TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мутела @limuntabiet
#reach: 54315   ( 476th )
#followers: 5312   ( 557th )
#1
Денес е светски ден на предвреме родените деца.
Другарка ми донесе на свет бебе на неполни 6 месеци бременост и денес е жива и здрава 2ипол годишна хероина💜
Чуда постојат, само треба да верувате и да се борите!
15ReTweets195Favorites·Details
#2
Се вдомува❤️
РТ! https://t.co/oSYIM1MTHp
20ReTweets24Favorites·Details
#3
Да не продава некој, или знаете некој што продава палети, еуро или обични...5-7 парчиња ми требаат. РТ плис :)
11ReTweets7Favorites·Details
#4
Полошо се осеќам кога ќе се испонашам грдо, или кажам нешто неубо на другите, отколку да ми го напраат истото мене. Изгледа дека полесно им простувм на другите, него на самата себе.
9ReTweets66Favorites·Details
#5
Увек сум била добро. И кога не сум била.
11ReTweets43Favorites·Details
#6
Прееска му вртам на надзорот, се претставувам, и почнувам да му објаснувам за утре што е планот и од ко ме исслуша по едно 5 мин ми вели: абе се е супер ова што ми кажуваш, браво, ама јас сум невропсихијатар. Децо, не пробувајте да памтите броеви на памет!
6ReTweets57Favorites·Details
#8
Многу битна ствар е да знаеш кога е доста. Важи и за сол во ручекот и за луѓе во животот.
5ReTweets46Favorites·Details
#9
-Што пиеш?
-Апче за смирување?
-Ама зошто?
-Затоа што не ги пијат тие што треба!
9ReTweets32Favorites·Details
#10
Само што се прибрав од работа, со последните сили стаив да се стопли јадење и од нигде никаде ми излета 'не си го продавај кољо чифлигот' со пеење, со подигрување, со све. Или сум стварно многу уморна, или сељакот во мене излезе на површина.
1ReTweets54Favorites·Details
#11
Секојпат кога ќе се изнервираш за нешто што е наопаку сети се дека си можел да го поминеш животот глуп и среќен.
5ReTweets40Favorites·Details
#12
Бомбици во кутија од абц сир енд чил https://t.co/B2D0MEFcnC
1ReTweets43Favorites·Details
#13
-Ти се има десено љубов на прв поглед?
Јас: https://t.co/VXMriinjkF
1ReTweets41Favorites·Details
#14
Боли кога ќе те заебе некој, ама кога некој глуп ќе те заебе е тоа кине.
3ReTweets27Favorites·Details
#15
Тип ми улета во дм со рецепт за десерт. Надежен дечко.
0ReTweets33Favorites·Details
#16
Ова е резултат на ми се јаде џигер ама нема https://t.co/t3xvqLh2LK
0ReTweets33Favorites·Details
#17
-Сакаш да излеземе некогаш?
-Не.
-А може да знам зошто?
-Ми личиш на 'ај ти исклучи'
1ReTweets19Favorites·Details
#18
Само Сара Максимовска и Шеќерлеме за вас луѓенца
0ReTweets16Favorites·Details
#19
Влагам во дневна.
Татко ми: ти значи ли нешто Мутела?
Јас: кој си ти?👀
Мајка ми: си отворил фејсбук? Која ти е таа па?

Аман више, да не може чоек иста дешавка да каже дома и на твитер, ене ги уште се лути.
0ReTweets16Favorites·Details
#20
Секој втор телефонски разговор периодов ми започнува со ајдеее да е живо и здраво. Среќа нема идење по гости па не мора кредит да дигнам.
0ReTweets14Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Патлак илити пиштолposlediknapik9
2Hemingwaytosko64
3Рубинtherealrubinbt4
4Поглиачиsmoothmanmk4
5Kibble Dkibbled93
6Карамба Барамбаkarambabaramba3
7Humpfrey Bogarthumpfreybogart3
8Кичеецотgloryunited1233
9архичичкоpajopator3
10Viko von Dromvikohyeah2