TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Malista Pulikala @malistapulikala
#reach: 20099   ( 466th )
#followers: 3451   ( 1181st )
-Еве зашто не сакаат силен македонски спортски колектив‼️
-Еве зашто Вардар, Пелистер, Тетекс, Беласица ги пратија у втора лига и пробуваат таму да ги уништат ‼️

-А, и ЕВЕ ЗАШТО Петре М. Андреевски не нарекол ПИРЕЈ‼️‼️ https://t.co/lkMXtkXPOh
65ReTweets245Favorites·Details
Да беше на некое каурче ќе го натераа сам да ја сруши, ама пошо се работи за некој угнетен албанец, нека гради замок како овој, не е проблем.
Да ви ебам држава. https://t.co/iQEL7pEGKi
26ReTweets60Favorites·Details
Ова не е клуб, ова е феномен.
- 7 месеци без плата
- Се собираат на 10 дена пред почеток на првенство
- Немаат сопствен терен
- Цела власт и ффм сакаат да не постои клубот

АМА дечкиите се борат лавовски, а ранетиот лав е најопасен!!!

ГАЗИ ТИТАНУ. https://t.co/sNueLp5HNL
12ReTweets97Favorites·Details
Е ова ти се вика ем тепани, ем ебани, се под покровителство на ФФМ.

Отишле у Сингелиќ фудбал да играат, шиптариве ги истепале и пак у право испаднале.
Поголем антимакедонизам у време турско немало. https://t.co/UBxDRYQeyD
15ReTweets59Favorites·Details
Ураганот кој ја пустоши државава 20 години уназад. https://t.co/J4NfCaMVjh
12ReTweets68Favorites·Details
И пази:
Очна, неврологија, онкологија, дерматологија и гинекологија предложени се Беким Татеши, Висар Мифтари, Халид Матоши, Генц Селмани и Јетон Шаќири.

Уринирај по каурчето, ама на цобето му беше битно да не плаќа радиодифузна. https://t.co/mtXmQErrhB
15ReTweets51Favorites·Details
Агенција за млади и спорт иде под ингеренции на министерство за политички систем ‼️

Има ли поголем апсурд од ова?

Спортот директно под политичка контрола, и тоа ни помалце ни повеќе, него артан груби ќе биде одговорен....
Сон ли е бе ова, постои ли нешто што не им дадоа??? https://t.co/W5YDTpKFKO
18ReTweets39Favorites·Details
Ги брише АСНОМ и Илинден, за да го учат нато, организација одговорна за десетици војни и милиони жртви. https://t.co/IMy3oUUhfu
15ReTweets44Favorites·Details
Затоа сакаат да го уништат.
Вардар е македонско обединување.
Вардар е последниот бастион на македонштината.

Ама сфатија дека НЕ МОЖЕШ ДА УНИШТИШ НЕШТО ШТО НЕ УМИРА ‼️ https://t.co/xOZYSOCbaJ
12ReTweets50Favorites·Details
Само дрско со граѓаните од трет ред, не знам зашто и таа една македонка ја оставиле кога можат албанка на нејзино место. https://t.co/7SnByS69WQ
12ReTweets49Favorites·Details
ПРОЛЕТНА ОФАНЗИВА!

Ги вративме сите екипи, сите маала, сите подгрупи.
Од Лисиче до Маџир Маало, од Центар до Ѓорче. Пораката е јасна: ВАРДАР ЌЕ ЖИВЕЕ - ВАРДАР ЗАСЕКОГАШ!

МОБИЛИЗАЦИЈА - СИТЕ ВО КИЧЕВО!🔴⚫️ https://t.co/QX28J2VN8V
11ReTweets51Favorites·Details
Вака пред спиење да им изнаебам се што имаат "општествено одговорните" гиганти како:
-@MakpetrolAD
-@Pivara_Skopje
-@A1Makedonija
-@TelekomMK
-Алкалоид
-Зегин
-@SportLifeBet
-@MozzartBetMK
-ЕВН
-@kam_market
-Тинекс
-Систина

А посебно на @CityofSkopje https://t.co/hPnzGprgAK
11ReTweets44Favorites·Details
Како бе од кога ќе ги фатат у криминали одма стануваат психички нестабилни и ретардирани?? https://t.co/wm7VowRk7j
11ReTweets43Favorites·Details
За 5-6 години и овие ќе бараат у Устав да влезат. 😁 https://t.co/eOIEO8SnC5
12ReTweets35Favorites·Details
Битно 2 милиони евра за тендер за косење трева има.
Каква вукојебина е ова, страшно. https://t.co/qtCCtrWX1Y
11ReTweets34Favorites·Details
Ја дупи цела држава у здрав мозок.
Мада само така со цобињата, не им го вади од уста. https://t.co/dn9TBxnWFi
9ReTweets36Favorites·Details
Чекор по чекор, сигурно до целта. https://t.co/tud6vjcBVp
7ReTweets32Favorites·Details
Мене ме интересира само со магарињава што ги трењираа до кај се... 🤡🤡🤡 https://t.co/7VuzlfiCkv
8ReTweets27Favorites·Details
У какви околности и услови се наоѓа @FKVardar треба од сега да им дадат златни медали на играчите и стручниот штаб.

Вардар 2-0 детонит
6 месеци без плата, без припреми, против цел систем што сака да не види покорени и пак газиме. https://t.co/UHhKrM2EmP
8ReTweets26Favorites·Details
Овде не треба земјотрес да не сруши, таков е народот деструктивен. https://t.co/EO0ZCAsezx
10ReTweets17Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1FK Vardarfkvardar1
2Град Скопјеcityofskopje1
3Влада на Република Северна Македонијаvladamk1