TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

🌻Тетин Phallus @lesenpeperut
#reach: 26524   ( 277th )
#followers: 4910   ( 705th )
Деновиве ќе ломотам за едно прекрасно искуство со ЕВН.
Почнувам од сега.
Вчера дојдени да санираат квар по пријава од сосед, јавувана со месеци.
Санираат. Менуваат една фаза со нула. Пола уреди дома ми рикнуваат.
Денес, рано наутро поднесувам барање за обештетување
1/?
9ReTweets65Favorites·Details
Најмоќни оружја за уништување на ГРАД. https://t.co/wg24iVLf9u
8ReTweets27Favorites·Details
Кулминација на зд'ткување беше кога споменав дека веројатно многу куќи во околинава имаат камери за набљудување.
...
Ќе биде интересно.
...
Денес почнав со набавки на нужните нешта. Брдо пари.
...
Ќе ебе Тетин пиче мамино.
...
Немаат профил за пингање.
..
5 / ДалиСтануемСтваралац
1ReTweets46Favorites·Details
Вечерва во 19:00, Дом на култура - Кавадарци, #ТеатарЏинотВелес со #СиниотПортокал бр. 73.
...
Неготинчани,те го дека е.
5ReTweets13Favorites·Details
Паушално ја прашав - а која е таа друга фирма; на тоа ми беше одговорено дека политика на ЕВН е дека не може да дава такви информации.
Прекрасно.
Тотално се збуни кога ѝ реков дека во Македонија за инает може да се дојде и до конкретни имиња на луѓето кои биле тука.
.
4 / забегав
1ReTweets25Favorites·Details
Ми велат дека ќе дојде екипа тоа да го констатира, и дека кварот е претворен во поголем.
Повторно, сега јас пријавувам квар. Доаѓа екипа, констатира дека тие вчера сјебале работа, корегираат, и си одат.
Кварот отстранет.
...
2/веројатно-3
1ReTweets20Favorites·Details
Половина час подоцна, ми се јавува убав женски глас од контакт центар на ЕВН и ми соопштува дека вчера, не биле тоа екипи од ЕВН, туку од друга фирма. (притоа, видени и луѓето и возилата од куп луѓе, а веројатно има штети и кај други).
...
3/ имало уше
0ReTweets21Favorites·Details
На сите пиздарии што ги минам деновиве, заслужив еден сет цицки у ДМ.
Барем мали.
1ReTweets12Favorites·Details
Четврток 22. XI '22, со почеток во 20:00 ч., #ТеатарЏинотВелес со #4Соби.
...
Ајде на уживанција!
...
#ПосетувајТеатар
2ReTweets7Favorites·Details
Американциве - дисциплина, уиграност, енергија, страст.
Неколку години да ги води големо тренерско име - нема да е чудо да има голем успех.
1ReTweets11Favorites·Details
Вечерва во 20:00, навиваме со песМата „Америка и Енглеска
Биче земља пролетерска“.
1ReTweets8Favorites·Details
Визуелизсцијата на вестите на МТВ ме враќа во раните '80-ти.
Благодарам МТВ за носталгијата. https://t.co/IAOfDwnlF6
0ReTweets9Favorites·Details
Мислам дека ќе треба да грабнам време за @profesorkata68 мајмалку да ја честам пијачка. Платен адвертајзинг не праи толку добра реклама.
Даскалице - благодарам.
0ReTweets8Favorites·Details
@zockys @callmemicce Па за што им се парите. Тие веројатно и за забава излегуваат од работна соба у кујна.
0ReTweets8Favorites·Details
@otacmakarije13 Обично се пизде крију иза којекаквог колектива који користи садизам.
1ReTweets2Favorites·Details
@marmar_md_l Притоа, внатре дома, осигурувач од таа фаза поцрнет. Јас не дома (се вратив околу полноќ).
Можело и да пламне. Покрај > (сигурно) од 1500 € апарати со поцрнети зони.
0ReTweets5Favorites·Details
@i999y Зошто имам чувство дека не навиваш за естетско збогатување на содржините во моето ДМ?
1ReTweets1Favorites·Details
@marmar_md_l @TheBatLadyM Зеееми мом-че
Ма-ке-дон-че
Паа да видиииш што е раај.
...
Ем чили, ем на Фалус. https://t.co/CZZ574SSBG
1ReTweets1Favorites·Details
@Dr_Koljo А где је кромид?
0ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Никсонrnixn19
2Andrejandrejold17
3Брусница Вејнthebatladym7
4zockyzockys7
5Baze Lazevskibazelazevski6
6IamMicecallmemicce6
7Kalin Babuskukalinbabusku6
8i999yi999y5
9Читателкатаprofesorkata684
10RASPUSTENICAnatraspustenica4