TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Uğursuz Karı @madresantafruta
#reach: 40962   ( 711st )
#followers: 618   ( 6362nd )
#1
Не купив нови книги од саем на книга. Не ги дочитав ни последниве што ги зедов во март. Немам волја, концентрација, ни време. Мозокот ми е на 300 страни, преголем луксуз ми е така лабаво да седнам и да читам. 😔
8ReTweets91Favorites·Details
#2
Во животот можеш да имаш се' само ако си Мау. https://t.co/uKQDQEV2c4
6ReTweets35Favorites·Details
#3
Ја сакам од тука до Месечината и назад. https://t.co/vuZ9JQ7Ho9
5ReTweets37Favorites·Details
#4
Може се смеете на #козметиказалице, ама бар научивме основи дека крема што вика дека “има спф 11 и штити од сонце„ не е доволно и серуми и лосиони што коштат над 1000 денари, а никаде по нет нема состав, се прескапи. Природно, my ass. За Тиандето зборувам. https://t.co/9bUfLmb1Rl
0ReTweets19Favorites·Details
#5
Еве ме, си дојдов у теретана у 10ч ко некоја буржоазија што живее од рентање наследен имот, а не ко некоја сиротиња у 16ч после работа.
0ReTweets11Favorites·Details
#6
Meu deus, овие од десно 😍 Дајте да диламе некаде нелегални супстанци. https://t.co/oy8IPDHEoF
0ReTweets5Favorites·Details
#7
@pancake_mama88 @LeCaffeine @Maticnata видов нешто со плацента, ама пред плацентата имаше еден куп парабени за кои зборуваа дека ги нема, и мирис. Да се разбереме, немам ништо против парабени.
0ReTweets2Favorites·Details
#8
@SaraGitara1 Benton е многу потценет бренд. Особено snail bee venom серумот. Предобар. Повеќе работи испробав и задоволна сум. Само тој cleansing foam gel не се трудите, нат гуд.
0ReTweets2Favorites·Details
#9
@Dremka @Blt0lcanka spf и ретинол.
0ReTweets2Favorites·Details
#10
@tweetkikh многу убаво маслото. Не дека сум пробала други да споредам, ама би го купила пак. Тоа дополнителното делче ептен врши работа.
0ReTweets1Favorites·Details
#11
@rocher125 далеку сум од совршена, нит сум прелепотица ама ко ќе ми дале некој коментар, од типот “треба да се развиеш во рамењата“, сум викала, ја вака си се свиѓам. Стварно е битно да си свесен за себе и да не му угодуваш на некој друг оти му текнало рандом коментар да ти даде.
0ReTweets1Favorites·Details
#12
@rocher125 сеа сме у друга спротивност, ќе кажам дека вежбам во теретана и одма, ее, ќе се набилдаш ко машко. :)))) Не му се погодува на човек. Битно мене ми е убаво. И на ова тема треба родителите да им зборуваат на децата.
0ReTweets1Favorites·Details
#13
@rocher125 Секогаш за се' ќе се има коментар и мислење. Фала, не мора. Битно е да си имаш свој став и самодовербата е се'.
0ReTweets1Favorites·Details
#14
@vnukaodkiradzi1 пробај ставај серумите и кремите или што и да користиш на полувлажно лице. Некој тонер за хидратација. Навечер пооклузивна крема. Ја сум со дехидрирана сува кожа и ич не е забавно.
0ReTweets1Favorites·Details
#15
@vnukaodkiradzi1 пантенолот крема е или спреј? Како и да е, можеш да ставаш едно по друго, нели Корејците така се шлапаат со повеќе слоеви (7 skin method) за хидратација.
0ReTweets1Favorites·Details
#16
@Jovanowsky @SaraGitara1 Мизон има и добри и не толку добри, како и секој бренд, бар поефтино е. Миша скапичко, машала. Тони Моли, исто, зависи. Битно има избор, тоа ме радува :)
0ReTweets1Favorites·Details
#17
@Jovanowsky @SaraGitara1 така е. Ама си треба и третманчиња за лице така малку, од време на време. Убавото е што има за секој џеб, па секој нека мисли колку сака да потроши.
0ReTweets1Favorites·Details
#18
Запомнете, храната е како животот, секогаш е повкусна кога ни е по мерак.
0ReTweets1Favorites·Details
#19
@_Bubamarka како што си носи редот, пиши шо интересно си нарача. :)
0ReTweets0Favorites·Details
#20
која превара, човече.
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Сара Гитараsaragitara14
2Anarocher1253
3Вакциниранаmaticnata2
4Kuklata Lelavnukaodkiradzi12
5Курвин Водењакjovanowsky2
6Смоукер_bubamarka1
7Лизехtweetkikh1
8Źdźbło 🇵🇱zdzblo072341
9Милкс 👑pancake_mama881
10Бебешка Седи Домаlecaffeine1