачеше да услужи луѓе на англиски, колешката ѝ дофрли дека не се странци бугари се, по што гостите се побунија дека се Македонци, а продавачката рече ами Струмица Радовиш вие сите бугарски зборите знам јас сум имала колешка од Виница.
19ReTweets131Favorites·Details
#2
Си купивме лопатки за плажа и кофички за шприцерот 👇 https://t.co/5QicZY3gHW
10ReTweets65Favorites·Details
#3
Куба либре, петок попладне:
-колку е лежалка?
-бесплатно ако нарачате.
-дај две кафиња и мени.

Куба либре, сабота сабајле:
-да знаете 250 е по лежалка.
-е како вчера бевме бесплатно беше?
-е од денес ќе наплаќаме.

#Охрид
9ReTweets60Favorites·Details
#4
#твитернеезаселфи ама па бумеранг тројно салто на палачинка снимано од страна не е селфи. https://t.co/SZ5Hszzy5Q
3ReTweets77Favorites·Details
#5
Океј дечки имам инста кажујте сеа како да ви дадам
6ReTweets68Favorites·Details
#6
ProodeeeeeNEEETRCAAAAAAJ
6ReTweets65Favorites·Details
#7
#Охрид - Последното одење во Потпеш во животов: горната тераса отворена ама не можело таму да седиме. Тераса под дрво со 7 празни маси. Сите биле резервирани. Прецизиравме дека сме за кратко но не. Моравме да бираме меѓу маса на сонце и маса покрај вецето. 😦
7ReTweets55Favorites·Details
#8
Од вакви подалеку. https://t.co/YAARwFg0wg
9ReTweets47Favorites·Details
#9
Денес другарка дае отказ од работа кај што ја малтретираа од почетокот веќе 4 години. Многу сум среќна и горда
0ReTweets68Favorites·Details
#10
Една од предностите на станувањето в зори е пиење кафе на лулашка под маслинка на раат.
1ReTweets65Favorites·Details
#11
Многу ми е убаво кога имаме натпревар во зјапање очи во очи со особа од другата маса што ме осудува што детето се шета као

- види се бич си седнала тука да пиеш кафе дури детето ака само и фаќа по земја
- бич тачно тоа е поентата на седењето тука
2ReTweets58Favorites·Details
#12
Џејмисон во мое време беше друго... https://t.co/PPCNA0OtNN
3ReTweets53Favorites·Details
#13
Нема аир од бурек 😭 https://t.co/9tSTrExqIx
4ReTweets47Favorites·Details
#14
Благодарности рој до @ZenskiPrikazni @VictoriaOeillet @Kafedjiska @sofijanova @Dremka @All_Illusions @dArsovec @zoranveli @IvyGreyD @MolimLepo @Baggins_M @jano_mori @ViktoryNik и тагнатите на сликите за придонесот ❤️😘🌞 https://t.co/rKW36nGP0s https://t.co/C4A4gnQ2Tm
11ReTweets25Favorites·Details
#15
Еј дечки знам дека не е пладне ама па понеделник е и еве го новото #ДомаСоЛеа видео за вас ❤️
Плс РТ да стигне до мамички на кои ќе им се најде 🤰
https://t.co/XuAmB2zf3t
14ReTweets13Favorites·Details
#16
Нани нани бебенце, мама ќе ја лапне месечината 😎 https://t.co/Xn2Xi3hQ6w
2ReTweets40Favorites·Details
#17
Тазе и идни татковци, новото #ДомаСоЛеа видео е за вас 😊
https://t.co/nAslFImSjQ
8ReTweets20Favorites·Details
#18
Покажа на паркиран точак и рече "токач".
0ReTweets44Favorites·Details
#19
Дечки вие со повеќе деца и искуство, да ве прашам нешто најозбилно. Каде во градов има океј кид френдли места да се иде и јаде, пие кафе, помине денот со бебиња во количка и со тазе проодени?
7ReTweets22Favorites·Details
#20
2ReTweets36Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1crvenokosata2eyeshadow17
2KatttP.katttp16
3Нешоnesosk13
4Snezhanalalahtootoot13
5Каршијакkarsijak11
6Кукуњавскаemmyllija11
7Ana Golejshkaa_golejska10
8🎸🎸zoranveli🎸🎸🤘zoranveli10
9Poison Ivyhedera_genus10
10Зоран Мијалковzoran_mijalkov10