TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пази ЛЕЏА #ДвижењеБојкотирам @loshgze
#reach: 46235   ( 756th )
#followers: 6739   ( 356th )
#1
Три јебени години плачеа ко пички по секоја пресечена грмушка...
Ајрото, загадувањето, курци карики....
Не ме интересира зошто, верувам дека некое глупо објаснување има, ме интересира КОМУ МУ СМЕТАА и ЗОШТО ГИ ИСЕКОА кога можеа да ги пренесат во саксии на друго место и пресадат. https://t.co/ea0ZPvvcbT
59ReTweets113Favorites·Details
#2
МЕГА ЦАРЕВИТЕ од @HCVardar им ја ОСТАИЛЕ ПЛАКЕТАВА СО #СЕВЕРНА У ВЛАДА🤣🤣🤣🤣
МЕГА, ГИГА ЦАРЕВИ ♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️
ДО ЗЕМЈА ЦАРЕВИ, а ти господине @Zoran_Zaev вчера доби порака, #Северна е мртва, ти си на ред.
#Soon 🤫🤫🤫 https://t.co/lyAC8xAgCT
40ReTweets99Favorites·Details
#3
#ДоброУтро ви посакува играчот со број 5.
Жива си #Македонија !
Живи сте #Македонци ! https://t.co/7sa4bZHr7o
33ReTweets94Favorites·Details
#4
Интернет слабо дечки,
лудница на плоштад....
Коа ќе го добиете ова не знам.
@HCVardar
#EHFFinal4
#ehfcl
#Vardar
#Skopje
#Macedonia
Waiting 4 the #Macedonian #Heroes
♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤♥️🖤🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆 https://t.co/1wjkmYRQwU
32ReTweets77Favorites·Details
#5
#ДвижењеБојкотирам
ги лоцира мааните на системот и ќе работи на нивно поправање или тотално поништување доколку не се во функција на оние поради кои се донесени.
Да имавме можност да ги отповикаме Крсто, Нола, Павле, Туфте, Александрова итн. немаше да дојдеме до ова денес.... https://t.co/txNgUGHtO1
34ReTweets65Favorites·Details
#6
Pozivam sve aktiviste #ДвижењеБојкотирам/#BoycottMovement u Hrvatskoj kao i sve casne Makedonce koji zive i rade u Hrvatskoj da svoj glas u nedelju daju za listu na kojoj je @marijana_petir, osvedocena prijateljica Makedonije.
#EUelections2019
#Hrvatska
#Croatia
🇲🇰♥️🇭🇷
#The100 https://t.co/Gk8TP5Cofe
33ReTweets60Favorites·Details
#7
Курва.
Шупља и празна мимика на живот.
Полна со себе кога за неа има побарувачка, послушна и исполнителна.
Со поминување на рокот, станува непотребна, други (помлади, подобри) курви и го завземаат местото.
Си ја заслужуваат судбината независно дал работат за кеш или концесија... https://t.co/9MitHkaiOj
30ReTweets61Favorites·Details
#8
Ова е ПРВА ЗАДАЧА на #ДвижењеБојкотирам, поништување на #ПреспанскиДоговор и сите останати штетни договори кои на КРИМИНАЛЕН начин ги донесе владата на #сдс заедно со колаборационистите од #дпне !
ВЕДНАШ издавање на налог за нивно апсење и судење за #ВЕЛЕПРЕДАВСТВО ! https://t.co/LVK3utxfwK
30ReTweets60Favorites·Details
#9
На 70% #Македонци им СУДАТ И ПРЕСУДУВААТ овие. ......
Нешто НЕ Е ВО РЕД...
#ДвижењеБојкотирам https://t.co/2Z9X7xjvje
32ReTweets50Favorites·Details
#10
#KFOR у посета на Зоки.
Војна се спрема, Харадинај барал 200.000 "Избеглици" * да примиме на средбата со @Zoran_Zaev викендов.
Да се фејка хуманитарна криза и да се обвини #Србија....
Тренираме за #Мигранти.
#ДвижењеБојкотирам ги има информациите...
Спремајте се за "жешко" лето. https://t.co/X1Cd7VJYGh
32ReTweets50Favorites·Details
#11
Да ви скратам читање.
НИШТО НЕМА ДА НАПРАВАТ !
