TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мартиан @martianfrommkd
#reach: 95904   ( 79th )
#followers: 2735   ( 1351st )
#1
Ветувања дека поседува докази за смртта на Младенов, Нешковски и децата од Смилковско.
За Младенов се утврди дека е несреќен случај, за Нешковски објавувал нецелосни разговори, за Смилковско- немало докази за вмешаност на политичари, со години ги лажел родителите. Монструм. https://t.co/2eMxmASYnc
87ReTweets202Favorites·Details
#2
"Никој не може да ни забрани по дома да си викаме Македонија" https://t.co/2jOTlMlTZb
50ReTweets169Favorites·Details
#3
Според фациве, и се сере од тоа што го чита https://t.co/EJR9HbMzQ1
44ReTweets175Favorites·Details
#4
Заев: Пуштањето на Агим Красниќи од затвор е клучно за добивање на датум за преговори во март https://t.co/r5oFdxe2iN
49ReTweets142Favorites·Details
#5
И го сакаме Виц'то, ни дава пари колку сакаме 🤑 https://t.co/0Vr3SM9vJD
51ReTweets131Favorites·Details
#6
ДУИ условува со прекројување на 6тата ИЕ со што ќе има повеќе пратеници од албанските партии на сметка на македонските, БЕСА условува со барање за двојазични лични карти.
Заев ги прифаќа условите иако не се поврзани со законот за ЈО.
Скапо не кошта законот за АМНЕСТИЈА за Заев.
48ReTweets120Favorites·Details
#7
До кое дереџе паднаа, организиран линч врз пејачот Лозановски само дека рекол Македонија
38ReTweets136Favorites·Details
#8
Заеви бркале луѓе од работа,исклучувале струја купувале гласови за 10 евра во менувачници на Вице Фратели и Марјан Даскаловски,нуделе градежен материјал,Зоран Георгиев(Комуналец) уценувал со поврзување/исклучување од комуналната инфраструктура.

Русковска има и крие докази за тоа
44ReTweets113Favorites·Details
#9
Шарените ги доведоа до точка да се молат и да бројат со прстињата уште колку пратеници им фалат за да се донесе закон што ќе ги амнестира Мијалков и Груевски.
Голем е сеирот. https://t.co/Lldq9kf0qw
43ReTweets112Favorites·Details
#10
Лила донирала 25 000 евра во 1ТВ, а им позајмила 8 000 евра, тој неа ја частел одмори во Миконос и купувал скапи поклони, неа на сметка и легнале 13 500 000 денари, ниедна институција не изреагирала. Дали со овие пари е основан Меѓународен Сојуз ? https://t.co/TH5aGi8TGp
41ReTweets106Favorites·Details
#11
Отворање на граничниот премин со Косово со ора и плех музика. Непоправливи будали. 🥳🥃 https://t.co/UkYVYm4iiz
34ReTweets123Favorites·Details
#12
И пишав смс на Вилма Русковска:
Да знаеш дека од гаќи ќе те истресам ако продолжиш да криеш докази за инволвираноста на Заеви во Рекет. Заради обвинители како тебе никогаш нема во ЕУ да влеземе.
37ReTweets111Favorites·Details
#13
Во шест кај Џери Спрингер! https://t.co/2UtgCYuprc
35ReTweets97Favorites·Details
#14
Не може да ме сменат мене, како мислите ќе ќе сменат https://t.co/u958Eq3Q2z
32ReTweets105Favorites·Details
#15
Заев со законот за ЈО ги амнестира СИТЕ од бомбите, Мијалков, Груевски, ДУИ, осумката но и од СНИМКИТЕ за него и за картелот на власт. https://t.co/Q9ZRuBtPHy
35ReTweets93Favorites·Details
#16
„Мојот адвокатскиот тим составен од еминентни имиња ќе се погрижи за тоа“ https://t.co/ifNUeYL48K
25ReTweets117Favorites·Details
#17
Џеват ЏЕКСОН Исени, другар на техничкиот премиер @o_spasovski и го носи изгравиран на прстен, дрвокрадец, главен полнач на кутии за @SDSMakedonija во Нерези. 🧕 https://t.co/F761iinerd
41ReTweets67Favorites·Details
#18
*слави за закон што ги амнестира сите криминалци https://t.co/kjSKtrKsal
35ReTweets76Favorites·Details
#19
Премиерот ја ФИНАНСИРАЛ 1ТВ на Боки 13,каде директор беше Лазар Јанев,синот на Катица Јанева која преку СЈО носеше одлуки во корист на Заев и заедно со Бојан се осомничени за РЕКЕТ. Заев ЗНАЕЛ за проектите преку кои Бојан го рекетирал Силјан Мицевски а финансиска полиција спиела. https://t.co/EXwzKZrYA5
33ReTweets79Favorites·Details
#20
Собранието може да се распушти. https://t.co/dEEmKerRt7 https://t.co/3B4tpnvWqm
28ReTweets89Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ПрофилПредВремето®rebrendiran88
2Manga Materpravednatavita36
3С🇲🇰У🇲🇰Лtebotbotbotbr132
4🦄 🗺️🌈Игорче Развигорче 🚴‍♂️🐕🥦igor_rujo30
5Maximum Overtrollmaximovertroll27
6Стормрејџstrastniot27
7FurKlanfurkansaliu21
8Маргаkodvistinamk20
9Курвин Водењакjovanowsky18
10SDSM (СДСМ)sdsmakedonija14