TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Radoslav P. Galić @losobebe
#reach: 35573   ( 169th )
#followers: 873   ( 5306th )
Иако имам 51 година, сонот ми е однесен од виорот. Како поторно да се барам себе си. Но, не се откажувам. Баба ми велеше дека вреди животот да се почне одново, па дури и ако е само за еден ден. Ќе ја послушам.
11ReTweets193Favorites·Details
🇭🇷 воведе евро и влезе во Шенген
🇧🇬 воведува евро од 1.1.2024
🇦🇱 лансираше сателити во вселената
🇲🇰 паричката за Бадник или за Василица
14ReTweets167Favorites·Details
Дечки хелп!

Ми требаат примероци од математичкото списание Сигма, сите броеви 124-127 или кој било од нив. Може и ПДФ.

Пожелен РТ.
53ReTweets11Favorites·Details
Сопствениот мир нема цена!
17ReTweets103Favorites·Details
Естонија, ЕУ
- пластични кеси во маркети
- недела е оставена да работи кој сака, пазарот одредува
- се почитува различно ДДВ за храна за носење и седење во ресторан
- многу чуваат и шетаат кучиња ама нема гомната по улиците
- јавниот превоз е бесплатен за жителите
7ReTweets84Favorites·Details
2ReTweets10Favorites·Details
@Viktor_Stevich Најбугарски се „обаче“ и „понеже“.
ОК, и „мерси“.
1ReTweets4Favorites·Details
Усисав, изџогирав и сега е на ред првото кафе на раат.
Уредно заработен френч со ароми и зачини.
0ReTweets8Favorites·Details
Баш денес да падне системот на граница бе, мме.
0ReTweets7Favorites·Details
@crnochokolado @satelite_chris @zveronikaaa @antooonij Немој бе со тие куршуми, не е фер!
1ReTweets1Favorites·Details
Штип Сити Мол е фино место.
Кофи Лаб е исто фино место, ама тоа што внатре се пуши стварно не го можам!
0ReTweets5Favorites·Details
Беше многу интересно да се видат пилотите на British Airways како чекаат во колоната All Passports.
0ReTweets4Favorites·Details
@sirgoski @Klenentz_DGrejt Моментално работам на овој случај: https://t.co/G1hwbAhSn1
0ReTweets4Favorites·Details
@tnt_oliver Ниту едното ниту другото не е клетва. Барем јас не ги разбирам така. Прифаќам различност и поддржувам инклузија.
0ReTweets3Favorites·Details
@ChakNaOriz Само со албански.
0ReTweets3Favorites·Details
@profesorkata68 @pluviofil666 @sonceinebo @Karpa_1904 @Skitnikot7 @kvakvatop @flojdovacha @773df48f87ec43d @macaa608 @CheYordan @billy77_s Ќе мора да се борам заместо во оваа јака конкуренција.
0ReTweets3Favorites·Details
@marijadzs Пред ваква убавина човек останува без збор. 🤗
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Alex Macedon 🇲🇰🇷🇸🇺🇦alex4macedonia8
2Брат му на Афераdzilit6
3Клеменц Срце од чоека, кучка за све остале 🗡klenentz_dgrejt5
4BBbeelyana4
5Marija Danilovskamarijadanilovs13
6Mihajlo Sirgoskisirgoski3
7Бошко Буха фром Џи Мејлmarsedonec2
8Карпаkarpa_19042
9[email protected]@[email protected]@marijadzs2
10Кукуњавскаemmyllija2