TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мапко @mapkoman
#reach: 46412   ( 489th )
#followers: 3924   ( 921st )
некој заинтересиран за сезонска работа во Англија? макс 3 месеци, осигуран, работа на плантажи. за повеќе инфо, пишете ми дм. РТ плс
16ReTweets11Favorites·Details
марко, шо напраи со платата?
- la plata de pepel
12ReTweets67Favorites·Details
дан си иде некој од Холандија нареднава недела? ми треба нешто да ми донесе. не е ништо големо или нелегално. Телефон и полнач. само да го донесе. РТ ПЛС
6ReTweets2Favorites·Details
ружите се црвени,
плата уште нема,
на крај сум со гане,
почна да ме фаќа трема
8ReTweets48Favorites·Details
дан ќе се враќа некој од холандија деновиве или нареднава недела. да ми донесе еден телефон. рт плс.
5ReTweets0Favorites·Details
добро утро https://t.co/yGRpXG36A4
7ReTweets34Favorites·Details
не можам да го преболам ова https://t.co/xoipT5eajZ
5ReTweets20Favorites·Details
ок, три саат стигна, уште нема плата. која сака нудиња у дм за 100че?
1ReTweets14Favorites·Details
марфиев закон: if anything can go wrong, it will go wrong. така и со разбирање. ако некој може да те разбере погрешно, најверојатно ќе го направи тоа.
2ReTweets11Favorites·Details
фрустрира пошо i wanna talk to the manager а не е баш добра идеја вака
2ReTweets9Favorites·Details
дај бе легализирајте да не ги трпиме све ова дилериве курнази мислиш господ за јајца го фатиле после два дена враќаат
0ReTweets14Favorites·Details
u taksi:
"ova ramnopravnost so polovite e glupost, naucno e dokazano deka zenite se poslabi bozaci. ima nekoj gen so go imaat 80% od mazite i 20% od zenite. naucnici kazale be brat, ne ja. odma se primekaat tie zeni po maski se u sve taka."
0ReTweets9Favorites·Details
"mullets prevent rednecks"
0ReTweets4Favorites·Details
@Corner_43 не не, уживај, стигна плата. океј ееееее
1ReTweets1Favorites·Details
ela ke ojme kafana da proslavam za platata so toa so ke ja prepolovam.
0ReTweets4Favorites·Details
ок, неам проблем со помагање, ама кој ви е проблемот шо барате помош за екстерно со телефони бе :(

"ај брат реши ми го ова плс те молам за да пројдам"
0ReTweets7Favorites·Details
ela na tinder ke si praime muabet za rabota
0ReTweets3Favorites·Details
добро утро дечки. кој го скри белото?
0ReTweets6Favorites·Details
јебали ме дружби,
јебала ме рата,
пизда ви материна,
где је та плата
0ReTweets6Favorites·Details
банкрот блуз.
елегија за пари.
балада за динерос.
0ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Синеcorner_434
2Ентропијаsanjalazanja3
3Алекс 🇲🇰🇪🇺enginebluewater2
4garlic munchin' marxist bitch™yugoqueer2
5ickurdaneteboli2
6Мрмејдmnemosynee_1
7Влада на Република Северна Македонијаvladamk1
8pupsikinsmrcartmanezzz1
9Госпо ⭐⭐therealrubinbt1
10Котангенс_resistor1