TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

MaliZokica @malizokica
#reach: 109328   ( 79th )
#followers: 2081   ( 1630rd )
#1
Се возат у воз словенец и србин.
Вади словенецот две круши една голема и една мала, и му нуди на србинот.
Србинот ја зема поголемата.
Словенецот изнервиран му вика: Нели ти е срам да ја земеш поголемата?
-Да бираше ти која ќе ја избереше?
Па помалата.
-Епа што се буниш тогаш? 😂
64ReTweets139Favorites·Details
#2
Однапред се извинувам, но страшно вкусно 😋 https://t.co/xHkRfcgshu
43ReTweets156Favorites·Details
#3
Ужива да гледа низ прозор додека се вози, а ушине - мислиш ќе полета. 😍 https://t.co/uaF0iCMmN3
52ReTweets125Favorites·Details
#4
Шарено ми е во главава како небото. Ај чао, пријатно, отидов во светот на соништата. 😴 https://t.co/InPvP4Pith
52ReTweets104Favorites·Details
#5
Ми вика почекај ќе бидат готови за 7 мин. Поминаа 10 мин, и пак ми вика за 3-4 мин. Си се завртев, си заминав. За мене 7 мин се 7 мин.
47ReTweets119Favorites·Details
#6
Јас вчера вака у планина. Се што најдов беа прави лепотици 😊 https://t.co/ecTUO2ezhw
49ReTweets112Favorites·Details
#7
Станувам сабајле и гледам околу мене нервозата пуштена на најјако. Ааа си викам денес денов ќе биде: лета магарето - летаа. 😁
54ReTweets91Favorites·Details
#8
Кој како си ја наредил. Некој ќе работи, а некој ќе си ужива, под сенкичка со кафенце, со се 😇 https://t.co/ksCxgjbfIu
49ReTweets104Favorites·Details
#9
Папагалот на увце ми спие 😊 https://t.co/QBxQBwqNrG
45ReTweets112Favorites·Details
#10
“Стравот е толку длабок, колку што го следи умот.”
51ReTweets87Favorites·Details
#11
Вака ми свети и мене душичката, кога ќе си помислам на некои личности. ❤️😇 https://t.co/E4Ml5QDm52
45ReTweets101Favorites·Details
#12
Не знам што ми е поубаво, кафето или чоколадото 🤗 https://t.co/ngGCvE719I
36ReTweets115Favorites·Details
#13
Му викам на малиот на другарка ми, 4 годинки: ќе ми ги измасираш нозете, многу ме болат од колена надоле.
-Не можам да ти ги измасирам зошто и мене многу ме болат.
Е тебе од кај те болат?
-Од очи до доле.
😂😂😂
35ReTweets117Favorites·Details
#14
Ако се налутам со некого, јас ни позади грб не зборам лошо за него. Не знаеш утре кога пак ќе се смирите. А во принцип и не се лутам, само ми е жал.
47ReTweets80Favorites·Details
#15
“Јас сум мал човек кој заборавил дека е мал. Ги навредив што се осмелувам да мислам.”
46ReTweets80Favorites·Details
#16
“Кога ќе сватиш дека за да бидеш радосен не ти треба ништо, тогаш ќе станеш слободен.”
49ReTweets69Favorites·Details
#17
“Јас никогаш не губам. Или победувам, или учам.”
45ReTweets80Favorites·Details
#18
Брат како си поминуваш, досадно ти е?
-Не ми е досадно, монотоно ми е.
😂
44ReTweets80Favorites·Details
#19
Не и’ смета ни сивилото ниту дождод да излезе во сета своја убавина. За сите љубители на цвеќе 😊 https://t.co/MKgfTvLZui
41ReTweets84Favorites·Details
#20
Ајде правете палачинките, пекмезот ќе биде готов кај и да е 😋 https://t.co/fTOdLXWb3C
33ReTweets108Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Минчеjmijovska7
2Хакуна Мататаhakunam249123467
3Teonateona09905
4dejan mijajlovicdekomisla5
5Caribbean Islandsbozinovskizlat15
6Крофнара Џокерkrofnara_joker5
7Мимикријаmajaspasovska15
8KmMitkokmmitko4
9crvenokosata2eyeshadow3
10Мислачmikidon65623