TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Magneto 🧲 @magn3to0
#reach: 73736   ( 87th )
#followers: 1314   ( 3472nd )
Како ја дочекавте веста за смртта на Елизабета? https://t.co/Nhegelk3W1
31ReTweets144Favorites·Details
Едно невреме и се блокира се 🤦🏻‍♂️🤷🏻‍♂️ https://t.co/zJpzPMCouh
30ReTweets116Favorites·Details
Ова нема да ви се свиѓа.

Дали исто ќе реагиравте со зезање и со потсмевање ако Деки објавеше Chat од женско кај што му праќа слики? Или тогаш ќе стигнеше работата до Полиција и тужби? 🤔
25ReTweets150Favorites·Details
Ако си женет, а јадеш купечки ајвар, џабе си женет 🤣
13ReTweets94Favorites·Details
Највеќе се пазев од овој тип на луѓе:

- Абе учеше за испитов?
- Не бе ич, се плашам дека нема ни да положам.

* Гледаш резултати - 98 од 100 поени.
10ReTweets90Favorites·Details
Добро утро ☕️ 😂 https://t.co/uFiXQR3RaD
7ReTweets77Favorites·Details
10ReTweets59Favorites·Details
Без разлика дали е деки или кој и да е, некако многу голема слобода имате да објавувате разговори со машки, кога истото ќе се направи за жени, имате одма друг стандард. Имате и страни на инстаграм кај пто исмејувате дури и најнормален муабет.
6ReTweets71Favorites·Details
Опишете се себе со 1 emoji
15ReTweets35Favorites·Details
А овие па на дете 2-3 годишно што му отвараат инстаграм дали се нормални?
5ReTweets61Favorites·Details
Мене ич не ми е смешно тоа што некој може што сака да си објави и каде сака од приватни разговори доколку во прашање е маж и да си помине без никакви последици и да не биде осуден од други луѓе само дека е маж, дури и да биде мета на зезање и потсмевања ради истиот факт.
5ReTweets49Favorites·Details
Освен веренички прстен и саат, маж нема потреба да се кити со други работи како жена.
6ReTweets40Favorites·Details
Од сабајле на сите им треба по еден ваков чадор 🤣🤌🏻 https://t.co/nOkfrMDLPW
6ReTweets34Favorites·Details
Кога ќе ми текне колку брзо помина летово 🤦🏻‍♂️ https://t.co/o5MxVu8mps
5ReTweets34Favorites·Details
Да веруваш дека кај нас има попусти по продавници, е исто како да веруваш дека жена само со тебе се допишува.
6ReTweets31Favorites·Details
Дојде вработен од ЕВН дома кај мене, ми вели дојдовме да ви ги вратиме парите на вас што сме ве краделе.

Ми остави куфер полн пари и си отиде.

#неседесило https://t.co/05tmxZYX0N
5ReTweets30Favorites·Details
Додека сум на телефон 0 нотификации, ќе земам да работам, 4 пораки, 10 нотификации, 3 пропуштени повици.
1ReTweets32Favorites·Details
Жени што сте се разтвитале бе, ајварот нема да се прави сам 😂
1ReTweets23Favorites·Details
Добро утро, само на нас што сакаме ладно време 😁🥶
1ReTweets18Favorites·Details
Што бе сите Лудо Чудо се потпишавте 😂
3ReTweets10Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ЅВЕЗДА💫theredhair451
2Scarlett O'Harascarlett_o_532
3Царевата Ќеркаcarevata_kerka16
4Stardust 👐🕊️kanunis_110
5NoPainNoGamemoitemisli7
6Kokorarnotasuthinkkkk6
7Marijamara009140953
8Сериски Подјебавачserpodjebavac3
9Вампиркаdrakulka1432
10SnaaVraništanskavranistanska2