TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лична Македонка 👑 @lichnamakedonka
#reach: 4604   ( 1035th )
#followers: 1414   ( 3263rd )
Постхумно да му се додели државната награда "Мајка Тереза". https://t.co/ndpefaTgdG
9ReTweets72Favorites·Details
Вака изгледа просечна македонска жена.
Баш онака како што напишал Блаже Конески:
...Убавите жени, несреќните жени
тие брзо прецутувале
како цут од кајсија
како мајски јоргован... https://t.co/nW4Kl8cSXh
10ReTweets64Favorites·Details
Дали навистина професорот Стефан Буџакоски од ФОН држи околу 400 студенти со неположени предмети кај него и наводно барал кеш од 5.000 евра за да положат кај него по сите предмети?

Информацијава ми е лабава, може и да е рекла-казала, но дали некој имал слично искуство со него?
10ReTweets35Favorites·Details
Сакам да работам во фабриката за електрични автомобили во Тетово!

Oh, wait... 🧠🔨 https://t.co/uexrJ6Q22W
7ReTweets28Favorites·Details
Кој го испратил ова,НЕПИСМЕНО ве заебал да се глупирате како слеп за стап фатени против @GjorgjieskiOrce
За оној кој знае да чита закони и решенија,ова е чисто укажување по Закон за формулација на правните основи на Одлуката.
Не учев за да твитам и бесплатно да ви предавам,ама ај https://t.co/Yfe0JmRt4H
6ReTweets15Favorites·Details
Што оставаат позади себе, хаос, безредие, пропаднати години и генерации... https://t.co/Lq3vskZhIk
5ReTweets14Favorites·Details
Има да сањате за слобода на медиуми. https://t.co/eLiv4sL6Px
6ReTweets9Favorites·Details
Ако сакате точно да знаете што ќе се случува, следете ги албанските партии.
Македонските се акционерски друштва. За к*р не ве бива сите внатре.
5ReTweets11Favorites·Details
Никого нема да поштедам ☺️
1ReTweets5Favorites·Details
Правете револуции, а не забави❗
1ReTweets4Favorites·Details
Што е бре ова????
Која е причината за вакви закани по живот на неколку места по мрежи, со име и презиме од човек? https://t.co/yIVI8NaeZF
1ReTweets3Favorites·Details
Цацке, ти ли си??? https://t.co/fO7euAre12
0ReTweets2Favorites·Details
@ViktorijaMadikj Кој ја носи?
0ReTweets2Favorites·Details
Францускиот народ секогаш имал револуции.
Македонскиот народ секогаш чекал исход од преговорите со меѓународната. https://t.co/XUi6rm8SVA
0ReTweets2Favorites·Details
@dreamhouse99 Зависи со кој 🤷🏻‍♀️
0ReTweets1Favorites·Details
@dreamhouse99 Многу ме нервира, затоа 😆
0ReTweets1Favorites·Details
@CyrilOfMacedon А, шо, да не немаат обучено?
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ЈуримТе СоКоловnaumotzijan3
2Oliver Spasovskio_spasovski3
3Dream Housedreamhouse992
4🇩🇴CyrilOfMacedoN🇩🇴cyrilofmacedon2
5Кичевчанецот 🇲🇰نzoreski2
6p|ps 👌m0rban2
7ЌеТеСпакувамdzandar_zbira2
8Jovan Krajevskijovankrajevski2
9Орце Ѓорѓиевски / Orce Gjorgjievski 🇲🇰gjorgjieskiorce1
10Дафина Стојаноскаdaci996400871