TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Todor Aleksandrov @marko02081903
#reach: 38850   ( 126th )
#followers: 550   ( 8040rd )
Колку муслимани ви честитаа Божиќ? Токму така. Затоа од мене никогаш нема да добијат честитка за курбан или рамазан.
18ReTweets167Favorites·Details
А се изнајадоа бурек за Скопје 2014 кое трае толку многу време, а нивниот мост за една година се распадна... https://t.co/bNfhBHNpeH
24ReTweets61Favorites·Details
После ова ако некој сѐ уште ја поддржува Русија комотно нека се самоубие https://t.co/J8SP2gCaQ1
13ReTweets71Favorites·Details
НЕ МЕ УНИШТИ ОСМАНСКИОТ СУЛТАН, НИ БУГАРСКИОТ ЦАР, ГО КРЕНАВ ВО ВОЗДУХ ФРАНЦУСКИОТ БРОД "ГВАДАЛКИВИР" ВО СОЛУН, ГИ ПРЕЖИВЕАВ БЕАЗ-КУЛЕ И ЕДИ-КУЛЕ, ФЕСАН, ЕНБИ-КОЈ, ЗАТВОРОТ ВО СОФИЈА И ЌУСТЕНДИЛ, НО МЕ УНИШТИЈА АГЕНТИТЕ НА ОЗНА И УДБАШИТЕ!"

-Павел Шатев, умира на 30 јан 1951. https://t.co/s4Mh6rtUG7
15ReTweets61Favorites·Details
Па фатила дечко и земала ме отследила од инстаграм ХАХАХАХАХАХА bravo be devojce.
9ReTweets70Favorites·Details
Колку украдени пари гледате на сликава? https://t.co/uMynnZBEct
8ReTweets49Favorites·Details
Ако дојдам на власт прво нешто што ќе направам ќе забранам комунистички симбол, како и ќе биде забрането да се величи Југославија, а ќе се оди во затвор за русофилија.
5ReTweets37Favorites·Details
Најблизок народ од соседите ни се:
10ReTweets9Favorites·Details
@5_do_12 „Да живееш значи да се бориш. Робот за слобода, а слободниот - за совршенство“.
- Новак Ѓоковиќ 👏👏👏
3ReTweets15Favorites·Details
Ајдеее @ajvarb3zkoski виден на трибини на Аустралијан Опен му дава поддршка на Ѓоковиќ! https://t.co/p7lOvgf7Hp
3ReTweets7Favorites·Details
Не бе ај не може сега Начевски и Николов да ви сметаат што ќе бидат судии у финале :))))
1ReTweets5Favorites·Details
@avalsiniarku Збогум брат! Се надевам низ белиот свет ќе се пронајдеш себеси и ќе бидеш повеќе среќен отколку што си сега. Ах, сѐ за проклети пари! Уште еднаш, збогум!
1ReTweets3Favorites·Details
@jasjastisum Па сдш го продаваат, дпсне се утепаа од бранење всушност ништо нема да направат а оние третите никаде ги нема и така
1ReTweets2Favorites·Details
@Kozica_Cer Затоа е многу важно да го бираш кругот на блиски. Навистина не ми беше голем фактор во каква околина/друштво, ама ланската година сфатив и те како е важно...
1ReTweets1Favorites·Details
Нека му го кажа 🙂 https://t.co/mSqyx5Xef4
0ReTweets4Favorites·Details
@IwasStrange_ Прееска дознав, и сум запрепастен од глупоќата што владее меѓу одредени утрипани луѓе од машкиот пол...
0ReTweets4Favorites·Details
@Seir_mk А твојот шеф Таче каде е?
0ReTweets3Favorites·Details
Република Северноудбашка Скопје 🥰🥰🥰 https://t.co/ddfoGGIXeB
0ReTweets2Favorites·Details
@TheHolyEmperor2 Па? Зошто инаку живее 115 години
0ReTweets2Favorites·Details
@LileStechajka @TheHolyEmperor2 Ауу не. Дефинитивно не. :)))
Иначе би умрела уште на 50....
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Tochka U 🇲🇰🇺🇸🇺🇦🇵🇱avalsiniarku6
2Justice and dick🇲🇰🇷🇺🇨🇳🇰🇵theholyemperor24
3Џорџ Орвелbakraci3
4СплинтеРgrand_sensei_2
5РадеРадеajvarb3zkoski2
6Јордан Пиперката 🇲🇰kozica_cer2
7daisy🌸jasjastisum2
8🔪ЛИЛЕ СТЕЧАЈКА🦴lilestechajka2
9Мада Фака0485221882
10Dimkoddimkooooo1