TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Marija Danilovska @marijadanilovs1
#reach: 87031   ( 287th )
#followers: 2234   ( 1718th )
#1
Значи да повториме:
Сумамед е антибиотик, не е витамин. Не е за превенција, а уште помалку за складирање по дома. И да, секако дека МОРА рецепт
45ReTweets188Favorites·Details
#2
Не се бореа Роза и Клара за сега вие на Цеца да личите, ама ај
#Среќен8Март
39ReTweets174Favorites·Details
#3
Кај е снимана епизодава? Газоза пијат 😀 https://t.co/vcEr5Zwbck
26ReTweets205Favorites·Details
#5
Прва смена на работа- рекапитулар: преку 100 ленти Парацетамол и само едно пакетче Дурекс. Само едно! ЕДНО бе. Луѓе бе, седете дома
#СедиДома
5ReTweets99Favorites·Details
#6
Онака у муабет му спомнав дека најтешко ми е што немам веќе капсули за Неспресо. За десет минути дојде и ми ги донесе неговите
#ЕденЕБрат https://t.co/gFwItT74qg
1ReTweets97Favorites·Details
#7
Потивко малку, го слушам Филипче у двор... https://t.co/ZJpCrqA91f
2ReTweets90Favorites·Details
#8
Ме стаиле у група на Вибер 😂 https://t.co/FxXL48BF88
9ReTweets66Favorites·Details
#9
Кога ќе се вратам од работа, умирам за вода, не можам да се изнапијам. Ама вака ко ќе ме дочекаат, прво си плачам
#ЕднаЕЌерка https://t.co/nxFxnBojBh
4ReTweets76Favorites·Details
#10
У вакви денови сфаќаш дека голема придобивка од дигитализацијата е што не мора рачно да го мењаш саатот. Во исто време, сфаќаш дека ти е криво, јер ионака немаш више што да правиш, па фино би било да го мењаш саатот. И така...
5ReTweets73Favorites·Details
#11
Многу ме тинтраат дома, сите по ред https://t.co/1Mio3RjPrw
4ReTweets69Favorites·Details
#12
На работа сме четири, две трудници, една мајка на четири деца под 10 години, и јас. Погодете кој не е опфатен од препораките за ослободување од работа на Министерството за Здравство?
3ReTweets71Favorites·Details
#13
И да си знаете: https://t.co/zERRw7TJmM
11ReTweets42Favorites·Details
#14
Само пролетта е денес маскирана
9ReTweets43Favorites·Details
#15
Најновите вести од МЗ, ми стигаат на AirCare апликацијата. Е па, стварно БРАВО 👏🏻 https://t.co/nEZJHmj4Kr
5ReTweets50Favorites·Details
#16
Денов е пак за црвенко. Џемпер, кармин или и двете?
5ReTweets48Favorites·Details
#17
Не знаеш што све можеш да изедеш, док не се ставиш во карантин
2ReTweets56Favorites·Details
#18
Ова лето модерно ќе биде да имаш малку сало, нели дечки? Мислам, мора да е така, на волку јадење и дома седење
2ReTweets46Favorites·Details
#19
А не ви кажав дека во Веро на касите има од оние сунѓерчињата влажни, за да не мора да си ги лижеме прстите при отворање кеси 👏🏻👏🏻👏🏻
2ReTweets44Favorites·Details
#20
Не е малку да те нема седум дена дома, им зафалуваш на луѓето https://t.co/nh1XpORGM5
0ReTweets47Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1YokioSanyokioto65
2M*annabellee10440
3Oliver P. 🇲🇰🇺🇳🇺🇸🇪🇺datarudari37
4☕°~Дејдример~°🍫unomochaccino34
5Нешоnesosk33
6Kristinakristinna_vel29
7Elenatikvazelena28
8Милкс 👑pancake_mama8828
9Caledonia1red2yellow3blu26
10Кланот ‏אֱלִישֶׁבַעdrndrnjarinja_25