TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мрачниот Волшебник @martian_fx
#reach: 13812   ( 1487th )
#followers: 568   ( 7609th )
Ако не смееме да носиме кратки панталони на работа, тогаш пушти клима ебати клошарската фирма
2ReTweets8Favorites·Details
Коа ќе видам мало дете со глупаво лигаво име, знам дека мајка му го бирала.
1ReTweets3Favorites·Details
Ме потсети ова дека кај нас има фамилии каде мажот има членска од една партија а жената од друга.
За ако се промени власта да не летаат и двајцата од работа. 😂 https://t.co/9fZ1TOXDB2
0ReTweets3Favorites·Details
@metokara09 Во средниот век некаде ако добро памтам, прогласени за еретици од православните. Интересен поглед кон нештата имале. Не знам колку информации имаме зачувано за нив треба да пребарам што има.

Ако има доволно го враќаме богомилството за некој месец, да залади :D
0ReTweets1Favorites·Details
@metokara09 Аууу првоат слушам за ова, сакаш да кажеш веќе имало обид 😂
Каснам како и секогаш 😐
0ReTweets1Favorites·Details
*или кумата
0ReTweets1Favorites·Details
@Muarko Доколку не го гледав "Мумија" како мал, за 55% помалку ќе се плашев од нив. :D
0ReTweets1Favorites·Details
@Fingerprint83 @dzigi_migi @grof_Zarkoff @JakovFendu За коо книги од фоом? Кажи наслови ако најдам може ќе прочитам нешто.
0ReTweets1Favorites·Details
@jesuisjesuit Не, Клошари се. 😁
0ReTweets1Favorites·Details
@Fingerprint83 Отворено 👍
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Сафраmetokara095
2Муаркоmuarko2
3Dime (5,91799 ден.)dimes10cent2
4Тој што нема плата, ама ни здравственоasimilacija2
5BBbeelyana2
6𝗠𝗬𝗖𝗥🚫𝗙𝗧iwasstrange_1
7Џиги-Мигиdzigi_migi1
8zarkovgrof_zarkoff1
9малиот кнез мишкинjakovfendu1
10Dhu al Qarnayn 🇿🇼jesuisjesuit1