TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LePassant @lepassant15
#reach: 75185   ( 422nd )
#followers: 408   ( 8783rd )
#1
Како еден од најдобрите студенти (со просек 10) и на тоа надоврзано куп неформално образование и пракса, сакам да заминам од 🇲🇰 само поради дискриминацијата кон ЛГБТИ - заедницата и правното непризнавање на истополовите партнерства.
9ReTweets85Favorites·Details
#2
Подобра вивисекција на ситуацијата не може да се најде. Е, ова е критика заради дијалектика, а не критика заради критика. Браво @KSinadinovska!
Среќа стана public, па може повеќе души да прочитаат и да се препознаат! https://t.co/weJzgisdYI
16ReTweets51Favorites·Details
#3
Човековата глупост е бескрајна.
Човековата глупост е бескрајна.
Човековата глупост е бескрајна.
Човековата глупост е бескрајна.
Човековата глупост е бескрајна.
Човековата глупост е бескрајна. https://t.co/ahZH6aKjqp
5ReTweets80Favorites·Details
#4
Да научиш да си доволен на самиот себеси, да се сакаш кога си сам со себе, да си сам, а да не осамен. Да се сакаш.
14ReTweets52Favorites·Details
#5
Неподносливото проклетство на хиперсензитивноста.
13ReTweets38Favorites·Details
#6
Полошо од тоа да чувствуваш мачнина во душата е тоа да не можеш да детектираш што ја предизвикува истата.
9ReTweets37Favorites·Details
#7
Филипче ја менаџира ситуацијата одговорно и професионално. Сите светски релевантни податоци покажуваат каузалитет меѓу рестриктивните мерки и намалувањето на ширењето на вирусот. Оттука, бараме #КризнаСостојба веднаш за уште поефикасно носење и спроведување на одлуките! @VladaMK
10ReTweets20Favorites·Details
#8
Ај што хуморов одамна е евтин, неинтелигентен и површен, ама уште потажни ми се вмровски штапски ботови кои катадневно блујат со хомофобија и пикот им се патетики како извадокот, кои се под секое достоинство. https://t.co/YPnxdVZyl5
4ReTweets26Favorites·Details
#9
Small dick energy x2 https://t.co/KxbXPEP7SE
4ReTweets26Favorites·Details
#10
Пред некој ден со другар на шала рековме дека од комплотивите и конспирацииве, недостасува уште да прочитаме дека "ние, педерите, сме ја донеле короната". Well, човековата глупост, уште еднаш, не познава граници. https://t.co/4mxnQUay0O
3ReTweets29Favorites·Details
#11
Пред да збориме за посвојување:
- Истополови партнерства во 🇲🇰 не се правно признаени. Не можат да остварат никакви права (здравствени, социјални, наследни итн).
- Чл.8 од ЕКЧП значи ОБВРСКА за остварување на правото на приватен и семеен живот за СИТЕ. 🇲🇰 тоа не го исполнува!
4ReTweets21Favorites·Details
#12
Ти се смееле на малото куре, очигледно. https://t.co/WUX9kLICzp
0ReTweets29Favorites·Details
#13
Мечтаам
Да го положам мојот јазик
На твоето тело жешко,
Да поминам како ветрец
преку градите твои,
Да се нурнам во папокот твој,
Да поминам низ 'рбетот
твој,
Да ги бакнувам триаголниците вратни твои,
Дланките силни.
3ReTweets19Favorites·Details
#14
Мојот прв (и веројатно последен) предвремен #ФФ за @FigliaDiLilith @stxfn @CinnamonGiraffe @Agrafena16 Disclaimer: може да предизвикаат контраиндикации кај дегутантниот токсичен мачоизам и бумерци на батерии.
4ReTweets11Favorites·Details
#15
Сирота жена со таков човекомразец како што си ти. https://t.co/aQknOMwSHv
2ReTweets16Favorites·Details
#16
2ReTweets14Favorites·Details
#17
Станува збор за историско и цивилизациско наследство (светско културно наследство) и не постои можност да се полага ексклузивитет врз истото. Апсолвирајќи го ова, би расчистиле со мноштво непотребни дилеми и национал - патетични приказни. https://t.co/6j2IBNHMDn
1ReTweets17Favorites·Details
#18
*миеш и плачеш* https://t.co/catpsbzhVD
3ReTweets10Favorites·Details
#19
Неписмена и злобна багра затскриена зад обланда на некаков (квази) медиум. Среќа на МаксТВ има опција за сокривање канали, @K5TVmk одамна сте таму!
@semm_mk реагирајте како што знаете и досега, поддршка за вашата работа❤! https://t.co/FvqZ0Xu6xo
2ReTweets11Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Arabella ✨figliadililith15
2Stefan Strangestxfn12
3Mila Carovskamila_carovska10
4a bot that says 'noice' 9000izrodot10
5Македонско девојче - Quarantine Queen ✨msoldieroflove9
6дефинитивноdefinitivno8
7SDSM (СДСМ)sdsmakedonija7
8Kosta Petrovkostapetrov7
9Blazin' Bad Zula 🦒cinnamongiraffe6
10Серпентинаantidotethought6