TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

РИС 🇲🇰 @lynxmacedonica
#reach: 35201   ( 219th )
#followers: 1286   ( 3619th )
За ова, шиптарот треба да биде уапсен и да лежи затвор поради уривање на Уставниот поредок на Република Македонија!
Реакција од македонците и македонските партии има или мукла? https://t.co/ACb3XvLbsT
33ReTweets117Favorites·Details
Ајдеее...
Собрани да го воскреснат својот снабдувач. https://t.co/wdSGiLMaLR
33ReTweets112Favorites·Details
🙋‍♂️ Стани Цаци заедно со началникот Гелев на воената служба за безбедност и разузнавање да ве види цело Косово 🫡
🗣️ Се фалеле ли оперативците дека се разузнавачи до северната творевина? 😂 https://t.co/HgOWSUCI2q
19ReTweets53Favorites·Details
Одливот на кадри од АР, Муслиу изминатиот период го надополнува со:
- жената на Стојанче Ангелов
- ќерката на Ацо Кабранов
- вереницата на синот на Назим Буши https://t.co/BwSg27T8JA
21ReTweets41Favorites·Details
Нормално дека шиптарите не сакаат да ги вратат бистите на партизаните, кога овие народни херои се бореле против нив - балистите! https://t.co/qELNMZ4qSS
13ReTweets46Favorites·Details
Стварно не знам кои се боље 🤣
Овие у Брисел или овие у Приштина 🤪 https://t.co/tk42j7ZPhN
13ReTweets45Favorites·Details
Сте виделе шиптар преку ноќ да стане христијанин?
Ни јас!
Али затоа каурот без проблем ќе оди да му го сечат и да вика алаху екбар... https://t.co/5tnTv2jZRT
9ReTweets54Favorites·Details
Очекувам државна статистика да објави дека просечната плата пораснала за 50% во најмала рака... 🤑 https://t.co/8qN3HROanI
12ReTweets27Favorites·Details
Не знам што има чудно во насловот...
Секоја христијанка што иде со некрстениве љочки го добива истиот третман... Дал во Србија, дал во Македонија, исходот е ист!
Затоа треба прво од ваквите „наши“ да се чисти, па после со шипците. https://t.co/RFbGS3aGJJ
5ReTweets54Favorites·Details
Секако дека ја променивте перцепцијата...
Од дестинација што беше економски најисплатлива за инвестиции, сега сме најкорумпирано дувло со беззаконие! https://t.co/JpBetAR7Yi
6ReTweets29Favorites·Details
Третиот Устав на Македонија имал јасна преамбула:

▶️ Македонија - национална држава на македонскиот народ...
▶️ И 56от амандман допрецизира како функционираат работите во тогашната држава!

Не гледам проблем зошто "наследниците" на комунистите не би прифатиле по сличен терк. https://t.co/4dE3Pbnzgo
8ReTweets17Favorites·Details
Се помочавте и посравте на вашите претци од КПМ!
Партија формирана за борба против фашистичките балисти и татари, вие ја предадовме и им влеговте у шупакот на непријателите!
Целта за формирање во Тетово е да докажат дека и тој град е Македонски, но вие го шитнавте на шиптарите! https://t.co/VPNL7rGF9I
7ReTweets18Favorites·Details
Факторот на стабилност и безбедност, наречен: Северна дивоградба! https://t.co/ceQCKWMgRs
6ReTweets21Favorites·Details
Ајдеееее, кметицата сака да се смири и да добие поддршка за втор мандат! 🤣 https://t.co/O0IP2xClRu
5ReTweets21Favorites·Details
Оваа надрогиранава курвештија уште се треска од земја? https://t.co/4da01yYjAt
0ReTweets19Favorites·Details
@Cvetin Ако не сака хрватски или грчки модел, еве да вратиме нешто што сме го имале: https://t.co/Zs28oDDLhS
0ReTweets2Favorites·Details
@osmini_ Не вреди ни да се коментира ваа
0ReTweets1Favorites·Details
@OffNikol Таа
0ReTweets0Favorites·Details
@DeteLoso Таа
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Трајче Трпевoffnikol1
2Дете Лошоdeteloso1
3SD 5252ognen1
47️⃣osmini_1