TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ljupcho Nikolovski @lj_nikolovski
#reach: 84463   ( 209th )
#followers: 1710   ( 2308th )
#1
"Се гледаме вечер во 12" - насмеана ме испраќа секое утро. Знае што ме чека.

Десетици и десетици средби, 2-3 маички кои заради топлото ќе ги променам за време на денот, максимум две јадења од кои двете во автомобил...
https://t.co/jiKeEpMuDc https://t.co/FHPynII0rT
93ReTweets211Favorites·Details
#2
За две и пол години од крв во Собранието стигнавме до НАТО, го вративме достоинството ќе ги вратиме и младите!

Ние сме генерација политичари која храбро и одговорно се зафати да го реши тоа што никој досега не го решил, за да не губиме време. https://t.co/0rAEgLYJNZ
85ReTweets128Favorites·Details
#3
Граѓаните бираат одговорна власт!
Приклучете се, учествувајте во оваа голема граѓанска одлука за иднината на земјата, за вашата и за иднината на вашите деца.
Приклучи се. Учествувај!
Твојот глас вреди еднакво многу и на крајот на изборниот ден.

Ти си победата!
Излези и гласај!
79ReTweets146Favorites·Details
#4
Минималната плата не е само бројка. Тоа е живот за некого! Треба да купи леб, млеко, основни работи за дома...

Истата минимална плата во време на фејк-њуз ВМРО беше 9.000 денари, а сега е 14.500 денари!
Во следниот мандат 20.000 денари минимална плата до 2024 година!

#Можеме https://t.co/9gmlqyaevL
83ReTweets126Favorites·Details
#5
Млади и стари, бизнисмени и работници, доктори и текстилци, пазарџии и трговци, се видов со сите.

10.000 извозени километри низ Истокот, 22 општини.

#Можеме драги пријатели, уште повеќе, уште подобро!

На 15-ти јули, излезете и гласајте!

Заокружете го бројот 3️⃣! https://t.co/FB8C3eRf82
78ReTweets124Favorites·Details
#6
После две децении прва победа на СДСМ на парламентари избори!

Благодарност од ♥️!
37ReTweets217Favorites·Details
#7
Еве ги тие што ќе ја "обновуваат" државата. Не сакаат ниту на децата со посебни потреби и нивните родители да им помогнат!

Гласаа ПРОТИВ зголемување на минимална плата, ПРОТИВ поврат на ДДВ, ПРОТИВ платежна картичка, ПРОТИВ зелена нафта за земјоделците, ПРОТИВ евтина струја... https://t.co/FZiKMaqNCP
41ReTweets85Favorites·Details
#8
Ако го преспиеш гласањето на 15-ти јули, може да се разбудиш повторно во светот на ВМРО!

Во светот на нов Субрата Рој, уништено земјоделство и понижувани работници...

Твојот глас одлучува, ТИ лично одлучуваш! Секој глас е важен!

На 15-ти јули, ИЗЛЕЗИ и ГЛАСАЈ! https://t.co/oLubhpFQyt
33ReTweets83Favorites·Details
#9
Во обид да си ги сокрие аферите од десетици милиони евра и "боксовите у фаца" на жени, главниот на фејк-њуз ВМРО, Игор Јанушев измислува безобразни лаги за мене.

Јанушев, повели едно видео за мене по твој терк. Користи го слободно 😉 https://t.co/FZMx0RoIQf
28ReTweets64Favorites·Details
#10
Ви благодарам што знаевте да препознаете разлика!

Медиумите велат дека се случи "чудо во третата изборна единица"! Велат дека "најголемото изненадување дојде во третата изборна единица каде со децении ВМРО-ДПМНЕ е неприкосновено"!
👇
https://t.co/u1rpq6iXvs https://t.co/yQZRH4zmS3
23ReTweets94Favorites·Details
#11
Не смее партиска книшка да се бара за вработување, за субвенции, или за лекување.

Цел исток се сведоци, работам од првиот ден тоа да го искоренам! 🇲🇰❤

#Можеме уште повеќе, уште подобро! https://t.co/GpLdCV2bgR
23ReTweets57Favorites·Details
#12
Celebrating love ❤️ https://t.co/5dPtfR3lcw
13ReTweets142Favorites·Details
#13
Минималната плата не е само бројка. Тоа е живот за некого! Треба да купи леб, млеко, основни работи за дома...

Истата минимална плата во време на фејк-њуз ВМРО беше 9.000 денари, а сега е 14.500 денари!
Во следниот мандат 20.000 денари минимална плата до 2024 година!

#Можеме https://t.co/0mVyDj2dbA
22ReTweets39Favorites·Details
#14
На 15-ти јули ТИ одлучуваш:

✅Ќе имаме европски стандард и повисоки плати;
❌Или нашите пари кај неколкумина во Белата палата и Будимпешта;

✅Ќе имаме акции за чист воздух, зеленило и гасификација;
❌ Или рудници што загадуваат, увезени отрови и барок;

Излези и гласај!
#Можеме https://t.co/IjJI7TrUu1
21ReTweets26Favorites·Details
#15
Го носам името на баба ми Љубица. По неа сум крстен и на неа секогаш се присетувам. Многу научив од неа и таа отсекогаш беше мој столб, голема моја поддршка.

Секоја недела одев кај неа и знам колку тие недели ми значеа во животот. https://t.co/UbSPnTlJgH
20ReTweets38Favorites·Details
#16
Безбедно е, важно е.

За сите нас се работи, од секој од нас зависи!

На 15-ти јули, #гласај! https://t.co/VgWGkf79DG
20ReTweets34Favorites·Details
#17
Нешто за кое се борам и ќе се борам, е да се даваат признанија за нештата кои тоа го заслужуваат.

Денеска такво нешто вредно за сите аплаузи беше организацијата на конститутивната седница во Собранието. https://t.co/3QDO492kfl
16ReTweets68Favorites·Details
#18
Реномираната Брима Галуп предвидува сериозна победа на коалицијата предводена од СДСМ ✊
https://t.co/FyFE8beLSe
18ReTweets49Favorites·Details
#19
Во изминатите две и пол години докажавме дека ако се работи чесно, домаќински и одговорно пари има за граѓаните.
За разлика од ВМРО-ДПМНЕ која парите на граѓаните ги крадеше, ги префрлаше на сметки на Белизе, градеше барок и панорамски тркала, СДСМ парите ги враќа кај граѓаните. https://t.co/Pw52R3nfHz
14ReTweets13Favorites·Details
#20
Со генералниот секретар на ВМРО-Народна партија, Љупчо Балковски и претседателот на Обединети, Љубе Бошковски, разговаравме со дел од симпатизерите и подржувачи на овие партии.

Граѓаните масовно ја поддржуваат најголемата, најразноликата и најпрогресивна коалиција #МОЖЕМЕ. https://t.co/DInd7bSEFE
18ReTweets37Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Венко Филипчеvfilipche1