TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Брада @legovski
#reach: 113898   ( 27th )
#followers: 17401   ( 29th )
#1
Ми текна дека на 19 години направив и прв пат продадов софтвер на сопственик на бензинска, го користеа се додека не ја продадоа бензинската. Денес, години покасно, се уште правам (сега не сам) и продавам софтвер ама овој пат на една од најголемите нафтени компании во свет. Живот.
68ReTweets792Favorites·Details
#2
And the Oscar for создавање генијално уметничко дело кое што одекна низ цел свет, со минимален буџет, 10 прсти и феноменален талент, goes to... Honeyland. Се друго е политика и кеш.
35ReTweets230Favorites·Details
#3
Спајалица и 10-денарка. Закачалка и кошула. Зависи како гледаш на работите. https://t.co/tiKpfhBngz
26ReTweets192Favorites·Details
#4
Иначе, се решив дека ќе престанам да работам директно со луѓе и дека мора да имам своја фирма ако сакам да продавам софтвер, кога бев 3-4ти семестар на електро. Спремав 5 испити у сесија и паралелно спремав proof of concept app (читај, бесплатно) за продавница за плочки/санитарии
19ReTweets147Favorites·Details
#5
Во Скопје постоел центар за "биоинформатика". Самите се класифицираат како "регенеративна медицина" која што не е прифатлива во САД и во Европа ама законите во МКД биле флексибилни. Местово изгледа е модернизирана бајачка, исцелител у убава куќа. И си работи, си пичи, гајле нема.
25ReTweets107Favorites·Details
#6
Хоакин Феникс со неговиот +1 за оскарите, јадат бургери, оскарот ги гледа. https://t.co/cRNgTk0PlI
13ReTweets142Favorites·Details
#7
Добро, бе, добро, зошто се трудите да зборите српски ако не знаете? Разбираат србите македонски, ќе се разберете. Прееска една девојка вика: "А ја ту, улазим испод масе и смејем се". И ми смо сви ту ушли испод масе.
9ReTweets139Favorites·Details
#8
Мислам дека едно 10 секунди сите беа у шок, јас фино лепо си станав пред да ми рипне цело племе да ме гаѓа со плочки и санитарни материјали, и си заминав. По пат си ветив дека без потпишан договор со правно лице, не правам веќе софтвер за никој. #ТруФакингСтори
2ReTweets120Favorites·Details
#9
"Брат, јас ќе ти најдам луѓе, за 5000 евра све ќе ти направат, тип топ" https://t.co/fV8xf3zquN
17ReTweets69Favorites·Details
#10
Многу ми се мили парови што се уште се запознаваат и ќе застанат до мене на шанк. Како се внимателни еден со друг ко да газат по јајца, па суптилно-пасивни комплименти, па кој ќе плати "не не, никако, јас ќе платам". The lovable mistery.
4ReTweets103Favorites·Details
#11
Еднаш отидов у една западна држава, а бе после тоа месец дена морав да ги чистам чизмите од мед и млеко што течеше насекаде.
11ReTweets81Favorites·Details
#12
Менување на глаголот "одам "на прилепски: ја ом, ти ојш тој/таа/тоа ој, ние ојме, вие ојте, тие Оо
11ReTweets77Favorites·Details
#13
Нов #ТвитерБаскет, одлично потрошени 2 часа. We wanted to pay tribute to @kobebryant with 2 hours of tough game, fair play and brotherhood. Legends never die, so you, as well, will live forever. 1 love. https://t.co/QmzIgTsbhh
13ReTweets67Favorites·Details
#14
Водици 2020. https://t.co/EHVbrqhbgR
9ReTweets74Favorites·Details
#15
Ми се оди некаде кај што ќе гледам само снег и нема да слушам ништо.
10ReTweets60Favorites·Details
#16
А дебар маало си спие се уште. Стануј Скопје, стиго ќумур. https://t.co/T9l76KcvIz
6ReTweets71Favorites·Details
#17
Ways may be lost, icons may be removed from the game, but legends never die. #RIP Kobe, clear skies and calm seas. For all of us who respected the game, you were and still are a symbol.
10ReTweets59Favorites·Details
#18
Сите сакаат да си топ со нив, никој не сака да се понашаш со нив исто како они со тебе. Sorry, but no. Forget those who forgot about you. They can take it however the fuck they please.
13ReTweets49Favorites·Details
#19
Ботовите сконтале дека @ahs639nd83nd73 акаунти се ептен ботовски па направиле нови што се почитливи нешо као "малечка", "отидена" итн. Време е за втора лекција: колку и да ти е читливо името, ако 9/10 твита ти се за политика... i have bad news for you.
8ReTweets53Favorites·Details
#20
Ми вика тој "Добро, и??".
И му викам "Па добро бе човек, ако еден гулаб се научил кај треба да кликне а кај не за да добие храна, па можеш и ти да се научиш кај да кликнеш за да внесеш роба у магацин, колку комплицирано може да биде?!!"
4ReTweets63Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Chlamydiaschiffer_pg1419
2Кромитчеkromitche14
3Матикуле 🖖matikule13
4Mikowomanlypeculiar10
5Г-ѓа Старкmarincepink9
6Џотоgiotto_mkd8
7Брусница Вејнthebatladym7
8Cosmopolitanalikiaj7
9Дарлаexmitevskad7
10Африканец бр.001shushmula6