Знаете зошто?
Зошто ДПНЕ е ВКЛУЧЕНО ВО НОСЕЊЕТО И ИМПЛЕМЕНТАЦИЈАТА НА #ПреспанскиДоговор од ПОЧЕТОК ДО КРАЈ.
#ДвижењеБојкотирам https://t.co/VxdngzKdQV
30ReTweets54Favorites·Details
#12
Прочитајте ВНИМАТЕЛНО !
ДО ЗБОР !
СТРАВА И УЖАС.
ГЕНОЦИД ПРЕД НАШИ ОЧИ.
https://t.co/bzlElmGreH
31ReTweets49Favorites·Details
#13
#ДвижењеБојкотирам ја предлага оваа мерка со која за 5 години администрацијата ќе се намали за 30.000 само преку пензионирање на луѓето кои се моментално вработени.
Дополнително луѓе ќе заминат од државна администрација со укинување на привилегиите...
Кога ако не СЕГА! https://t.co/0pCcuspLfJ
31ReTweets45Favorites·Details
#14
Геј парада.
Гордост....
Дечки, NO ONE cares у која дупка го примате курот.
Вие сте само "фуфици" болни за внимание и ништо повеќе.
Не сте посебни, не сте драгоцени, не сте cool.
Ебете се у која дупка сакате и престанете да го замарате светот.
#ФУЈ
П.С. @MetodijaKoloski u SUCK ✅ https://t.co/IqNHnC2mwD
29ReTweets46Favorites·Details
#15
#Vote #Nationalist for #EUelections2019 to keep you,your streets and children safe from the madness brought to #EU by #Liberals and FAKE @EPP #Soros puppets
@FedericaMog
@JHahnEU
@donaldtusk
@JunckerEU
& ALL #EU bureaucracy should NEVER make decision 4u
#ДвижењеБојкотирам https://t.co/O2BfKN1arl
31ReTweets39Favorites·Details
#16
Повикуваат на обединување,Ацо Рембрант,Никовски, Жидас,Пандов...
Приметувам се спомиња економија.
Името никој не го спомиња.
Ја закопаа #Македонија сеа помирување и заборавање.
#ДвижењеБојкотирам знае каде е закопана.
И жива е сеуште #Македонија, НЕМА ПОМИРУВАЊЕ без #Македонија. https://t.co/t4W92CYgfV
28ReTweets48Favorites·Details
#17
Невакцинирани деца не ги примаат у градинка, дрогирани пратеници ги примаат у собрание ✅
#MaximumNorth
#ДвижењеБојкотирам https://t.co/Ar7lJL0Uum
23ReTweets63Favorites·Details
#18
Опозиција која стои мирно и конструктивно пред неправдите на хунтата, не заслужува и НИКОГАШ НЕМА ДА СТАНЕ ВЛАСТ !
#ДпнеNevermore
#НикогашСеверна
#ДвижењеБојкотирам https://t.co/ob83ItFLT4
25ReTweets54Favorites·Details
#19
ВАРДАААААРРРРРРРР
ЅВЕРОВИИИИИИИИИ
МАКЕДОНЦИИИИИИИ https://t.co/ZxcM3il0tx
19ReTweets71Favorites·Details
#20
Тоа се тие приоритети....
3️⃣🅰️ #Името,
3️⃣🅰️ #Двојазичност,
3️⃣🅰️ #Бугарски,
3️⃣🅰️ #Преспански,
3️⃣🅰️ #ПатниТрошоци,
Амандмани = 0
Сите "Реформски закони" на сдс гласани ( АБОРТУС У СЕДМИ МЕСЕЦ, ГЕЈ БРАК ...)
#ДПНЕ дами и господа,
Flash mob партија, црвено сдс.
#ДвижењеБојкотирам https://t.co/nIJrxvd7ir
26ReTweets49Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Христијан Мицкоскиmickoskihm76
2Зоран Заевzoran_zaev54
3Конзистентниотconsistentmk40
4Брадестиот_bradestiot38
5Тетка Икиtetkicai38
6Црна Мачкаcrna__macka37
7SidoMaskformat124535
8ДедоМраз™од Македонијаdedo_mraz33
9Гордана Сиљановска Давковаgogamkd32
10caSyS Македонијаkajmakamot26