TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Панделка 🎀 @ma6ni4ka
#reach: 24806   ( 372nd )
#followers: 1639   ( 2793rd )
Црквата, каква и да е, помага на милиони жени.

Ако во 🇩🇪 маж ми ме тепа и останам на улица, ни Шолц, ни Хелсиншки ќе ми помогнат, туку ќе ме упатат во ЦРКОВНА организација што ќе ми даде секаков вид помош и на мене и на детето.

Така да, полека со плукање по Црквата.
16ReTweets138Favorites·Details
Појак ремет на Твитер немам видено. Фашистов од Австрија им се исмеваше на србите врз споменик на загинато девојче. Нашле негов број и цела Србија му праќа сега пораки 🤣 Јакото е што и австриската полиција го руга. https://t.co/Zc0QJ0RBwR
14ReTweets126Favorites·Details
Не знам зошто ама лепење налепници NMK врз знак МК ми личи ко ставањето ознаки на Евреите и не само што е потценувачко и недемократско, туку и малку ми е језивко.
17ReTweets80Favorites·Details
Да не заборавиме дека полани една организација во МК даде инструкции малолетнички да си ги бојат цицките и да симулираат секс пози пред манастир. Кога изби скандал, се огради, иако организаторот им се заблагодари јавно за помошта и материјалите. Да се потсетиме ⬇️ https://t.co/agQVxIdod5
20ReTweets62Favorites·Details
Партиски ботчиња што бараат 100денари за кафе од мама се потсмеваат на народ што поштено си го вади лебот.

Истите молат по штабови за работа во комунално, ама и таму не ги примаат. https://t.co/URHsskrEBB
11ReTweets93Favorites·Details
Од полова дискриминација највеќе ме погодува што мажите се подобро платени од нас жените. Уште повеќе ми се гади кога жени менаџери им одредуваат пониска плата на други жени, само затоа што се (идни) мајки.
8ReTweets73Favorites·Details
Карма ис а бич.

Реков ќе се иселам и баш ме боли за Македонија, ќе си идам само за празници и ај што по цел ден ја расправам Македонија на твитер, туку и германската фирма ме праќа на работа во Македонија, што значи почесто ќе сум тука.

Македонијо, нема куртул од тебе ❤️
6ReTweets67Favorites·Details
Овие што викаат дека деца би ги кочеле во кариерата, се истите шефчиња и газди што викаат "не ја примаме женава на работа и покрај тоа што е добра. Има деца што ќе ја кочат, нема да може по 12 саати да работи" https://t.co/Mrz7UFRij6
5ReTweets36Favorites·Details
Тиха језа ме фаќа што во Бугарија трета на изборите е наци- партијата на Взраждане што е про-руска, мразат Европа, мразат прогрес, а најмногу од се ја мразат Македонија.

Ако овие влезат во Владата сметајте на омраза меѓу 🇲🇰 и 🇧🇬 каква што немаме видено.
2ReTweets23Favorites·Details
@wilawila22 Имам, заради нив се враќам често во МК и едвај ги чекам да ми дојдат на гости. Не ми љубоморат, се радуваат на моите успеси, дека и самите се многу успешни.
1ReTweets12Favorites·Details
Нема алгоритам што може да го реши проблемот кој со кого треба да седи на македонска свадба, а да нема на иста маса скарани роднини, бивши жиранти, швалери, комшии што се судат за меѓа, северџани со патриоти...
2ReTweets8Favorites·Details
@chocoladnaaa @Bologneseheck На газдатА? Зар не е договорот за парно на твое име? Ако не е барај му колку е потрошено и како пресметал. Скоро познаник го тераа 600€ да доплати, бараше повеќе инфо и му викаат не 600 туку 60 😆
0ReTweets4Favorites·Details
@MaminaMaca Скоро ни дојдоа гости што немаат деца и моите врти сучи муабетот се накај внучето. После им кажав дека дури и мене ми здосади да слушам за моето дете. Оговарај таму ко цел нормален свет, што си запнал за деца да збориш. Деца, коли и домашни миленичиња се најдосаден муабет.
0ReTweets4Favorites·Details
Се моли Таче да се ракува со Зеленски. https://t.co/XkJpQjI625
0ReTweets4Favorites·Details
@naDaceZenata Исто искуство. Од една страна каква мајка сум јас што сум оставила бебе од три месеци цела недела со таткото за да оди на обука и работа. Од друга страна, зошто маж ми да ми ми ја надоместувал финансиски разликата плата што ја губам заради 2 години мајчинство.
0ReTweets3Favorites·Details
@naDaceZenata @TheRedHair4 Да бидеме реални, ако нема кој да го чува детето, одењето на работа и тоа како го отежнува животот. Не може да се клонираш. Ако има градинки и бебиситерки е друго.
0ReTweets2Favorites·Details
@naDaceZenata @TheRedHair4 Бриши такви злобни провокатори. Дури и да има друга опција и за таа ќе најдат коментар. Некои ни за деца, ни за работа ги бива, само за трици јадење.
0ReTweets2Favorites·Details
@cherga_omnes И мене такво ми излезе. Си велам твитер ли е, животинско царство ли е?
0ReTweets2Favorites·Details
@unterstrich12 Вакцина? Тие маски не ставаа да не им се исушел мозокот без кислород, ти вакцина.

Сум против присилена вакцинација, ама кога никој не се придржуваше целосно кон другите мерки, тогаш е неопходно.
0ReTweets2Favorites·Details
@metodija69 Од трескање глупости никој не умрел, од дебелина многу
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Madamenadacezenata4
2wilawilawilawila223
3Методија Белевскиmetodija692
4Baumeisterunterstrich122
5ЅВЕЗДА💫theredhair42
6Џокерjoker_macedonia2
7⚜️ЦрвенокосаТа¹⚜️reddevil_xoxo2
8Erika Errorchocoladnaaa1
9but.i'm.a.creedbologneseheck1
10Jackie Omaminamaca1