TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tatjana @mandana_6
#reach: 438   ( 2249th )
#followers: 252   ( 14430rd )
@a3emptor @dalorer @al_andreev @iradev @promenibg Грешка си, денес јавија дека и вториот има бугарско државјанство, Христијан нема. Значи 2 Бугари напднаа Македонец кој вие со авион го земавте во Софија? Поидиотско нешто одамна немам слушнато, тотална хистерија сте 😂😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤣
2ReTweets10Favorites·Details
@borisboev @MakFalanga Молим те немој толку да не сакате, подобро ќе ни биде.
0ReTweets6Favorites·Details
@MakFalanga Италијаните по грешка ја бомбардираа Битола во 1940, била дел од Кралство Југославија која тогаш се уште била неутрално, немале објавено војна на Германија. Италија и објавила војна на Грција и почнале со напади од Албанија, така има настрадано и Битола.
1ReTweets2Favorites·Details
@dzemsultan Никогаш нема да се случи, сите ова го бараме долго време. Тогаш ќе се покажат политичарите кои имаат бугарски пасош и работаат за ваши интереси. Фино би било и да се каже колку од обичните луѓе ги откажале бугарските пасоши по добивање државјанство од друга ЕУ земја.
0ReTweets3Favorites·Details
@BORO9999 И во 1999 како премиер им потпиша на Бугарите дека немаме проблеми за да можат да почнат преговори со ЕУ.
0ReTweets3Favorites·Details
@toilet_paper10 Пред некој месец јавија дека лиценцата ќе оди кај ДУИ, еве како ќе го решат проблемот. Ова се е во договор и овоможено од нашата влада. Во Србија исто, ради протести наводно сопреа со литиумот, на терен фирмата го купува земјиштето и ги сели луѓето.
0ReTweets1Favorites·Details
@_energija_ Како пропаѓа кога купиле 25% државна земја во Струмичко и кај нив ќе оди лиценцата од Еуромакс? Тоа значи помор на етнички чист крај, кој не се иселува бидејќи живеат од земјоделие.
0ReTweets1Favorites·Details
@Scarlett_O_5 @Roma92377181 Не постои друг првак во тенис кого публиката волку отворено не го поддржува. Ова многу одамна почна, се обидуваше да биде фин долго време, се чудам и толку што издржа.
0ReTweets1Favorites·Details
@Protagonist_MKD И ние лол може да кажеме. Оваа и кај нас беше да ни го начука. И ни го начука до балчак.
0ReTweets1Favorites·Details
@alhemicharot1 @Alexkalkandelen @Redington_M5 Не, рудник ќе има и помор на македонски, етнички чист крај со најмалку иселување.
https://t.co/IJOi3yzzvQ
0ReTweets1Favorites·Details
@cvrenkofski15 @MakFalanga Тошо бе😂 Зарем не рабираш иронија и сарказам?
0ReTweets1Favorites·Details
@ChristoRusanov @MilkMan903 @MakFalanga Камо ти линк?
0ReTweets1Favorites·Details
@BoKan1429 @val_spirit Ми го разубавуваат денот, стари другари сме со овој.
0ReTweets1Favorites·Details
@ChristoRusanov @MilkMan903 @MakFalanga Затворен е, само со плаќање
0ReTweets1Favorites·Details
@a3emptor @dalorer @al_andreev @iradev @promenibg Како да не се смееш, се изглупиравте за криминална тепачка. Хистерија од смеење е по социјални мрежи, уште третиот да се види дали има бугарски пасош ќе може филм да снимиме😂😂😂 https://t.co/CizVdL7OSH
0ReTweets1Favorites·Details
@NewNPerspectiva @promenibg @dalorer Не биди смешен, нема поголем потсмев од луѓето што сте ги одбрале овде да глумат новоткриени Бугари, не ви треба ништо друго да ја саботира таканаречената бугарска кауза🤣🤣
0ReTweets1Favorites·Details
@ChristoRusanov @MilkMan903 @MakFalanga Кај ти е Скопје на фотографијава? Окупацијата ја нарекувате ослободување?! 20.000 мртви имавме после вашето „ослободување“и 30.000 повредени. Стварно сте шизофрени
0ReTweets1Favorites·Details
@_energija_ Нема врска тоа, исти такви ќе продолжат да не јаваат. Само театар за народ.
0ReTweets0Favorites·Details
@_energija_ Протести и техничка влада да опраи колку може, што реално нема шанси да се случи. Се додека ги гласаме сдсм и вмро, спас ни нема.
0ReTweets0Favorites·Details
@_energija_ Ќе имаме колку што гласаат за нив, не вака. Вмро прво направи промена на изборен модел, место 1 изб.единица па процентуално колку гласови толку пратенички места, направија 6, и со фиксен број на пратеници по единица. Така шипоите добиваат пратенички места кои не ги заслужуваат.
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Alexander III of Macedonmakfalanga13
2TheMilkManmilkman9039
3𝐤 𝐚 𝐫 𝐦 𝐚_energija_5
4Бокан☣️bokan14294
5Д-р Џордан™ MD4a4ara2
6Oliver Noveski 🎗olivermk2
7Едвард Благoјчеblazoelixir2
8Раск🅰️жу🅱️ачотtoilet_paper101
9Scarlett O'Harascarlett_o_51
10РОМАroma923771811