TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Alexander III of Macedon @makfalanga
#reach: 19012   ( 480rd )
#followers: 1150   ( 4077th )
Ова е изјавата на Димитар Влахов, функционер во 1946. Вакво нешто денес смее ли да каже некој актуелен релевантен политичар од прв ред. https://t.co/2RWgi9P6SH
19ReTweets117Favorites·Details
Германски речник од 1788 година.
Германски речник ~ книга за странски јазици. Како се кажува зборот Македонец ☟ ☟ 🇲🇰 🇲🇰 🇩🇪 🇩🇪 https://t.co/hMlcJvNLc6
23ReTweets90Favorites·Details
Правосудството на ДУИ во елемент. https://t.co/nzEcr3MOlx
23ReTweets54Favorites·Details
И вакви знамиња се веат во западна ама само за кутлешот е забрането изгледа.
Кажете му на Таче да прати луѓе да го избрусат малку. https://t.co/9DNRj0GrIN
18ReTweets58Favorites·Details
Кандидати за брусење има ли да дојдат малку да го избрусат ова прекрасно сонце? https://t.co/LqInTjNrXb
10ReTweets82Favorites·Details
Северна Македонија е толку богата што повеќе оружје на Украина донирала и од Белгија, Нов Зеланд и други развиени држави.
Кога ќе го јадеме стапот, Цацко ќе ни е крив. https://t.co/gEjsFH1Apg
16ReTweets54Favorites·Details
Цела да е и секој да ја знае! https://t.co/zD8cmUczoH
11ReTweets72Favorites·Details
Леле, чудо се случи во Македонска Каменица, пронајдена е воздушна пушка...
Пола Македонија шмрка бело, убиства на секој чекор, криминал невиден, а они со дијаболи се расправаат. https://t.co/OnLS8IIWMm
15ReTweets50Favorites·Details
Ване Цветанов, оплодиме…
Појако нешто одамна не сум видел :) https://t.co/B9Xf2HLe26
13ReTweets49Favorites·Details
Државата во распад, а криминалциве на работа фудбал си играат. https://t.co/xPlkkhsnAW
11ReTweets37Favorites·Details
"Срби и Бугари" 1913г.

На Бугарите им беше добро познато тврдењето на самите МАКЕДОНЦИ дека се подеднакво далеку и од Србите и од Бугарите, затоа Србија и Бугарија ги напуштија старите начини кои не ги доведоа до целта и се обидуваат да се договорат за поделба на Македонија. https://t.co/7oIK1WsvOv
12ReTweets30Favorites·Details
Јуни - јули 1903 година.

Четата на Ѓорче Петров со која учествува во Илинденското востание.

Колоризирана од Македонија во боја - Macedonia in color. https://t.co/NhuvrHhO6k
9ReTweets38Favorites·Details
Полицајци си даваат отказ од МВР и обвинуваат за нестручност на шефовите. Партиските кадри на Оли го уништија цело МВР, затоа цвета криминал. https://t.co/K2OSqOrylf
10ReTweets33Favorites·Details
На кое дереџе дојде Кирил и Методиј?Тетовскиот универзитет на исто ниво со најстариот универзитет.
Шуги едни пак величете го шумскиот Таљо. https://t.co/jiF75Bgydq
9ReTweets30Favorites·Details
Тажната судбина на македонскиот народ, ништо слично не постои на светов. https://t.co/eMQviSZDjg
8ReTweets33Favorites·Details
Секоја сличност со албанските политичари во Македонија не е случајна.
Раат сте Македонци што државата отиде во неповрат.? https://t.co/NS0nl9W8eF
7ReTweets33Favorites·Details
Вакво газење и шамарање одамна нема добиено фашистичка Бугарија. https://t.co/VIlpZOy2JI
8ReTweets29Favorites·Details
Овој Виктор од бугарските служби каде е, жив го нема? https://t.co/s37mjkRe0f
7ReTweets33Favorites·Details
Криминални кланови ја владеат Македонија, треба да се остават сами да се чистат. https://t.co/qSPfsixgDf
6ReTweets32Favorites·Details
УКИМ, да даде Господ да се угасите и ниту еден студент да не видите. Какви полтрони сте вие што глумите доктори на науки? На шумскиот дојде ред да му го цицате? https://t.co/S340Q8AyqD
7ReTweets27Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Makedončišteshopkarishte2
2Visit Macedonia1visitmacedonia1
3Trimceskitrim4e_11
4Библиотека Струмскиbibliostrumski1
5Колаче (╯3╰)ednokollace1
6Branko Trickovskibrankotricko1
7Професор Цветковиќtome_corner1
8На Његош малатаgorskivenec1
9Mozzy insta?denko_bt1
10Iznogoudorest299926201