TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

🇲🇰 goes to Hollywood @ljubetwit
#reach: 34393   ( 1038th )
#followers: 1196   ( 3226th )
#1
Цели при воспитување:
1.Научи ги дека постојат последици
2.Научи ги дека последиците и не се така лоши
3.Научи ги дека сѐ што не е така лошо, не мора да значи дека е добро
4.Научи ги дека доброто не е секогаш најдобро
5.Научи ги дека најдоброто е лошо, само по себе
6.Научи ги дек
2ReTweets5Favorites·Details
#2
Јасно беше дека јапонските цреши ќе се иссечат оти толку години по ред не дадоа плод на нивно место ќе се насадат охридски цреши кои даваат плод и тоа наа олкав и цената на црешите ќе падне а секој еден вработен во телеком кога ќе оди на работа ќе може да си набере ако е висок
1ReTweets7Favorites·Details
#3
@Jovanovski_mk Знам дека не ти се верува. И на холанѓаните не им се веруваше Скопје 2014.
0ReTweets9Favorites·Details
#4
@Sekerinska би го пингал @ZKardula заради еден пропуст, портретот на Мирка Гинева. Тоа е жената која учествуваше во НОБ, загина, и многу години подоцна, учествуваше во Договорот од Преспа.
1ReTweets6Favorites·Details
#5
@Ce_ne @VlatkoVasilj граѓаните сакаат промени во судството
1ReTweets2Favorites·Details
#6
Еве и во Луксембург комуналното претпријатие не работи како што треба па не се жалат. https://t.co/BZFegyRKKf
1ReTweets2Favorites·Details
#7
@BlackTaurus7 Јас паметам имиња, паметам и лица, ама тешко ми е да ги поврзам кое со кое е точно
1ReTweets2Favorites·Details
#8
@MilaShila9 се отсели Австралија изгледа
1ReTweets2Favorites·Details
#9
@Shushmula јас од два часа повеќе не можам. Алал да ти е за ова „еден ден“ ако стварно можеш...
1ReTweets2Favorites·Details
#10
@Srbak нема потреба да речеш уште еднаш
https://t.co/Td2USxVsyW
1ReTweets2Favorites·Details
#11
Твитајте нешто љубовно
сигурно, тивко, стерилно
1ReTweets2Favorites·Details
#12
@atenttion_whore @Srbak ne be za toa tukuza torturava sot ja pravat penzionerite vrz nedolznata mladina
1ReTweets2Favorites·Details
#13
ова треба да влезе во Устав на Република Северна Македонија. Со 2/3 мнозинство, со референдум, со сѐ. https://t.co/f3knVpn4xd
1ReTweets1Favorites·Details
#14
@Karbonopsina @BejbiBoy во името на исконските мудреци да те поправам: Совршеното е непријател на доброто.
Добро утро и тебе ;)
0ReTweets4Favorites·Details
#15
@Mijakott да се исселиме на село. Контра-аграрна реформа. Си седиме по селава, си кулираме, нешто музиче, скариче.... Кравите си пасат, пчелите си зујат...
Требаше!
0ReTweets4Favorites·Details
#16
@Srbak врзан си во матни бизниси знаеш кога земаат мито и веднаш им нудиш да реновираат. Така јас го читам ова.
1ReTweets1Favorites·Details
#17
да ви подобјаснам вам кои не земате сериозно:
Човековото тело е 67% вода. За човек од 80 кг, тоа е 53.6 кг вода. 1% од 53,6 е половина литар вода. https://t.co/2SIlHWpKSw
1ReTweets1Favorites·Details
#18
@DrnDrnJarinja_ @Emmyllija тоа е единствена крвна група која всушност е порака: „Биди позитивен“
0ReTweets4Favorites·Details
#19
потсетувајќи ги 1191 следач на 1191 година твитам дека таа година е за првпат спомената ветерницата во Источна Англија, додека монасите од манастирот во Гластонбери го наоѓаат гробот на кралот Артур и кралицата Гвинавер. Исто, крстоносците ја заземаат Акра после 2 годишна опсада.
0ReTweets4Favorites·Details
#20
@az_buki @Jovanowsky не знам колку се огромно малцинство после погромот од 1985 година...
А нешто слабо и по министерскиве места ги има. А и европски став е дека Османлиите се едно, модерна Турција основана од Ататурк е друго.
0ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Zarko Ristovskidecimalfawn421050
2Ранкоsrbak31
3Зеленокосатаbanankata18
4b®gasimilacija18
5Cenece_ne17
6Леголасvajldy15
7Marija Jonesjones_marija12
8Mangoran_man12
9Кукуњавскаemmyllija11
10Васиљvlatkovasilj10