TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kindness @ljubeznost
#reach: 47644   ( 104th )
#followers: 1287   ( 3617th )
Мајка со две деца ,еден месец остана без работа и успеавме да и најдеме нова. Но периодот од еден месец без работа направи проблем со плаќање на киријата. Потребни и се 9000 денари за да може да остане да живее со децата. Сметките и храна за месецот до плата ние ги обезбедивме.
51ReTweets33Favorites·Details
Мајка со две дечиња едно со церебрална другото со АДХД , живее под кирија, има потреба од помош со сметките за струја, и се собрале 3 кои не може да ги плати . Денес и најавиле исклучување. Семејство бр 10 на платформата https://t.co/SMt1qMfeFh
54ReTweets20Favorites·Details
Потребни се пижами и папучи за 13 годишно дете кое треба следната седмица да оди на операција. Мајката средствата кои ги има ги потрошила на лекови и прегледи,кирија, сметки, храна и нема можност да ги купи неопходните работи за престојот во болница.
31ReTweets11Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии