TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Jordan Gruev @makedonika1
#reach: 10646   ( 2166th )
#followers: 129   ( 17674th )
#1
ГОРДОСТ МАКЕДОНСКА: Виктор cтана двokpaтен светски шампион во kик-бokc – https://t.co/cvZGjay84z
https://t.co/o0H6Ab0AZc
Честитки до Виктор. Главата горе и знамето високо!
15ReTweets61Favorites·Details
#2
Сончева револуција - ПОЛИТИКА
https://t.co/hD7dmhC5gw
Како еден од првите иницијатори и промотори на сонцето од Кутлеш за македонско национално знаме го повикувам Петар на јавна дебата пред камери да докажеме на кои припаѓа симболот.
5ReTweets22Favorites·Details
#3
АЧКОСКА: Нajcтрашна cмpт е да пocтоиш избpишaн, без caмосвест, бeзимeн – https://t.co/cvZGjay84z
https://t.co/nlrQ7EyCoS
Баш така! Голем поздрав.
5ReTweets19Favorites·Details
#4
Сончева револуција - ПОЛИТИКА
https://t.co/hD7dmhC5gw
Овој предавник да бил во времето на Васил Чакаларов немаше така јавно да настапува против Македонците и Македонија.
4ReTweets18Favorites·Details
#5
Пендаровски и Шекеринска планираат распуштање на воените специјалци, Волците
https://t.co/lOyWYgckIA
Се дозволи Грчки авиони да го бранат воздушниот простор. Зошто не и Грчки специјални сили да бидат бранители. Северџаните се предавници со тапија.
5ReTweets12Favorites·Details
#6
ВМРО-ДПМНЕ: Народот не смее да биде казнет за криминалните политики и неспособноста на Зоран Заев
https://t.co/dVA6MgDLc9
Точно така. Народот не е крив. Двете владини партии СДС и ДПМНЕ треба да бидат казнети што ја доведоа државата на банкрот. Тие владееја 29 години со државата
3ReTweets17Favorites·Details
#7
Вес Мичел: Кина и Русија сакаат да ја ограничат слободата на Западен Балкан
https://t.co/O7QFlcq3B3
Видовме колку вие сте за слобода и демократија. Забрана на симболи и знамиња нема во земји под диктатура. Да ви се плукнам во таквите стандарди.
4ReTweets13Favorites·Details
#8
ПРИЈАТЕЛИТЕ НА ЗАЕВ: Во Грција не постои „македонско малцинство“, а барањето да учат на македонски е иpeдентизам – https://t.co/cvZGjay84z
https://t.co/FEKmQpXNPB
Северџанија не зависи од ЕУ членство, туку, од парите на македонската дијаспора. Бојкот Северџанија!
5ReTweets9Favorites·Details
#9
Мицкоски од Ресен: Македонија не може да си дозволи уште некој месец под владеење на Зоран Заев
https://t.co/ZCbIb2HvWK
Ако е така викни го народ на протест пред парламентот.
Се друго е глума и координирано сценарио за надворешните моќни центри.
4ReTweets12Favorites·Details
#10
Бачев: Албанците лажно беа прикажани дека се 25,17 отсто - Бизнис Вести
https://t.co/7SaKq7nIRo
Да се поништи Бадинтер концепт и рамковниот договор.
Да се поддржат тие партии кои ќе го понудат ова.
4ReTweets12Favorites·Details
#11
ШПРЕХЕНЗИ ИНГЛИШ: Зоран и Зорица на прием кај Трампови – https://t.co/cvZGjay84z
https://t.co/cu00R7cCBy
Повисокиот е патриот, а понискиот е криминалец и предавник.
3ReTweets14Favorites·Details
#12
Шекеринска и Пендаровски планираат да ја расформираат специјалната единица “Волци”! – https://t.co/3Mpcfvebol
https://t.co/FjyQzbSGpO
Овие се тие "специјалци" кои дозволија промена на името и обезличување на Македонија. Па нели дадоа заклетва да ја бранат Македонија. Мочковци!
4ReTweets10Favorites·Details
#13
ДЕТАЛИ ЗА „PEKEТ 2“: Ден Дончев заедно со Кичеец ги peкeтиpaлe сопствениците на „Диаверум“ за удел во фирмата – https://t.co/cvZGjay84z
https://t.co/qToPykyoHd
Ќе си лежат братски во Идризово. Дончев треба да одговара и за минатите криминали.
4ReTweets7Favorites·Details
#14
Загрижувачки податок: 63 отсто од Македонците во Србија полесно се изразуваат на српски, отколку на македонски јазик – https://t.co/m7eHfsRMzM
https://t.co/lBJCyiM2cd
А Македонците во МКД полесно се изразуваат на англиски: стартува, финишира, интернационален, асоцијација унија ..
3ReTweets8Favorites·Details
#15
Мицкоски: За разлика од СДСМ ние сме со народот – https://t.co/3Mpcfvebol
https://t.co/sApJ2MCZoe
Со кој народ?
Ако сте со народот зошто секогаш се обраќате на граѓаните, а не на народот?
3ReTweets7Favorites·Details
#16
Македонците во Албанија бараат загарантирани места за малцинствата во Парламент
https://t.co/FwrEthkPOD
Барајте и немојте да престанете. Голем поздрав!
1ReTweets12Favorites·Details
#17
@1VidiVidi @PavelSatevMKD После се чудат зошто нема раст на странски инвестиции.
Кој паметен би инвестирал во земја со режим раководен од мафија?
2ReTweets8Favorites·Details
#18
Обвинение за новинарот кој го објави исказот на Камчев, се уште се трага по тој што го предал документот
https://t.co/KLuGnHyZnn
Обвинение и против професорот кои ја објави снимката во Ла Верита? Правниот систем во Северџанија веќе стана лакрдија.
1ReTweets10Favorites·Details
#19
МАКЕДОНИЈА ОСТАНУВА БЕЗ ПОЛИЦИЈА: 1000 полицајци на нeплатен одмор, уште 4.000 чекаат одобрување – https://t.co/cvZGjay84z
https://t.co/8D85pPSV6l
Овие проститутки се само трошок на државата и бранат режим. Многу се без национална свест и достоинство.
3ReTweets3Favorites·Details
#20
@ArsZek @TKarakamisheva Позицијата и опозицијата се послушници на амбасадите на ЕУ и САД. Впрочем амбасадите и политиките ги кројат на Северџанија. Северџанија нема своја внатрешна и надворешна политика. Таа е сервилна и се однесува како проститутка на која и плаќаат со кредит карта.
1ReTweets9Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Тања Каракамишева Tanja Karakamishevatkarakamisheva5
2Павел Шатев #Бојкотираpavelsatevmkd4
3Aleksandarpobediden2
4Види Види #ДвижењеБојкотирам1vidividi1
5Arsim Zekolliarszek1
6Aна Дукоска #ЈасСумМакедонка🇲🇰dukoska_ana1
7Ацо Меракоacomalio1
8Владимир Панчевски / Vladimir Panchevskivladimirpanche61
9Фортификацијаfortifikacija1
10Angelinaanebo_mk1