TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Брада @legovski
#reach: 136446   ( 34th )
#followers: 17767   ( 28th )
#1
Година 2052-ра. Сите преживеани од мутираниот корона вирус живеат во заеднички комплекс во Скопје. Собрани во централниот хангар, френетично мијат раце. Филипче со бастун завршува прес за статус на COVID-51. Почнува Мумија на ТВ1000.
91ReTweets383Favorites·Details
#2
Лејдис енд џентс, во соработка со @StefanovJane а со макотрпниот труд на другар му Сибо (кудос Сибо), споделувам колекција на скенови на 60-тинa Дилан Дог стрипови, поделени и организирани по фолдери. За овие чудни времиња, ко воли, нек изволи. Stay safe.
https://t.co/STbOjEsYZ9
87ReTweets236Favorites·Details
#3
5G е смртоносен само затоа што секакви морони имаат пристап до интернет па шират рецепти за квази-лекови за сериозни и смртоносни болести.
64ReTweets258Favorites·Details
#4
Сумамедена земја.
64ReTweets191Favorites·Details
#5
Наместо само да кудиме, еве и пофалба за скопските угостители: од парк накај универзална се враќам од работа и ред кафани и кафичи се затворени, Дневен престој, Чардак, Канцеларија, Наџак, Синдикат, Скопски мерак, Кај Перо, Дебар маало, Че, Белиер. Сепак, не дека не сме одговорни
41ReTweets185Favorites·Details
#6
Не ми се верува дека ќе го кажам ова (луди времиња се, јебем ли га) ама скроз се сложувам со Васко Ефтов
https://t.co/ahtYmm0VIe
29ReTweets195Favorites·Details
#7
"Повратници од Италија ги натепале соседите во Битола оти им рекле да си седат дома". Уште да искочи дека ги заразиле со корона и тоа ќе му дојде нешо ко FATALITY на Мортал Комбат.
33ReTweets180Favorites·Details
#8
Здраво! Брада тука! Имам предлог челинџ за на инста. Да се издржи месец дена без ставање било какви челинџи!! А?? Што викате?? Ајмо, почнуваме #НоуЧелинџЧелинџ!! Поздрав!! Ха ха ха ха!
Поздрав!
Брада.
32ReTweets180Favorites·Details
#9
37ReTweets153Favorites·Details
#10
Читање статии од википедија не е истражување. Гледање јутјуб видеа не е истражување. Од 5 јутјуб видеа и википедија најмногу што можеш да видиш е како побрзо да здиплиш алишта или да направиш шопска, не и да станеш епидемиолог или да ја решиш мистеријата на универзумот. Pls stahp
22ReTweets146Favorites·Details
#11
Стварно е интересно како успевате секој ден групно да се скарате за нешто. Пред некој ден се напраивте пичвајз околу симитот. Сега за србинките и македонките. Утре некој да твитне точка, пола од вас ќе кажат дека запирката е појака.
24ReTweets139Favorites·Details
#12
Инфлуенсери у карантин у паника, им снемува фенси слики од старите патувањата во Берово, Солун, Суботица и Бања Лука, па почнуваат со сликање по дома со бојлерот, тостерот и сушарата за алишта.
18ReTweets142Favorites·Details
#13
1. Храброста на девојкава, speaks volumes
2. Балканците се скараа у коментари, немоќни да го совладаат национализмот во себе и да остават да се означи епска храброст на 17-годишна девојка.
#прекрасно https://t.co/GBe8wVJ6FU
22ReTweets128Favorites·Details
#14
#15
Приметивте како одма се топи снегот? Вчера ко да слушнав авиони да летаат а нели затворен аеродромот. Е па вештачки снег ни фрлаа да прикријат 5Г тестирање.
17ReTweets128Favorites·Details
#16
Премиерот Спасовски изјавил дека посебен полициски час ќе се воведе за твитерџиите со помалце од 3000 следачи и на истите ќе им биде дозволено твитање само во период од 12 до 15 часот.
18ReTweets124Favorites·Details
#17
Работа од дома be like https://t.co/l1xOtAFCRD
30ReTweets76Favorites·Details
#18
Толку се поскапени лимоните што животот почнал да дели краставици.
22ReTweets93Favorites·Details
#19
Туку што ќе правите со гелните нокти сеа кога не работат Мими и Бубе нокти втор профил (првиот хакнат)?
13ReTweets111Favorites·Details
#20
Министре Филипче, ако се степаат, кој ќе победи, Брус Ли или Рамбо?
13ReTweets103Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Мариjаreaambrosia19
2Aleksandar Bajkov 🔱abajkov18
3Ариелproblembyme16
4Natashaboychenn11
5Весничvesna230311
6чкембаротchkembarot10
7Јане Стефановstefanovjane10
8Igor Trajkovskimkrobot9
9Sotiegajlemile_panicus9
10Претпоследнаpretposledna9