TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мартиан @martianfrommkd
#reach: 106275   ( 65th )
#followers: 3318   ( 1097th )
#1
Павле Богоевски после 2 часа и 17 минути во емисија:

Законот за (селективна) амнестија беше политички пазар за собирање на 80 гласа за промената на името. https://t.co/deJJHq9o0x
70ReTweets147Favorites·Details
#2
Алијанса е во коалиција со Алтернатива, БЕСА е во коалиција со СДСМ, ВМРО не сака со СДСМ, Алијанса не сака со ДУИ, Алтернатива не сака со ДУИ и БЕСА, ДПА не сака со Алијанса, Левица не сака со СДСМ и ДУИ, БЕСА не сака со ДУИ а ДУИ сака премиер Албанец. https://t.co/u2FCKhMQab
44ReTweets166Favorites·Details
#3
Арогантните интелектуалки на апарати! https://t.co/57LBoJ8jgQ
36ReTweets156Favorites·Details
#4
Роди ме мајко и инвеститор и фрли ме во Чаир https://t.co/wRTFNMJZYB
38ReTweets115Favorites·Details
#5
Сте слушнале за пратеник Алија Камбероски ?
Ни јас, е тој само за патни трошоци минатиот мандат лапнал 47.450 €. Џглап, станче.

https://t.co/1ZMYbKZDpM
37ReTweets113Favorites·Details
#6
Господинот Васиљ за претседател на Регулаторната комисија за енергетика. https://t.co/bKhZ6dHNgv
36ReTweets119Favorites·Details
#7
Емилија Розман побрзо запозна дечко и се омажи од ДИК што ги преброја резултатите https://t.co/GEt2yLsAxf
30ReTweets161Favorites·Details
#8
Еве и да била Дуа Липа испровоцирана https://t.co/8AjnVMJnxj
30ReTweets100Favorites·Details
#9
Остана уште радиодифузна такса, екстерно и Никола да го вратат
29ReTweets93Favorites·Details
#10
Ај дека не можете. https://t.co/Yime9ojGvI
22ReTweets109Favorites·Details
#11
А што мислевте дека ДУИ може да бара, правна држава, борба со корупција, реформи ? ДУИ се канцер, неписмена багра и секоја влада без разлика од кого е предводена а во која е ДУИ ќе биде лоша за државата, партиите, граѓаните а најмногу ќе интелектуално заостануваат нивните гласачи https://t.co/2ErAxCz2tA
23ReTweets85Favorites·Details
#12
Среќа Курбан Бајрам се паѓа во петок на 31ви јули па нема да не стават во четиридневен карантин за Илинден.
22ReTweets94Favorites·Details
#13
Дневна доза кринџ https://t.co/qBN3ru7OQh
24ReTweets74Favorites·Details
#14
Ни во времето на Касандра не беа вака празни улиците како за интервјуто на @apasiev
20ReTweets109Favorites·Details
#15
За 350 денари еспресо ќе фрлам ѓубре кај сакам!
19ReTweets118Favorites·Details
#16
Домот на Нина Групер https://t.co/vt4D3ptioc
22ReTweets86Favorites·Details
#17
Какво време дојде, тендер да не можеш да наместиш https://t.co/5rPyIMf2VM
20ReTweets106Favorites·Details
#18
Искина братот Алија Камбероски, ќути си-дупи си, најредовен во Собрание а 0 ( со зборови: НУЛА ) излегувања на седници во целиот мандат а си му капело и плата и 50 000 евра патни трошоци. https://t.co/bwBVP03eW6
24ReTweets58Favorites·Details
#19
Тие излегоа на избори и си освоија пратеници, извини рибо ти што немаш желба за моќ ама ја напушти партијата за да бидеш владин советник. https://t.co/THra2kD4Ny
19ReTweets105Favorites·Details
#20
Е за ова се боревме! https://t.co/9qTn8UEQsD
22ReTweets74Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Боби Фирминоsanavabic12
2Дизиdizajnerot10
3🤜 Ремет Клан 🤛™atenttion_whore10
4Hugo Slawienbig_schwanz_449
5Валканиот Инспектор Блажоi_klunovite9
6Shaquille O'Nealbarracuda____8
7Elearthling_el7
8Маршалотmajku_vam_bozju7
9Solarniksolarnik7
10ПрофилПредВремето®rebrendiran6