TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

TОДОР 🇲🇰☦️🇷🇺 @macedonon
#reach: 12816   ( 664th )
#followers: 1699   ( 2689th )
МАМЕТО МАМИНО ДА ВИ ГО ПОЕБАМ
НА СИТЕ ШТО ОВА И ГО СТОРИВТЕ 🤮🤮🤮 https://t.co/rH1O6tgDsR
24ReTweets87Favorites·Details
Дали подржувате ГЕНЕРАЛЕН ШТРАЈК во Македонија?
(молам рт за по голема достапност)
31ReTweets10Favorites·Details
Ристов Јованов и Манасијев се
нај обичните куропушачи во УКИМ👇👇👇 https://t.co/CffJxBYmv9
19ReTweets54Favorites·Details
ПАНДУРИ Каури

Ќе гугнете ли за новите ознаки или и УЧК амблеми да ви закачат за пусти 500 евра ќе си премолчите ???

Срам сте за униформите кои ги носите 🤮🤮🤮 https://t.co/OpOl8T20Jf
14ReTweets48Favorites·Details
Македонската земја не те остава гладен-доколку ја работиш !!! https://t.co/jG7rIE9X4l
9ReTweets67Favorites·Details
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ПАРЛАМЕНТАРНАТА ГРУПА НА КОМУЊАРИТЕ 2016-2019 томислав А СЕГА ДИРЕКТОР НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ЦИВИЛНО ВОЗДУХОПЛОВСТВО .

НА ОВОЈ ДЕДО МУ МУ ЈА НАПИША
ДИЈАГНОЗАТА НА ПЕТРЕ ПИРУЗЕ И СО ТОА БЕШЕ ДЕГРАДИРАН НАЈ ГОЛЕМИОТ МАКЕДОНЕЦ ОД ОХРИДСКО ВО НОБ

НЕКА СВЕТКА И РТ https://t.co/TBvi6pMCqU
13ReTweets40Favorites·Details
НАЈ НОВО ОД ФРОНТО
-Путин е жив и здрав .
-Русија не снема муниција.
-Линијата на фронтот е стабилна.
-Нема цивилни жртви по подолго време.
-Европа се распаѓа по сите основи.
-НАТО снемува КЕШ.
-Кина си стои на страна.
-Индија со +ХХХ% БДП постана екномски тигар.
-Македонијакапут
10ReTweets47Favorites·Details
ДПА јавува .
Најголемата опозициска партија во Словачка поднесе кривична пријава бидејќи смета дека предавањето на борбени авиони на Украина е неуставен.
Ај за аирлија нека је !!! https://t.co/BPF3y7XGU1
9ReTweets47Favorites·Details
ПОНУДА ОД КОСОВО
ФАЛА ТИ БОЖЕ СПАСЕНИ СМЕ

“Пекари од Урошевац подготвени да носат леб во Македонија со цена и за 27 денари и тоа од 500, а не од 450 грама“

И не само тоа . За секоја купена векна Леб добиваш гратис Кече и други изненадувања . https://t.co/WelTdq15t0
8ReTweets46Favorites·Details
Нови моменти за саботирањето на Северентек . Германија знаела и одобрила уништување на заедничкиот Гасовод .
Владата на Шолц пред распаѓање !!! https://t.co/QRXMSn7cYR
12ReTweets27Favorites·Details
Некои луѓе (иако не се од нашата македонска етничка заедница) лојалноста кон татковината ја искажуваат вака.
РЕСПЕКТ за Умејр Муамеди https://t.co/HfFhZGt8Ae
9ReTweets35Favorites·Details
Доларот отиде во историјата
следува Јуанот !!!

Тоа е све народе 🙏🏿 https://t.co/gJQMX8gvNK
8ReTweets39Favorites·Details
НОВИТЕ УНИФОРМИ НА ЕБР https://t.co/8MVM7S7v7a
6ReTweets42Favorites·Details
Повод пет години северЏанерија поклонуваме налепници за на автомобил. Нека гледа раја што ја снашло. https://t.co/pfogcCIZ5B
11ReTweets20Favorites·Details
За НАТО гласањето од гроб ќе излезевте за да гласате , мамето да ви го ебам смрдено !!!

Од 120 пратеници 118 гласавте за НАТО ало море ејјјј !!! https://t.co/f8iI1FuPXu
7ReTweets36Favorites·Details
Крфта ви ебам фашистичка

80 години од Холокаустот во Македонија https://t.co/qOuuHV40IK
8ReTweets31Favorites·Details
ЛЕГИТИМНО Е ДА ВЕ ИМА ТАКВИ КОИ
НИ КУР НЕ ВЕ БОЛИ ЗА МАКЕДОНИЈА ,
НО СВАТЕТЕ ДЕКА НЕ ИМА И ТАКВИ КОИ
ДУША ДАВААТ И ВАДАТ ЗА МАКЕДОНИЈА.

ЗАПОМНЕТЕ на еден убав сончев или облачен ден Македонија може да ве снајде од сега па све до крајот на вашиот земјен живот !!! https://t.co/8SGjHGA1oB
9ReTweets27Favorites·Details
Аргентина еднострано го раскина договорот со Велика Британија и и даде рок да се повлече со мировен договор составен од ОН https://t.co/SBLNDZqZG9
9ReTweets26Favorites·Details
ЛАДЕН ТУШ ОД ПЕНТАГОН ДО СИТЕ КОИ САКАА
ТРИБУНАЛ ПРОТИВ РУСИЈА
“Министерството за одбрана на САД стравува дека помагањето на судот во Хаг да ги истражи Русите ќе создаде преседан што може да се користи против американски војници - можеби дури и против американските претседатели https://t.co/UHFFMVQws1
6ReTweets38Favorites·Details
Колку од вас знаеа дека Борел е одроден Каталонец сличен на Црпко од Муртино и во Каталонија се смета за нај ГНАСА мешу Каталонците ??? https://t.co/hmilzzmGGh
5ReTweets42Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Рејмонд Редингтонredington_m59
2☜☆☞ Чиз™ ☜☆☞c4i7z9
3Пирејekakodane7
43aceTk0rademetalec6
5АЛХЕМИЧАР☦ 🧪⚗alhemicharot15
6🔪🇷🇺ЛИЛЕ СТЕЧАЈКА🇰🇵🦴lilestechajka5
7✋ Ološ ✋ Олош ✋oloshmakedonski4
8Moon Pearlroze_______4
9Knezknez674
10zivko ilijeskizivkoili4