TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 27859   ( 255th )
#followers: 2114   ( 2094th )
Да не се бањаме, переме и да не јадеме, бидејќи само така може да се заштеди.Први исклучете ги сите реклами низ град, намлеѕе со едукации надвор од државата, и разно разни семинарчиња, намалете служ.телефони и коли, па после по нас.Ние си штедиме кај вас проблемот.Мрднати https://t.co/ZB74KeO2Y5
24ReTweets126Favorites·Details
Е ова е вест, 474% зголемена потрошувачка, па пичкаму материна цел ден ли везат гоблени, што прават. https://t.co/DM4EvoepGQ
31ReTweets70Favorites·Details
Ова што гореше пред Рампа од пред некој месец, до него нешто расте https://t.co/5SuWXzQaLP
20ReTweets110Favorites·Details
Контролор на М-НАВ 6000 е плата, а еден лекар на Хирургија. Траума и Абдомен кој спасува животи во ненајавено време, зима околу 80,000 денари без дежурства.Лекарите учат цел живот, но не се под стрест како оние од М-НАВ.Мрдната држава е ова.
21ReTweets96Favorites·Details
Возејќи се со 🚲низ Скопјево - Ајродром - Центар - Капиштец, имам што да видиш.Хигиена -1, Народ целосно изгубен, те гледа и не се мрда, буља во тебе, коли кој кај стигне паркира.Да скратам Бејрут.
10ReTweets123Favorites·Details
“Tamo gdje vjecno sunce sja, tamo je Makedonija.
Narod i zemlja koju volim ja.
Kad si sam, kad je sve tuzno ti se sjeti nje.
Makedonija ti pruza ljubav i sve.”❤️💛 https://t.co/004h9NIVdh
9ReTweets125Favorites·Details
Стварно како не им е срам, идиоти, само колку беше убав театарот и него го уништиле.Е значи желудник ми се преврте.Срам да им е.Само господ за нив 😡😡😡🥲 https://t.co/9tNR4zYJu3
18ReTweets71Favorites·Details
Шо убаво сега ние 40+ си лежиме си одмараме, а ови 40- си имаат мака.Се спремаат за во град, кој чека порака за да го зберат, паричка за диско, па утре мамурни, маки се тоа.Веч виџено на нас со 40+ во предност сме.
5ReTweets108Favorites·Details
Знам дека е помалку популарна од куфлите, но на врв нема боље мезе од туршија, ја да ви кажам.❤️❤️ https://t.co/ss0I6plIPN
6ReTweets84Favorites·Details
Европско правило, кога се возиш на ескалатор, се стои еден позади друг, за да Јас која брзам(секогаш) можам слободно да си пројдам, а мрзливите слободно да си се возат.Се разбравме.
7ReTweets77Favorites·Details
Е сега фино лепо, една кривична бидејќи си признала дека ја злоупотребила службена положба.И да се проверат уназад сите плати откако е директорка. https://t.co/uKt8ABT8C8
7ReTweets66Favorites·Details
Зошто никој не потенцира дека автобусот на Беса транс нема лиценца и дека 20 пати ја прошол границата.Тоа е клучно прашање, а не дали имало сигнализација на бугарските патишта.
8ReTweets59Favorites·Details
Ајде почнале да се караат на Илинденска, ДУИ не дава од неговите министерства, бидејќи им се пд татко им поклон, па кабаетлија ќе бидат СДС и така да во Македонската влада ќе нема Македонски министер.Дојде живот за шарените.Со лесно нека им е бричење на суво.
7ReTweets60Favorites·Details
Не бе ќељавицо, по две афери неделни кои се поврзани со твојата влада за крадење милиони на нашите пари.Инвестиции имаше во режимот, умре тоа време” сега е живот”🤮😡 https://t.co/vBiJqjSlJL
11ReTweets43Favorites·Details
Болница ли е, маалска кооперација ли е? Кај ќе им оди душата на овие медицински нечовечки луѓе.Бизнис да правиш на маката на народот.Тешка срамота. https://t.co/wwZCXIDcTY
13ReTweets32Favorites·Details
Што сака да каже Павле кутриот? https://t.co/22kqwG06Ph
8ReTweets51Favorites·Details
Денес Орелот сигурно не го погрешија овие од Надворешни така?
7ReTweets54Favorites·Details
Битола затвара одели, Велес нема греење, Клинички нема ништо, блокирани сметки, нема лекови, Штип нема персонал, тоа е нашето европско здравство, битно Лекарите ќе ги подмитат со 2000 ден од февруари 2023, друго не е битно.Ова е од денес само инфо.
8ReTweets48Favorites·Details
А да си почнат со online настава, да не се заебаваме секој ден може нели? https://t.co/OkwELTurDt
9ReTweets40Favorites·Details
Пластичарска - мислиш Лас Вегас.Нема криза за струја кај нив.
5ReTweets53Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Гуру де Коркаш™bejbiboy27
2Жиле од Долно Дупени 🇲🇰batozile7
3Безг Решенsvtalalaj6
4Рејмонд Редингтонredington_m55
5АЛХЕМИЧАРОT☦ 🧪⚗alhemicharot14
6Нешоnesosk4
7СКИТНИКОТ💯skitnikot73
8Јордан Пиперкатаkozica_cer3
9Од Македонodargeadite3
10П И П Оherrpipo3